Azimut-Benetti v pozícii najväčšej lodenice na svete predstavuje nového riaditeľa spoločne s deviatimi novými plavidlami

Benetti Yachts.

Lodenica Azimut-Benetti Group vymenovala Marca Valleho za svojho nového výkonného riaditeľa. Valle je veteránom v oblasti s 25-ročnými skúsenosťami, ktorý bol vymenovaný aj za výkonného riaditeľa spoločnosti Azimut Yachts ešte v roku 2016. Od tohto roku však bude výkonným riaditeľom spojenej talianskej spoločnosti, ktorá vôbec po prvý krát zlučuje obe značky do jedného celku. Spoločnosť Azimut je považovaná za jednu z lodeníc s najrešpektovanejšou produkciou, ktorá vytvára jachty z polovice šité na mieru. Značka Benetti pritom predstavuje jedného z najväčších konštruktérov superjácht (podľa počtu kusov), ktorej najnovším odvetvím je odvetvie gigajácht produkujúce jachty s dĺžkou viac ako 100 metrov.

Počas tlačovej konferencie v talianskom meste Portofino uviedol, že plánuje „zachovať identitu oboch značiek maximálne oddelenú“. Spojiť plánuje iba ich najlepšie praktiky. Podľa jeho slov je plánom spoločnosti navýšiť počet vyrábaných modelov z 30 na 35. Rovnako dôležitým je však aj predstavenie až deviatich jácht v nasledujúcich osemnástich mesiacoch. Ako výkonný riaditeľ ďalej dodal: „Od začiatku roka sme dodali 56 kusov a opätovne si tak potvrdili svoju dominanciu na trhu jácht s dĺžkou viac ako 24 metrov. Taktiež sme sa do výroby rozhodli začleniť novú kategóriu jácht, ktorá bude udávať trendy pre celý jachtársky svet.“

Súvisiace: Riaditeľ spoločnosti Ferretti Group vie, čo jeho jachtou posadnutí zákazníci chcú

Podľa Valleových slov sa každoročné zisky spoločnosti od začiatku roka navýšili, nakoľko prudko stúpol aj dopyt po nových plavidlách. Úspechu spoločnosti tak nezabránili ani komplikácie v oblasti výroby a dopravy, spojené s pandémiou nového koronavírusu.

Marco Valle, veterán spoločnosti Azimut s 25-ročnými skúsenosťami, sa stal lídrom super jachtárskych značiek Azimut a Benetti.

Pri predstavovaní väčšiny svojich nových modelov spoločnosť taktiež priviedla na scénu aj množstvo nových jachtárskych dizajnérov, s ktorými v priebehu desaťročia pracovala. Jedná sa o Alberta Manciniho, Kena Freivokha, Giorgia M. Cassettu, Enrica Bonettiho, Adriana Chisnella zo spoločnosti RWD a mnoho ďalších. Rozmanité štýly týchto dizajnérov predstavujú rôznorodosť dvoch odlišných línií značiek.

Nová vlajková loď spoločnosti Azimut sa nazýva Trideck a navrhnutá bola Achillem Salvagnim a Albertom Mancinim. Svoj debut zažije už v januári nasledujúceho roka. V rovnakom období však absolvuje svoju premiéru aj model lodenice Azimut s názvom Flybridge 53, ktorý bol rovnako navrhnutý Mancinim. Mancini pritom uviedol, že jachta Trideck bude uplatňovať koncepty minimalizmu a svoju inšpiráciu bude čerpať z automobilového priemyslu. Preto počas tlačovej konferencie skonštatoval: „Je náročné dosiahnuť požadovaný výsledok, pretože tento typ jachty nie je nevyhnutne elegantný. Usilujeme sa ho však udržať čo možno najviac čistý a lineárny. Rovnako by ste však neuverili, koľko voľného priestoru sa v jeho vnútri nachádza.“

Model The Magellano 25 Metri, ktorý bol po prvý krát predstavený počas minulotýždňovej tlačovej konferencie lodenice Azimut-Benetti, je prieskumnou jachtou nového štýlu. Do svojho repertoáru plánuje značka v nasledujúcich 18 mesiacoch pridať aj ďalšie dva nové modely Magellano.

Lodenica Azimut taktiež oznámila príchod novej Magellano 30 Meter jachty a jachty Magellano 66, ktoré budú oficiálne predstavené v roku 2021. Pre americký trh značka plánuje predstaviť nový model Verve 42.

Súvisiace: Najlepšie luxusné lodenice sveta

Značka Benetti odhalila svoj nový model Oasis 40 M v talianskom meste Portofino. Spoločnosť pritom uviedla, že desať jej kusov už bolo predaných. Do tejto kategórie však pribudnú aj ďalšie modely Oasis. Podľa slov samotnej lodenice je možné očakávať aj úplne novú kategóriu vyrábaných jácht s názvom Motopanfilo. Valle skonštatoval, že je to práve ona, „ktorá sľubuje prinavrátiť v čo najväčšej možnej miere šarm klasických plavidiel, ktoré značku v 60. rokoch minulého storočia tak preslávili“. Spoločnosť rovnako uviedla, že nový 37 metrov dlhý model v jej kategórii s ozančením B. Yond bude predstavený už v priebehu budúceho septembra.

Zdroj: Yahoo

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.