Bohaté a slávne osobnosti prispievajú obrovskými sumami na boj s ochorením COVID-19

Od hviezd televíznych reality šou, cez zvučné mená Hollywoodu, športové legendy až po technologických miliardárov, obrovské množstvo bohatých a slávnych ľudí, sa rozhodlo načrieť hlboko do svojej peňaženky v snahe štedro prispieť na boj s koronavírusom. Pomáhajú tak financovať potravinové banky, zdravotnícky výskum a mnohé iné prospešné iniciatívy.

Jimmy Fallon

Známy americký komik a moderátor obľúbenej večernej talkshow je len jednou z mnohých slávnych osobností, ktoré finančne prispeli na podporu neziskovej humanitárnej organizácie Feeding America. Táto druhá najväčšia organizácia daného charakteru v Amerike, zameraná na zmiernenie hladu v krajine, spravuje sieť 200 potravinových bánk naprieč USA a poskytuje potraviny až 40 miliónom ľuďom.

Justin Bieber

Jednou z prvých veľkých celebrít, ktoré sa rozhodli venovať finančné príspevky charitám bojujúcim s pandémiou COVID-19, bol práve Justin Bieber. Vo februári tohto roka daroval 29 000 dolárov čínskej detskej charite s názvom Beijing Chunmiao Foundation. Spevák známej piesne Yummy taktiež spojil svoje sily s umelcami hudobného priemyslu, akými sú Robin Thicke a Meek Mill, a spoločne tak ponúkli množstvo zaujímavých cien do výzvy All In Challenge, ktorá bola vytvorená spoluzakladateľom basketbalového tímu Philadelphia 76ers, Michaelom Rubinom.

Súvisiace: Ako miliardári a majitelia basketbalových klubov pomáhajú zamestnanom v čase koronavírusu?

Justin Timberlake a Jessica Bielová

Pripájajúc sa k celebritám prispievajúcim na chod potravinových bánk, sa Justin Timberlake a Jessica Bielová rozhodli podporiť memphiskú potravinovú banku v štáte Tennessee. Dvojica sa navyše rozhodla osláviť piate narodeniny svojho syna Silasa dňa 8. apríla tým, že venovala peňažné dary neziskovým humanitárnym organizáciám ako Feeding America a Save the Children.

Jennifer Lopez a Alex Rodriguez

Russell Wilson a Ciara boli dôležitými článkami pri zakladaní iniciatívy s neziskovou organizáciou Feeding America a súkromnou leteckou spoločnosťou Wheels Up, ktorej cieľom je dodať potravinové zásoby Američanom v núdzi pri celkovom množstve až 10 miliónov pokrmov. Medzi najväčších podporovateľov tejto iniciatívy sa pritom jednoznačne zaradili Jennifer Lopez a Alex Rodriguez, ktorí jej venovali dostatočnú sumu na zaplatenie až jedného milióna pokrmov.

Kanye West

Kanye West sa rozhodol venovať finančné dary dvom charitám, ktoré poskytujú stravu ako pre ľudí v pokročilom veku, tak aj pre iných (v súčasnosti) maximálne zraniteľných ľudí. Ide pritom o dobrovoľnícku organizáciu Dream Center, sídliacu v Los Angeles, a svetovú iniciatívu We Women Empowered, nachádzajúcu sa v Chicagu.

Ariana Grande

Dňa 19. marca mladá popová hviezda prostredníctvom sociálnej siete Instagram oznámila, že na boj s koronavírusom darovala finančnú pomoc hneď niekoľkým iniciatívam. Zaraďuje sa k nim napríklad nezisková humanitárna organizácia Feeding America, nezisková organizácia GiveDirectly, Taliansky Červený kríž, nezisková organizácia Opportunity Fund a Fond solidarity Svetovej zdravotníckej organizácie – pričom svojich sledovateľov vyzvala k rovnakému činu. Speváčka obľúbenej piesne 7 Rings taktiež využíva aplikáciu Venmo na prevod peňazí, prostredníctvom ktorej rozdáva svojim fanúšikom vo finančnej tiesni hotovostné dary až do výšky 1500 dolárov.

