Ako sa veľké aerolínie a hotely postarajú o váš elitný status?

Jednou z výhod častého cestovateľa je to, že je svojimi obľúbenými aerolíniami a hotelmi považovaný za verného zákazníka. Vďaka takémuto elitnému statusu si tak môže dosýta užívať výhody z toho plynúce. No na to, aby sa človek do takýchto „vyšších kruhov“ prepracoval, je vo väčšine prípadov potrebné nielen veľké množstvo výletov, ale taktiež aj veľa plánovania, času a výdavkov. Vzhľadom na súčasné cestovateľské obmedzenia je preto prirodzené uvažovať nad tým, čo sa bude s tak ťažko nadobudnutými benefitmi diať až do konca tohto roka a ako bude možné splniť všetky podmienky pre nadobudnutie takéhoto statusu aj pre nasledujúci rok. Prečítajte si preto ako sa niekoľko veľkých aerolínií a hotelových spoločností plánuje postarať o svojich najvernejších klientov.

Aerolínie

Veľké prepravné spoločnosti American, United a Delta predlžujú elitné statusy svojich zákazníkov až do začiatku roka 2022, čím svojim najvernejším zákazníkom ponúkajú celý jeden rok využívania benefitov navyše. Rovnako znižujú požiadavky na dosiahnutie vyššieho stupňa elitného členstva vo vernostnom klube pre rok 2022. Letecká spoločnosť United rovnako znížila svoje požiadavky na dosiahnutie každej úrovne členstva až o 50%, zatiaľ čo spoločnosť Delta prenesie všetky kvalifikačné míle, ktoré ste v tomto roku so spoločnosťou precestovali, do ďalšieho roka. Vďaka tomu sa vám podarí nadobudnúť status top zákazníka o niečo rýchlejšie. Spomínaná politika aerolínií American sa pritom vzťahuje aj na ich najvyššiu úroveň vernostného klubu s názvom Concierge Key.

Spoločnosti Delta a United však ešte musia zaujať stanovisko k tomu, či aj ich ultraluxusné vernostné programy Delta 360 a United Global Services budú pre tento rok predĺžené rovnako. Na druhej strane je však všetkým súčasným členom elitného vernostného programu Global Services garantované, že získajú minimálne tzv. Premier 1K Status, trvajúci až do januára 2022.

Získajte vďaka letu so spoločnosťou Etihad, ktorý sa uskutoční najneskôr do júna 2020, dvojnásobný počet zarátaných míľ na svoje vernostné konto.

Elitní zákazníci spoločnosti Qatar Airways taktiež získajú bonusový rok na to, aby mohli aj naďalej požívať výhody rovnakého statusu, akým disponujú aj tento rok. Navyše, pokiaľ sú členmi vernostného klubu Gold alebo Platinum, získajú až dva roky navyše, počas ktorých budú môcť využívať benefity z neho plynúce.

Letecká spoločnosť Alaska Airlines povoľuje všetkým verným zákazníkom preniesť svoje tohtoročné kvalifikačné míle do nasledujúceho kalendárneho roka, vďaka čomu sa značne urýchli ich elitná rekvalifikácia v roku 2022. Prepravca zároveň predlžuje súčasný elitný status svojich zákazníkov až do konca roka 2021.

Súvisiace: Tri luxusné spoločnosti, ktoré vás vezmú na online safari jazdu

Letecká spoločnosť Air France/KLM venuje každému členovi vernostného klubu Flying Blue Elite (ktorého členstvo má vypršať najneskôr koncom januára 2021) ďalší rok členstva na rovnakej úrovni úplne zdarma, zatiaľ čo aerolínia Virgin Atlantic udeľuje grátis svojim verným zákazníkom iba polročné členstvo.

Ak má vaše členstvo v klube Emirates Skywards Silver, Gold či Platinum leteckej spoločnosti Emirates vypršať ešte pred začiatkom tohtoročného septembra, spoločnosť vám udelí jeho bezplatné predĺženie až do konca decembra. Ak má však skončiť v posledných marcových týždňoch roka 2021, môžete si svoj súčasný status zachovať pri splnení už aj 80% obvyklých požiadaviek.

Ďalší letecký prepravca Blízkeho východu, Etihad, pridáva bonusové kvalifikačné míle k členským účtom, čím posúva svojich klientov k elitnému statusu omnoho rýchlejšie. Aerolínie navyše obdarujú každého, kto si zvolí letieť s ich spoločnosťou do 30. júna, dvojnásobným počtom zarátaných míľ.

