Ako sa obliekať monochromaticky – do práce či cez víkend

Vedieť, čo na vás vyzerá dobre a ako sa dobre obliecť, sú dve odlišné zručnosti. Môžete mať šatník plný dôkladne vyberaných modelov, no keď si z nich máte poskladať outfit, nie je to vôbec jednoduché. Každý si minimálne raz do mesiaca položí otázku: „ Hodí sa toto k tomuto?“ Máme tip na to, ako na túto ošumelú otázku odpovedať: vyberte si farbu.

Je to trik, o ktorom minimalisti už dávno vedia, že vám zabezpečí uhladený vzhľad bez ohľadu na dress code. Držať sa pri tvorbe outfitu jednej farby vám zaručí harmóniu, pričom nezáleží na tom, či kombinujete oblečenie bez alebo so vzormi. Ďalšou výhodou monotónneho obliekania je, že vo svojom šatníku máte nespočetné množstvo kombinácií. Z outfitu bežného muža sa správnou zmenou ľahko stane outfit hviezdy. My vám prinášame tri príklady toho, ako sa klasická sivá, námornícka modrá a dokonca aj béžová, môžu podieľať na vzniku prekvapivo elegantného oblečenia.

Betónová džungľa

Nie je to o ladení – dokonca je lepšie, keď tak nerobíte. Paleta odtieňov šedej, so šatkou s potlačou a pruhovanými nohavicami sú toho dôkazom.

Vodeodolný vlnený kabát značky Paul Stuart, $1895, bavlnené košeľa značky J. Mueser, $275; vlneno bavlnené nohavice značky Brunello Cucinelli, $1500; hodvábna šatka značky Hermès, $560; kožný obal značky Mark Cross, $1290; topánky značky Church, $690; Postalco Sunspel zápisník, $40.

Brat blues

Monochromatické oblečenie sa viac zameriava na látku. Semiš, oxfordské plátno, hodvábny keper a džínsovina dotvárajú v tomto modernom outfite bohato vrstvený vzhľad.

Semišová bunda značky Baracuta, $910; bavlnená košeľa značky Turnbull & Asser, $375; A.P.C. Jeans, $265; hodvábno vlnená kravata značky Tie Your Tie, $310; slnečné okuliare značky Salvatore Ferragamo, $325; semišový opasok značky Anderson, $170; semišové tenisky značky CQP, $390.

Najlepšie z najlepšieho

Béžová sa vo všeobecnosti považuje za nudnú farbu, no keď sa do nej oblečiete od hlavy po päty, vznikne jednoznačne originálny outfit. Odľahčite ho pletenou košeľou (nosenou ako bundu) a mokasínami ľahkými ako ponožky.

Pletená bavlneno hodvábna košeľa značky Saman Amel, $430; bavlnené tričko značky Sunspel, $90; nohavice značky Trunk Clothiers, $200; vlneno-bavlnená šatka značky Anderson & Sheppard, $117; slnečné okuliare značky Gucci, $420; semišové mokasíny značky Tod, $645; kožená taška značky Il Bisonte, $955; semišový opasok značky Turnbull & Asser, $330.

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.