Taylor Swift

Talor Swift vypomáha svojim fanúšikom v núdzi rovnakým spôsobom ako Ariana. V tichosti tak vypisuje bankové šeky vo výške až 3 000 dolárov tým najvernejším zástancom jej hudby, ktorí jej prostredníctvom sociálnych sietí následne vo veľkej miere vyjadrujú vďaku a ospevujú jej štedrosť. Najpredávanejšia umelkyňa venovala finančné príspevky aj neziskovej organizácii Feeding America a Fondu solidarity Svetovej zdravotníckej organizácie, pričom chorľavým zamestnancom nashvillského obchodu s hudobninami taktiež prepláca náklady na zdravotnú starostlivosť.

Gwyneth Paltrow

Gwyneth Paltrow sa rovnako pridala k celebritám, ktoré venovali doslova balík peňazí fondu Frontline Responders Fund, no taktiež aj kampani GoFundMe, ktorá vyzbierava milióny dolárov na kúpu ochranných zdravotníckych odevov pre amerických zdravotníckych pracovníkov. Herečka, ktorá v strašidelne predvídavom filme Nákaza z roku 2011 stvárnila takzvanú „pacientku nula“, venovala 100 000 dolárov aj na to, aby udržala americké „heroické zdravotnícke tímy zdravé prostredníctvom dostatočného množstva osobných ochranných pracovných prostriedkov“.

Shawn Mendes

Ako mnoho hviezd v tomto článku, aj Shawn Mendes disponuje vlastnou filantropickou nadáciou s rovnomenným názvom. Táto organizácia, založená v auguste minulého roka, ktorá sa zameriava na problémovú mládež, len nedávno poskytla 175 000 dolárov floridskej detskej charite SickKids Foundation. Vďaka tomu bolo nadácii umožnené testovať mladých pacientov na ochorenie COVID-19 a tým aj efektívne predchádzať nákaze.

Donatella a Allegra Versace

Vzhľadom na to, že Taliansko je jednou s pandémiou najviac zasiahnutých krajín, mnoho celebrít sa rozhodlo zmobilizovať svoje sily a finančne jej vypomôcť v týchto extrémne náročných časoch. Módna návrhárka Donatella Versace a jej dcéra Allegra preto taktiež venovali 218 000 dolárov jednotke intenzívnej starostlivosti v nemocnici San Raffaele Hospital v Miláne.

Lady Gaga

Lady Gaga len prednedávnom venovala štedrý príspevok fondu America’s Food Fund, ktorý je kampaňou vytvorenou spoločnosťou Apple a súkromnou nadáciou Ford Foundation, spoločne s Leonardom DiCapriom a Laurene Powell Jobs. Jej snahou je nasýtiť tých najzraniteľnejších ľudí krajiny. So svojimi pravidelne vysokými príspevkami sa pritom zaradila na čelo všetkých iniciatív zhromažďujúcich finančné prostriedky. Koniec koncov, táto senzácia súčasného popu zabezpečila svojimi finančnými príspevkami úctyhodných 35 miliónov dolárov, ktoré smerovali rôznym organizáciám na boj s koronavírusom.

Pink

Jedna z celebrít, ktorá bola pozitívne testovaná na nový koronavírus, je aj Pink. Práve preto je neskonale vďačná všetkým zdravotníckym pracovníkom, ktorí jej v týchto ťažkých časoch pomohli. Na znak svojej vďaky tak speváčka známej piesne What About Us venovala až 500 000 dolárov filadelfskej nemocnici, kde jej matka roky pracovala, pričom identickú čiastku venovala aj fondu Emergency COVID-19 Crisis Fund, ktorý bol založený starostom mesta Los Angeles.

Angelina Jolie

Podobne ako Kristen Bell, aj Angelina Jolie sa rozhodla finančným príspevkom vo výške jedného milióna dolárov podporiť národnú kampaň No Kid Hungry, zohrávajúcu kľúčovú úlohu v zaobstarávaní výživných pokrmov deťom, ktorým v súčasnosti nie sú poskytované školské obedy zdarma.

