Ako vyzerá Srdce Európy v Dubaji

The Heart of Europe, teda „Srdce Európy“, je jedným z najambicióznejších megaprojektov realizovaných v Dubaji, ktorý zahŕňa 13 luxusných hotelov a rezortov, a rozkladá sa na šiestich umelo vytvorených ostrovoch vzdialených 4 kilometre od pobrežia samotného Dubaja. Táto jedinečná destinácia bude oslavou Európy, jej životného štýlu a tradičnej architektúry, pričom hosťom ponúkne jedinečné európske zážitky – od populárnych festivalov, cez jedlá až k počasiu, čo znamená, že aj na Blízkom Východe budete mať možnosť zažiť dážď a sneh.

Aká je základná myšlienka výstavby projektu The Heart of Europe?

The Heart of Europe je obzvlášť ambicióznym developerským projektom, za ktorého realizáciou stojí rakúska spoločnosť Kleindienst Group. Jednou z kľúčových filozofií projektu je priniesť to najlepšie z Európy do Dubaja, vrátane európskej kultúry, dedičstva a životného štýlu – a to prostredníctvom tradičnej architektúry, autentických zážitkov a inovatívnych technológií. Developerská spoločnosť plánuje do Dubaja dokonca priniesť aj to najlepšie z európskeho počasia – na námestiach komplexu bude počas celého roka pršať či snežiť.

Súvisiace: Spoločnosť One & Only otvorí v Dubaji svoj prvý mestský rezort

Kedy sa tento nápad zrodil a kto je zodpovedný za návrh tohto ambiciózneho projektu?

Vízia developera pre The Heart of Europe je v súlade s víziou šejka Mohammeda Bin Rashida Al Maktouma týkajúcou sa projektu The World, ktorý do Dubaja prináša to najlepšie zo všetkých krajín sveta. Cieľom iniciatívy je tiež vyvíjať ostrovné destinácie porovnateľné s Maldivami a stať sa jedným z hlavných hráčov na poli inovácie v tomto regióne. Rakúsky developer je priekopníkom revolučného hotelierskeho konceptu v Dubaji, ktorý sa už prejavil vo viacerých rozvinutých destináciách, ale v tejto metropole doteraz nebol k dispozícii.

 

Ako sa projektu darilo chrániť ekosystém – boli použité ekologické technológie a materiály?

Spoločnosť Kleindienst Group sa zaviazala nielen chrániť ekosystém, ale realizovať výstavbu ekologicky udržateľným spôsobom. Využíva na to špecializovanú izoláciu, ktorá zníži náklady na elektrickú energiu až o 70% a ďaleko prekonáva súčasné normy platné pre trvalo udržateľné budovy. Aktívne rozširuje prirodzené ekosystémy na svojich umelo vytváraných ostrovoch a okolo nich.

Ideálnym príkladom je časť projektu s názvom Sweden Island, okolo ktorého developer premenil morské dno na vedecky zameranú inštitúciu Kleindienst Marine Life Science Center. Program ochrany koralov a miestna koralová škôlka úspešne zvýšia tunajšiu koralovú populáciu o 100 000 jedincov ročne, pričom organizácia v rovnakej miere pomáha morským rastlinám a ustriciam. Rozvoj okolitého morského dna na živý ekosystém bohatý na koraly bude prínosom nielen pre životné prostredie, ale hosťom rezortov ponúkne jedinečné zážitky – či už pri objavovaní koralových útesov alebo hľadaní perlorodiek.

Ktoré krajiny bude projekt replikovať a ktorá z nich bude najväčšou výzvou?

Projekt The Heart of Europe bude zahŕňať celkovo šesť ostrovov a 13 hotelov, v rámci ktorých budú zastúpené hlavné európske krajiny a mestá. Replika mapy bude pozostávať z kópie strednej Európy, Švajčiarska, Nemecka, Švédska, Petrohradu a plávajúcich Benátok. Developer očakáva najnáročnejšiu konštrukciu práve pri Benátkach, ktoré sú novým prírastkom do konečnej podoby projektu.

Aké príležitosti ponúka The Heart of Europe pre luxusné spoločnosti?

Luxusné značky budú mať v rámci projektu mimoriadne veľa príležitostí. Po prvé, developer spolupracuje s lídrami v interiérovom dizajne a poprednými výrobcami nábytku, ktorí sa stávajú dodávateľmi jednotlivých rezortov. Po druhé, budúci návštevníci hotelov a rezortov budú mať k dispozícii zážitky z nakupovania ako v Európe, keďže súčasťou projektu budú špecializované butiky a remeselnícke obchody sústredené na európsku kultúru. Klientom ponúknu jedinečný nákupný zážitok, ktorý v Dubaji doteraz nezažili.

Súvisiace: Plávajúce obydlia v Dubaji za $23 miliónov odolajú stúpajúcej hladine oceánov

Čo robí Dubaj odlišným od zvyšku sveta?

Dubaj sa v priebehu posledných rokov zmenil na jedno z najinovatívnejších miest na svete. Ide o mesto, kde jednoducho nič nie je nemožné. Jeho bezkonkurenčné ambície ho premenili na jednu z najživších destinácií na svete a v súčasnosti je dokonca 4. najnavštevovanejším mestom na planéte. Jeho vyspelý trh cestovného ruchu si neustále udržiava extrémne vysoký dopyt, a to najmä v sektore päťhviezdičkových služieb, pričom priemerná obsadenosť najluxusnejších hotelov v meste dosahuje mieru až 85%.

 

 

 

 

Kedy bude možné navštíviť prvé ostrovy a na kedy je plánovaná finalizácia projektu The Heart of Europe?

Celý projekt má byť definitívne dokončený v roku 2020, avšak prvý rezort sprístupnený verejnosti sa bude nachádzať v replike Petrohradu a privíta hostí už koncom roku 2018. Petrohrad je v tomto prípade reprezentovaný tropickým ostrovom v tvare srdca, na ktorom sa nachádza idylický romantický ostrovný rezort The Floating Seahorses. Toto očarujúce letovisko je inšpirované Maldivami a nachádza sa v bezprostrednej blízkosti bielych piesočnatých pláží, ktoré sa zvažujú do koralových útesov posiatych podmorským životom. V srdci rezortu už čakajú skryté záhrady a lagúny, ktoré ponúkajú hosťom dych vyrážajúce výhľady na okolie. Viaceré z ostrovov v rámci projektu The Heart of Europe budú nakoniec pospájané plávajúcimi mostmi.

Zdroj: GulfNews, ArabianBusiness

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.