Ako vyzerá medzipristátie na najlepšom letisku sveta

Snáď nikoho nepoteší, keď práve vystúpi z osemhodinového letu, no pred odletom ďalšieho lietadla ho čaká dlhých šesť hodín čakania v priestoroch letiska. Podobné medzipristátia sú často postrachom všetkých cestovateľov. A to obzvlášť v prípade, keď ste nútení stráviť ich osamote.

Voľný čas strávený na letisku Vám obvykle aspoň poskytne možnosť vystrieť nohy a rozprúdiť krv v tele. Medzipristátia však nadobúdajú úplne iný rozmer na letisku Changi v Singapure, ktoré agentúra Skytrax zhodnotila ako vôbec najlepšie letisko na svete už v poradí siedmy rok po sebe. Nové atrakcie, ktoré tu nájdete, dokonca majú potenciál stať sa dôvodom, prečo sa na svoje medzipristátia budete doslova tešiť.

Spoznajte päťposchodovú sklenenú kupolu s názvom Jewel Changi Airport, ktorá otvorila svoje brány 17. apríla tohto roku. Ukážeme Vám, ako vyzerá a čo ponúka, no varujeme Vás – dajte si pozor, aby ste nezmeškali nasledujúci let.

„Rain Vortex“ je údajne najvyšším interiérovým vodopádom na svete, pričom je obklopený tisíckami stromov, rastlín a kríkov. Nepochybne sa dá označiť za korunný klenot komplexu Jewel. Už počas dňa vyzerá mimoriadne impozantne, no po západe slnka je sprevádzaný svetelnou a zvukovou show, vďaka čomu sa mení na jedinečnú kakofóniu farieb.

Súvisiace: 6 jednoduchých spôsobov ako prekonať jet lag

Systém kĺzačiek „Discovery Slides“ je splneným snom dieťaťa v každom z nás. Jedná sa o interaktívne sochárske dielo, ktoré zahŕňa štyri rôzne kĺzačky, pričom dve z nich prechádzajú uzavretými tunelmi. Vrchná časť súsošia zase spĺňa funkciu vyhliadkovej plošiny, odkiaľ si môžete zhotoviť záber majestátneho vodopádu ako stvoreného pre Instagram. Chvíľu však ešte musíte vydržať, keďže táto zážitková zóna má byť sprístupnená až 10. júna.

Ak trpíte agorafóbiou – strachom z pobytu v otvorených priestoroch – atrakcia s označením „Sky Nets“ pravdepodobne nebude určená pre Vás, keďže na celý komplex Jewel ponúka pohľad z vtáčej perspektívy. Zahŕňa približne 250 metrov dlhú trampolínu, na ktorej môžu Vaše deti šantiť vo výške asi 8 metrov nad zemou. Súčasťou atrakcie je okrem toho aj 50 metrov dlhá sieť, ktorá spĺňa funkciu chodníka vo výške 25 metrov nad obchodnou časťou komplexu.

Ak sú kĺzačky príliš veľkou výzvou pre Vašich najmladších potomkov, nepochybne ocenia hru na schovávačku v areáli atrakcie „Foggy Bowls“. Jedná sa o miskovité štruktúry zapustené do trávnika, z ktorých uniká nepreniknuteľná hmla, čím vzniká jedinečné a nezvyčajné ihrisko. Pripravte sa však na to, že ho možno už nebudú chcieť opustiť.

Keď sa chcete stretnúť s reprezentantmi miestnej fauny, ponorte sa hlbšie do zelene. Na náučnom chodníku „Topiary Walk“ na Vás čaká hneď niekoľko živočíšnych druhov, medzi nimi aj tieto orangutany.

Prechádzky po nákupných centrách sú v Singapure mimoriadne obľúbenou voľnočasovou aktivitou. Jewel zastrešuje viac ako 280 obchodov, vrátane najväčšej predajne značky Nike v juhovýchodnej Ázii a prvého oficiálneho obchodu Pokémon mimo Japonska, kde nájdete hračky a videohry, ako aj niekoľko exkluzívnych produktov charakteristických pre toto mesto.

Kupola komplexu Jewel je skonštruovaná celkovo z 9 000 sklenených tabúľ a 18 000 oceľových nosníkov, v dôsledku čoho váži viac než 6 000 ton. Ak nemáte chuť na prechádzku, alebo máte iba obmedzené časové možnosti, letiskové terminály 2 a 3 sú spojené nadzemným vlakom „Skytrain“, ktorý premáva naprieč kupolou. Priamo nad jeho dráhou križuje komplex aj visutý peší most „Canopy Bridge“.

Súvisiace: Najlepšie letiská sveta ponúkajú kiná, wellness centrá a minigolf

Londýnsky prevádzkovateľ miniatúrnych hotelov Yotel Vás v komplexe Jewel privíta vo svojom zariadení YotelAir až so 130 izbami, v ktorých je možné ubytovať sa na celú noc, ale tiež len na niekoľko hodín s cieľom osvieženia sa medzi Vašimi letmi. Ceny ubytovania tu začínajú na úrovni 59 dolárov za štyri hodiny. Ak sa na letisko dostavíte viac než tri hodiny pred letom, Jewel tiež ponúka možnosť skorého check-inu pre približne 20 leteckých spoločností.

Najlepšie letisko sveta ponúka aj bohaté možnosti stravovania – v podobe reštaurácii ako Shake Shack, Burger & Lobster a Tiger Street Lab od značky Tiger Beer, ktorá tu predáva unikátne remeselné pivá vyrobené exkluzívne pre komplex Jewel. Ak máte chuť vyskúšať povestného singapurského chilli kraba, zamierte do podniku Jumbo Seafood.

Zdroj: StraitTimes, Independent

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.