Blake Lively a Ryan Reynolds

Najznámejší a najkrajší pár Hollywoodu pomáha obdobným spôsobom, ako aj ostatné celebrity. Hviezdna dvojica venovala jeden milión dolárov, ktorý bol prerozdelený medzi neziskovú organizáciu Feeding America a charitu Food Banks Canada, v snahe pomôcť predísť hladu zraniteľných ľudí v oboch krajinách.

Arnold Schwarzenegger

Arnold Schwarzenegger prispel na boj s vírusom čiastkou v hodnote jedného milióna dolárov. Bývalý profesionálny kulturista, jeden z popredných mužov Hollywoodu a v súčasnosti kalifornský guvernér venoval peniaze dňa 24. marca fondu Frontline Responders Fund, no taktiež aj kampani GoFundMe, ktorá bola finančne podporená aj Gwyneth Paltrow a mnohými ďalšími celebritami.

Kylie Jenner

Svetovo najmladšia miliardárka si rozhodne môže dovoliť prispieť značnou sumou peňazí na pomoc pri zjemnení dopadov nového koronavírusu a preto je skvelé, že v tomto prípade nesklamala. Dňa 26. marca totižto súkromný lekár rodiny Kardashianových, Dr. Thaïs Aliabadi, uviedol, že Kylie Jenner venovala pracovníkom zdravotného strediska Cedars Sinai Medical Center v Los Angeles osobné ochranné pracovné prostriedky vo výške jedného milióna dolárov.

Kim Kardashian

Staršia sestra Kylie, ktorou je Kim Kardashian, sa rozhodla nasledovať kroky svojho štedrého súrodenca miliónovým príspevkom, ktorý smeroval na podporu znevýhodnených rodín negatívne ovplyvnených koronavírusom. Peniaze, ktoré hviezda televíznej reality šou, podnikateľka a aktivistka venuje, budú pochádzať z výnosov predaja spodnej bielizne SKIMS, ktorá bola len nedávno opätovne uvedená na trh.

Elton John

Dlhodobý podporovateľ prípadov HIV venoval jeden milión dolárov fondu na uľahčenie vysporiadania sa s následkami koronavírusu ešte začiatkom apríla. Jeho peniaze pritom putovali ľuďom, ktorí sú nakazení HIV a žijú v okrajových komunitách po celom svete. Legendárny umelec taktiež moderoval benefičný koncert, ktorý mal vyzbierať dostatočné množstvo peňazí na boj s COVID-19. Názov tohto konceru bol iHeart Living Room Concert for America a zahŕňal vystúpenia slávnych speváckych osobností, akými sú napríklad Billie Eilish, Mariah Carey a David Grohl. Všetci umelci však pritom tento koncert odspievali z pohodlia domova.

Madonna

Madonnine finančné príspevky putovali na podporu výskumov usilujúcich sa nájsť liek na nové ochorenie. Kráľovna popu poskytla jeden milión dolárov iniciatíve COVID-19 Therapeutics Accelerator, ktorá bola založená nadáciou Billa a Mellindy Gatesových v spojení s neziskovou organizáciou Wellcome a nadnárodnou spoločnosťou MasterCard, a ktorej cieľom je identifikácia efektívných spôsobov liečenia ochorenia a vytvorenie účinnej vakcíny.

Roger Federer

Tenisová hviezda Roger Federer sa usiluje čo možno najviac pomáhať ľuďom a organizáciám v jeho rodnej krajine. Spolu so svojou manželkou Mirkou preto 20-násobný víťaz Grand Slamového turnaja venoval viac ako jeden milión dolárov na pomoc najzraniteľnejším rodinám vo Švajčiarsku.

