Baghera/wines otvorí svoj nový obchod a klub v Ženeve, ktoré budú venované milovníkom vína

Spoločnosť Baghera/wines, ktorá je lídrom vo svete aukcií výnimočných vín, zaujala v tomto svete stabilnú pozíciu.

Značka vytvorená v roku 2015 Michaelom Gannem a Julie Carpentierovou, prešla od svojho vzniku dlhou cestou. Aktuálne sa pritom so svojimi všetkými „aukčnými“ aktivitami v Ženeve rozhodla otvoriť aj svoj prvý obchod.

Nepôjde ale o klasický obchod v tradične komerčnom slova zmysle. Skôr sa bude jednať o miesto, ktoré bude pozývať milovníkov vína na objavenie nielen výnimočných starých vín, ale taktiež aj tých, ktoré sú o niečo viac dostupné a pritom stále pozoruhodné. Rovnako bude disponovať aj knižnicou plnou starovekých enologických kníh a zmlúv, ktoré budú dostupné výhradne pre členov klubu.

Toto miesto, ktoré bude v Európe absolútnym unikátom, bude taktiež ponúkať aj možnosť certifikovaného diplomového školenia v umení vína. Jeho sprostredkovateľom sa stane najväčší poskytovateľ enologického vzdelania na svete, so skratkou WSET (v plnom znení Wine & Spirit Education Trust). Okrem toho sa kancelária rozhodla aj pre vytvorenie nového klubu. Bude niesť názov „Le Club 1865“ a svoje brány otvorí iba limitovanému počtu členov. Jeho cieľom bude totižto zachovanie pravej kvality služieb poskytovaných svojim klientom.

Otvorenie obchodu a klubu Le Club 1865 je naplánované na začiatok septembra 2020.

Nový butik Baghera/wines

Daný butik sa bude nachádzať na adrese rue 2, Adhémar-Fabri v Ženeve. V jeho blízkosti tak bude možné nájsť aj prestížny hotel Beau-Rivage Genève, ktorý sa stane úzkym spolupracovníkom novej entity.

Súvisiace: Najlepšie víno, vínna pivnica a vinár posledného desaťročia

Je pritom samozrejmé, že spomínaný podnik bude disponovať unikátnym prístupom. Klient bude pozvaný na cestu do centra prírodného prostredia, v ktorom sa víno vyrába, aby tak mohol preskúmať aj tie najtajnejšie príbehy najslávnejších vinárov celého sveta. Bude im umožnené preskúmať ľudský a zmyslový zážitok, no taktiež sa aj opätovne spojiť s pôdou a jej najviac nóbl produktmi.

Toto je predstava, akú mali Michael Ganne a Julie Carpentierová ešte na samom začiatku pripravovaného projektu. Jednoducho sa malo jednať o potešujúci pobyt, ktorý majiteľom povolí ostať v úzkom kontakte so všetkými svojimi zákazníkmi, a to v priebehu celého roka.

Michael Ganne a Julie Carpentierová sa k danému projektu vyjadrili nasledovne: „Víno je výnimočným produktom vo všetkých smeroch – ako v kultúrnom, tak spoločenskom, a dokonca aj v umeleckom, pretože povoľuje všetkým epikurejcom zdieľať zmyslové potešenie, ktoré víno ponúka. O tomto mieste sme už od začiatku premýšľali ako o diskrétnom, elegantnom a omladzujúcom útočisku určenom našim vášnivým klientom, ktorí bažia po unikátnom živote a bezprecedentných vinárenských zážitkoch nadobudnutých priamo v srdci Ženevy.“

Spoločnosť Baghera/Wines sa navyše rozhodla ponúkať ochutnávky vína aj pre ne-členov klubu. Ponúka tak príležitosť stráviť privilegovaný a tajuplný moment s expertom-enológom. Rezervácie tohto zážitku sú pritom dostupné aj online. Každý mesiac bude vybraný producent vína (či už miestny alebo európsky) takýmto projektom poctený. Zároveň tým bude dláždiť cestu pre množstvo vedľajších udalostí, z ktorých všetky budú istým spôsobom spojené s láskou k vínu a gastronómii.

Aby sa obchod dokázal stotožniť s „duchom“ firmy, musí sa (podľa Michaela a Julie) stať dostupným miestom, kde budú môcť klienti nájsť rovnakú kvalitu a odhodlanie, aké je možné pozorovať v rámci selekcie vín určených pre aukcie. Krátko a stručne, kľúčovou misiou nového butiku sa stane ponúkanie príležitosti zakúpiť si tú najlepšiu možnú kvalitu vo vybranom cenovom rozmedzí a zároveň tak benefitovať z rád poskytovaných renomovanými expertmi, či služieb poskytovaných asistenčným personálom.

