BMW predstavila elegantné elektrické SUV – iX3

BMW iX3.

BMW na autosalóne v Pekingu predstavila svoj koncept elektrického SUV – iX3. Automobilka plánuje začať vyrábať vozidlo, ktoré je založené na jej modely SUV X3, v čínskom Šen-jangu až v roku 2020, ako súčasť spoločného podniku.

Spoločnosť BMW uviedla, že iX3 bude mať dojazd viac ako 400 kilometrov a motor, ktorý dokáže vyprodukovať viac ako 270 konských síl. Bude vybavené batériou s kapacitou viac ako 70 kWh. Automobilka BMW poznamenala, že pomocou nabíjačky s výkonom 150 kW bude môcť byť nabitým už za 30 minút.

Súvisiace: BMW X7 bude symbolom moderného luxusu

Nový dizajn hnacieho agregátu iX3, ktorý predstavuje piatu generáciu technológie značky eDrive, má modulárny dizajn, ktorý je možné použiť aj pre iné vozidlá.

Elektronický model BMW iX3 bude mať dojazd viac ako 400 kilometrov.

Rozsah modelu iX3 je menší ako maximálny dosah modelu Tesla Model X (475 kilometrov), aj keď prekračuje rozsah 380 kilometrov, ktorý je v základnej výbave Modelu X.

BMW sa pripravuje na rozšírenie svojich elektrických ponúk mimo mestského automobilu i3, ktorý bol zavedený v roku 2013 a je v súčasnosti jediným plne elektrickým vozidlom, ktoré je k dispozícii na zakúpenie. Značka uviedla, že do roku 2025 plánuje uvoľniť najmenej 12 úplne elektrických vozidiel vrátane modelov Mini E, iNext a i Vision Dynamics.

BMW iX3 bude konkurovať nadchádzajúcim elektrickým SUV od značiek Jaguar, Audi, Mercedes-Benz, Volkswagen a Tesla.

Ale iX3 bude pre značku naozaj dôležitý, keďže spotrebitelia sa aj naďalej odkláňajú od sedanov v prospech SUV. Rastúca popularita SUV znamená, že elektrické modely by mohli urýchliť mieru prijímania elektrických vozidiel, ktoré v súčasnosti zatiaľ tvoria približne 1% svetového trhu.

Súvisiace: Spoločnosť BMW predstavila nový „Hyperloop“ pre cyklistov

Okrem modelu X, iX3 bude konkurovať nadchádzajúcim elektrickým modelom SUV, ako je Jaguar I-Pace, Audi e-tron quattro, Mercedes-Benz EQC , Volkswagen ID Crozz a Tesla Model Y .

BMW plánuje začať vyrábať iX3 v roku 2020.

Zdroj: BMW

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.