Amal a George Clooneyoví

Tento prominentný pár venoval podľa spravodajského magazínu televíznej stanice BBC Dateline dokopy viac ako jeden milión dolárov viacerým dobročinným iniciatívam. Filatropická sila tejto dvojice tak podporuje až šesť charít a organizácií, vrátane fondu Mayors Fund v Los Angeles, národnej zdravotnej služby Spojeného kráľovstva NHS a fondu SAG-AFRA COVID-19 Relief Fund.

Conor McGregor

Bývalý dvojnásobný šampión UFC venoval značnú časť svojho majetku na to, aby zabezpečil osobné ochranné pracovné prostriedky pre írsky zdravotnícky personál nasadený v prvej línii. Dňa 26. marca tak bojovník zmiešaných umení a profesionálny boxer ohlásil, že venuje ochranné zdravotnícke pomôcky v hodnote až 1,1 milióna dolárov nemocniciam v írskej provincii Leinster.

Lionel Messi

Podobne ako aj jeho spoluhráči z futbalového tímu FC Barcelona, sa Messi vzdal 70% svojho mesačného platu, čo by v konečnom dôsledku mohlo futbalovú hviezdu stáť až 50 miliónov dolárov. Aj napriek tomu sa však svetová futbalová jednotka rozhodla venovať aj dodatočných 1,1 milióna dolárov nemocniciam v hlavnom meste Katalánska a zdravotníckym zariadeniam v jeho rodnom meste Rosario v Argentíne.

Cristiano Ronaldo

So značným znížením platu súhlasil aj Cristiano Ronaldo, ktorý dokonca navrhol, aby sa portugalský národný tím vzdal polovice svojich finančých prémií, ktoré mu majú byť vyplatené za kvalifikáciu v súťaži Euro 2020. Dané peniaze by pritom boli venované neprofesionálnym futbalovým tímom naprieč celou krajinou na to, aby sa dokázali finančne udržať nad vodou aj počas tejto ťažkej doby. Hráč Juventusu taktiež venoval finančný príspevok vo výške 1,1 milióna dolárov nemocniciam, vďaka ktorému bude možné financovať jednotky intenzívnej starostlivosti ako v Lisabone, tak v Porte.

Giorgio Armani

Podobne ako aj iné veľké mená talianskeho módneho priemyslu, aj Giorgio Armani priložil ruku k dielu. Talianskej štátnej agentúre pre civilnú ochranu a nemocniciam v Miláne, Ríme, Piacenze, Versilii a Bergame venoval finančný príspevok v hodnote až 2,2 miliónov dolárov. Ikonická rovnomenná spoločnosť sa pritom ponúkla, že vo svojich talianskych textilných fabrikách bude vyrábať ochranné zdravotnícke odevy.

Oprah Winfrey

Kráľovná všetkých médií venovala 10 miliónov dolárov na „pomoc Američanom počas tejto pandémie v mestách naprieč celou krajinou“. Rovnako prispela sumou vo výške jedného milióna dolárov aj iniciatíve Food Fund, ktorá bola založená Leonardom DiCapriom, Laurene Powell Jobs, spoločnosťou Apple a súkromnou nadáciu spoločnosti Ford.

Súvisiace: Ako najbohatší ľudia sveta finančne prispievajú na boj s pandémiou

Ralph Lauren

V reakcii na súčasnú krízu sa popredná svetová značka odevov na čele s Ralphom Laurenom rozhodla darovať 10 miliónov dolárov na podporu financovania rozličných projektov, vrátane iniciatívy CFDA/Vogue Fashion Fund initiative, ktorá ponúka finančnú podporu návrhárom vo finančnej tiesni.

Mark Zuckerberg a Priscilla Chan

Mark Zuckerberg a jeho manželka Priscilla Chan zatiaľ venovali 36 miliónov dolárov charitám a organizáciám na boj s pandémiou. Ich mnohé finančné dary zahŕňajú 25 miliónový príspevok iniciatíve COVID-19 Therapeutics Accelerator, 5 miliónový príspevok organizáciám v Bay Arena a príspevok vo výške 4 miliónov dolárov na nákup testovacích sád a následne aj vykonanie testov.

Zdroj: Yahoo, MSN, TheSun

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.