Automobilka BMW predstavila najnovšie luxusné SUV z rodiny X5

Najnovšie SUV BMW X5.

Nemecká automobilová spoločnosť BMW predstavila 5. júna svoj najnovší model SUV X5, ktorý sa má stať súčasťou tejto série už v priebehu roka 2019. Séria X5 sa po prvýkrát objavila na trhu v roku 1999 a nový ohlásený model spadá už do jej štvrtej generácie.

Séria automobilov BMW X5 je od svojho debutu obrovským úspechom bavorskej automobilky, pričom na konte má viac než 2,2 milióna predaných vozidiel po celom svete.

Súvisiace: BMW predstavila elegantné elektrické SUV – iX3

Nové prevedenie SUV modelu X5 vstúpi priamo do srdca vysoko konkurenčného trhu s luxusnými SUV, ktorému v súčasnosti dominujú modely ako Mercedes-Benz GLE a Lexus RX.

Dizajn nového modelu X5 ostáva verný princípom značky BMW. Prirodzene mu nebude chýbať ani charakteristická dvojitá predná mriežka obličkového tvaru.

Adrian van Hooydonk, podpredseda dizajnového oddelenia spoločnosti BMW Group, v oficiálnom vyhlásení uviedol: „Model BMW X5 stelesňuje základné princípy rodiny BMW X a čo sa týka prestíže a inovatívnosti, štvrtá generácia tejto série vysiela do sveta doteraz najjasnejší odkaz. Definuje totiž nové charakteristiky tejto rodiny, za ktoré považujeme robustnú anatómiu, jasný účel a mimoriadnu precíznosť.“

Nový model X5 dorazí na trh v dvoch prevedeniach s rôznym pohonným systémom. Verzia xDrive40i bude poháňaná trojlitrovým šesťvalcovým motorom s turbodúchadlom a výkonom 335 konských síl, kým model xDrive50i bude vybavený silnejším 4,4 litrovým osemvalcom s výkonom 456 konských síl.

Oba motory budú napojené na osemrýchlostný automatický prevodový systém a inteligentný systém pohonu všetkých štyroch kolies typu xDrive, ktorý pre vlastné účely vyvinula priamo značka BMW.

Súvisiace: BMW X7 bude symbolom moderného luxusu

Výrobca uviedol, že šesťvalcová verzia xDrive40i bude schopná dosiahnuť rýchlosť 100 kilometrov za hodinu už v priebehu 5,3 sekundy a maximálna rýchlosť tohto prevedenia bude predstavovať 240 kilometrov za hodinu. Výkonnejší model xDrive50i s osemvalcovým motorom naproti tomu údajne zrýchli z 0 na 100 km/h už za 4,6 sekundy a jeho maximálna rýchlosť bude dosahovať 250 kilometrov za hodinu.

Produkcia nového modelu X5 sa bude realizovať v americkom meste Spartanburg, v štáte Južná Karolína a vozidlo bude vybavené niekoľkými inovatívnymi technologickými prvkami. Zaradí sa medzi neinformačný a zábavný systém iDrive z dielne značky BMW. Asistent riadenia, ktorý za Vás prevezme kontrolu nad dopravným prostriedkom pri cúvaní, ale aj dvojica 12-palcových digitálnych displejov s vysokým rozlíšením obrazu a ďalšie aktívne asistenčné systémy sú sústredené okolo vodiča.

Cenová ponuka modelu 2019 BMW X5 by sa mala objaviť na verejnosti približne v novembri tohto roka, keď sa SUV dostane do predvádzacích siení spoločnosti.

Zdroj: BMW, Yahoo

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.