V posledných mesiacoch sa spoločnosť Baghera/wines vydala aj cestou, ktorá je zameraná na prehĺbenie vzťahov so ženevskými majiteľmi reštaurácií. Kľúčovým sa stane ich spoločné prepojenie predstavované pivničným systémom v jednotlivých dodávacích predajniach. Práve vďaka nemu budú môcť luxusné reštaurácie podávať aj výnimočné vína.

Baghera/wines je dodávateľom vín pre veľké renomované zariadenia a luxusné hotely, ale taktiež aj pre talentovaných majiteľov reštaurácií, s ktorými zdieľa základné hodnoty. Tými sú potešenie, oddanosť, dokonalosť, nekompromisná kvalita a precízna práca.

Certifikát od spoločnosti WSET

Certifikáty spoločnosti WSET (Wine & Spirit Education Trust) sú celosvetovo uznávané, a navyše sú ako profesionálnymi vinármi (predajcami vína, someliérmi, manažérmi reštaurácií a kupcami vína), tak aj nadšencami vína vysoko oceňované. Manažér obchodu, Lionel Rosnet, disponuje WSET certifikátom 4. úrovne (DipWSET) a zároveň je WSET profesorom už mnoho rokov. Stane sa preto hlavou WSET školy a bude poskytovať kurzy na 1., 2. a 3. úrovni ako vo francúzskom, tak aj anglickom jazyku. Spoločnosť Baghera/wines tak jednoznačne stavia samú seba do pozície spojenca vinárenskeho priemyslu v švajčiarskej oblasti Romandie.

Baghera/wines Le Club 1865

Spoločnosť Baghera/wines okrem nového obchodu vytvorila aj nový klub, ktorý nesie názov Le Club 1865. Ide o ideálny doplnok výcvikového kurzu, ktorý je pod správou spomínaného obchodu. Klub disponuje pivnicami a zásobami na dodávku s rozlohou 75 metrov štvorcových, ktoré sú venované všetkým jeho členom.

Autentická parketová podlaha, knižnica plná starodávnych diel, šikovne vyrobené a impozantné materiály, pivnica venovaná a dostupná len pre členov. Toto všetko sú charakteristické znaky nového miesta v luxusnej Ženeve.

Pod vedením Arthura Leclerca, obchodného zástupcu spoločnosti Baghera/wines, bol daný klub navrhnutý ako útočisko plné upokojujúceho oddychu. Ide o integrálnu súčasť rovnako nového obchodu nachádzajúceho sa na ulici Rue 2, Adhémar-Fabri. Klub ponúka predovšetkým príležitosť získať zákazníkov v prestížnom prostredí s hotelovou službou, ktorá bude poskytovaná hotelom Beau-Rivage Geneva. Vyhradený uzamykací systém povoľuje členom uskladňovať vlastné vína, vďaka čomu ich môžu ponúkať na degustáciu aj na tomto výnimočnom mieste.

Kľúčové body:

• nové útočisko pre milovníkov vína (pozostávajúce z obchodu a klubu) bude disponovať limitovaným členstvom
• nové miesto pre trénovanie enológie
oficiálne otvorenie v septembri 2020

Adresa a kontakt Klubu a Butiku

O značke Baghera/wines, ktorú predstavuje výnimočná entita pozostávajúca z enologických expertov

Európsky líder v aukciách vzácnych vín ponúka nový prístup tým, že posúva pohostinnosť, spoločenskosť a zámenu do centra svojho diania. Po dobu takmer piatich rokov sú na čele vášniví experti Michael Ganne, Julie Carpentierová a Francesco Lee. Sú tak reprezentantmi spoločnosti, ktorá je venovaná výhradne vzácnym vínam, a ktorá zároveň poskytuje poradenstvo a sprievodné služby zberateľom vo všetkých aspektoch rozšírenia ich zbierky.

Súvisiace: Pozrite sa do najväčšej vínnej pivnice sveta dlhej 240 km

V rozmedzí rokov 2018-2019 sa uskutočnila do dnešného dňa svetovo najdôležitejšia aukcia vína (CHF 34.5 M), ktorú predstavoval historický predaj osobnej pivnice Henriho Jayera. Nasledovaná bola bezprecedentným predajom vín z vinárstva Domaine de la Romanée-Conti a taktiež aj predajom posledných fliaš z vinárstva Domaine René Engel. A práve táto udalosť jednoznačne posunula spoločnosť Baghera/wines na pozíciu európskeho lídra, čo sa týka aukcií vín.

Skúsený tím pracujúci po boku expertov spoločnosti Baghera/wines, ponúka praktické a na mieru šité poradenstvo medzinárodným zberateľom, ktorých vášňou sú jemné a nesmierne vzácne vína. Ich odborný posudok zahŕňa organizáciu majstrovských kurzov, šikovný výber vín určený na degustáciu, či k stolovaniu, a taktiež aj udalosti kombinujúce hudbu a víno. V septembri 2020 otvorí kancelária Baghera/wines súkromný klub a obchod, ktoré budú venované chutným vínam v rámci ženevského hotela Beau-Rivage.

Zdroj: Wine Industry Advisor

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.