Spoločenský salónik na palube lietadla Virgin Atlantic’s A350s.

Verní zákazníci iných leteckých spoločností však budú odmenení rovnako. Členovia vernostného klubu Marco Polo leteckej spoločnosti Cathay Pacific s platnými priepustkami do spoločenských salónikov získajú automatické vylepšenie svojho statusu, zatiaľ čo členovia klubu Gold Companion Card získajú až šesťmesačné predĺženie doby na ich využitie. Cestujúci, pravidelne využívajúci služby leteckej spoločnosti American Airlines, ktorým vyprší možnosť aktualizovať svoj status na vyššiu úroveň dňa 31. januára 2021, získajú šesť dodatočných mesiacov na to, aby tak urobili.

Členstvá v kluboch Delta Sky Club, American Admirals Club a United Club, ktoré majú vypršať v priebehu tohto roka, budú taktiež odmenené šesťmesačným predĺžením. Cestujúci k nemu navyše získajú aj bonus. Totižto ak disponujú kartou Citi Aadvatage alebo Aadvantage Aviator, každý dolár, ktorý pomocou nej minú, sa bude automaticky rátať ako jedna kvalifikačná míľa. Týmto krokom chce spoločnosť uľahčiť dosiahnutie prestížneho statusu Million Miler v spoločnosti American.

Získajte a obnovte si svoje vernostné Hilton body v tropickom hoteli Waldorf Astoria Maldives Ithaafushi.

Hotely

Akonáhle budete konečne pripravený vydať sa znova na cestu, vaše obľúbené hotely vás budú očakávať s otvorenou náručou a pripravenými elitnými benefitmi. Jedným z prvých hotelov, ktorý oznámil svoju reakciu na súčasnú pandémiu, bol hotel Hilton so svojim vernostným programom Hilton Honors, ktorý nielenže predlžuje elitné statusy svojich zákazníkov z roku 2020 do 31. marca 2022, no taktiež ponúka tým, ktorých status má vypršať v priebehu tohto roka, jeho predĺženie až do marca 2022.

Súvisiace: Koronavírus zasiahol všetky luxusné dovolenkové odvetvia priemyslu

Súčasný prestížny status vo vernostnom klube Marriott Bonvoy sa predlžuje do februára 2022 a vypršanie akýchkoľvek nazbieraných bodov na vašom účte sa automaticky pozastavuje do februára 2021. Hotel Hyatt taktiež ponúka svojim hosťom s existujúcim elitným statusom vo vernostnom klube World of Hyatt ďalší rok navyše pre jeho náležité využitie (to znamená do februára 2022). Všetci členovia hotelového klubu, ktorí majú možnosť do konca roka využiť či už noc v hoteli zadarmo, vylepšenie ponúkaného apartmánu alebo poskytnutie prestížnych služieb, navyše získajú predĺženie časového limitu na uplatnenie takýchto benefitov až do 31. decembra 2021.

Opätovne otvorený hotel Fairmont El San Juan Hotel je súčasťou portfólia poprednej svetovej skupiny hotelov s názvom Accor.

Ak vás však skôr zaujíma vernostný medzikontinentálny program, potom bude pre vás dobrou správou to, že získanie členstva vo vernostnom klube IHG Rewards Club pre nasledujúci rok bude omnoho jednoduchšie, nakoľko celosvetová spoločnosť InterContinental Hotels Group Brands značne znížila svoje požiadavky na kvalifikáciu do jednotlivých úrovní klubu. Členovia novootvoreného programu hotela Accor s názvom Accor Live Limitless (ALL) (ktorý zahŕňa všetky vernostné iniciatívy svojej značky, vrátane vernostného programu LeClub Accor), budú svedkami okamžitého a prudkého vzostupu svojich statusov vďaka automatickému 50% kreditu navyše, ktorý sa bude týkať množstva nocí strávených v hoteli, ale aj kvalifikačných bodov. Fanúšikovia a verní klienti svetového portfólia nezávislých hotelov s názvom Preferred Hotels & Spa a skupiny Shangri-La sú však v tejto situácii taktiež šťastlivcami. Ich pôvodné členstvo v elitnom klube I Prefer Hotel Rewards bude totižto predĺžené až do júna 2021, zatiaľ čo súčasné členstvo v programe Shangri-La Golden Circle bude predĺžené do konca decembra 2021.

Zdroj: NYTimes

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.