Akon chce stále zrealizovať nové inteligentné mesto v Senegale za $6 miliárd

Mesto Akon City navrhnuté spoločnosťou Bakri & Associates Development Consultants

Akon už možno nebude dlho osamelý. Tento slávny R&B spevák má totiž v pláne postaviť na Senegale nové inteligentné mesto za 6 miliárd amerických dolárov, kde môžu Senegalčania žiť a pracovať, a kde budú vždy vítaní členovia africkej diaspóry.

47-ročný americký spevák, pochádzajúci zo Senegalu, známy svojimi hitmi “Smack That” a najmä “Lonely,” potvrdil informácie, že výstavba jeho “Akon City” začne budúci rok, aj napriek zdrvujúcemu dopadu pandémie na globálny turizmus. Projekt jeho veľkomesta s rozlohou viac ako 800 hektárov, ktorý spevák po prvýkrát predstavil verejnosti v roku 2018, obsahuje obrovský luxusný rezort, výškové apartmánové budovy, nahrávacie štúdiá, štadión a dokonca aj vlastnú kryptomenu, ktorú si pomenoval “Akoin.”

Súvisiace: Technologické firmy investujú stovky miliónov do rozvoja miest

Táto oáza pokoja by mala využívať čistý zdroj energie, nepochybne dodávaný prostredníctvom spevákovho projektu s označením “Akon Lighting Africa”, ktorý zastrešuje dodávky solárnej energie vo vidieckych oblastiach. Navyše bude mať mesto vlastné dátové centrum umelej inteligencie.

Je len prirodzené, že architektúra mesta bude futuristická, s budovami, ktoré budú pôsobiť takmer surrealisticky, o čo sa postará spoločnosť Bakri & Associates Development Consultants. Ich návrhy vskutku pôsobia ako kulisa z filmu režiséra Ridleyho Scotta.

Mesto Akon City navrhnuté spoločnosťou Bakri & Associates Development Consultants.

Mesto Akon City by malo byť čosi viac ako len pomník pre spevákovo ego. Postavia ho v jeho rodnej krajine – Senegale, kde žil do svojich 11 rokov, kedy sa presťahoval do New Jersey. No spevák sa v tlačovej správe vyjadril, že cieľom projektu je stimulácia miestnej ekonomiky a vytvorenie veľmi žiadaných pracovných miest pre Senegalčanov. Takisto verí, že toto mesto bude druhým domovom pre Afroameričanov a iných členov africkej diaspóry, ktorí čelia rasovej nespravodlivosti:

“Ani si neviete predstaviť, ako nespravodlivo s nimi v mnohých ohľadoch zaobchádza miestny systém. A oni to trpia len preto, že si myslia, že nemajú na výber. Takže ak prichádzate z Ameriky alebo Európy, či odinakiaľ v rámci diaspóry, a chcete navštíviť Afriku, chceme, aby bol Senegal vašou prvou zástavkou.”

Mesto Akon City navrhnuté spoločnosťou Bakri & Associates Development Consultants.

Senegalské úrady, a pochopiteľne Akona, ktorého oslovujú jeho rodným menom, Aliuane Thiam, velebia za jeho rozhodnutie investovať do krajiny, ktorá je z ekonomického hľadiska tak neistou. Spevák, ktorého odhadovaná hodnota čistého majetku je 80 miliónov dolárov, prezradil, že projekt má už zabezpečenú jednu tretinu, z potrebných 6 miliárd dolárov. Odmietol však zverejniť svojich investorov, odvolávajúc sa pritom na dohodu o mlčanlivosti. Avšak webstránka Business Insider nedávno informovala, že do tohto projektu investoval 4 miliardy dolárov práve Julius Mwale – podnikateľ v oblasti technológií z Keňe, ktorý stojí za podobným zrealizovaným projektom s názvom Mwale Medical and Technology City. 

Súvisiace: 6 exkluzívnych detailov o prvom inteligentnom meste od Alphabet

Ak je to pravda, tento príspevok by stál za zmienku z viacerých dôvodov: Podľa webstránky bol Mwale v minulosti žalovaný za nesplácanie svojich dlhov. Z čisto matematického hľadiska by sa mohlo zdať, že sa teda Akon dostal veľmi blízko k svojmu cieľu, 6 miliárd dolárov.

To je pravdepodobne dôvod, prečo si je Akon taký istý, že svoj projekt dovedie do úspešného konca. Spevák tvrdí, že výstavba jeho nového mesta začne začiatkom roka 2021. Takisto prezrádza, že zvažuje aj franšízingový koncept, ktorý by posunul aj do iných afrických krajín.

Malé, fantazijné mesto pomenované po jeho zakladateľovi a franšízované do celého sveta? Walt Disney by bol naňho pyšný.

Zdroj: Yahoo

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.