Ako sa býva v mrakodrape od Porsche

Londýnska realitná a poradenská agentúra Savills očakáva, že do roku 2023 dorazí na trh 69 000 nových luxusných obytných jednotiek, ktorých cena bude v priemere o 31% vyššia v porovnaní s neznačkovými bytmi v danej lokalite.

Ideálnym reprezentantom týchto nehnuteľností je komplex Porsche Design Tower pri Miami, ktorý sa týči do výšky 60 poschodí. Medzi najväčšie lákadlá tohto mrakodrapu však patrí výťah pre autá, ktorý vyvezie Vaše luxusné vozidlo do garáže priamo vedľa Vášho bytu. Z obývacej izby sa na neho budete môcť pozerať cez presklenú stenu. Päťspálňový apartmán so šiestimi kúpeľňami v tomto komplexe sa v decembri minulého roka predal za pozoruhodných 6,7 milióna dolárov. Pozrite sa na to, ako môže vyzerať život v nehnuteľnosti od štúdia Porsche Design.

Obrovský valec

Budova Porsche Design Tower bola otvorená v marci 2017 v oblasti Sunny Isles Beach v štáte Florida. Výstavbu komplexu realizovala developerská spoločnosť Dezer Properties, za dizajn budovy bol zodpovedný architekt Sieger Suarez, a interiéry boli navrhnuté štúdiami Michael Wolk Design Associates a Porsche Design.

Podzemná garáž

Keďže mnohí z rezidentov komplexu vlastnia viacero luxusných automobilov – medzi obľúbené patrí napríklad Porsche Carrera GT – k dispozícii majú aj priestranné podzemné parkovisko. Dodnes bolo vyrobených iba 1 270 kusov modelu Carrera GT a cena jedného sa bežne pohybuje okolo 1,5 milióna dolárov.

Súvisiace: Najbohatší ľudia sveta sa sťahujú do luxusných bytov značiek ako Bvlgari či Armani

High-tech súkromné parkovanie

Kľúčovým prvkom komplexu Porsche Design Tower je robotický parkovací kolotoč, ktorým je vybavený každý apartmán. Obyvatelia vojdú autom do centrálneho valca, kde ich rotujúca platforma nasmeruje k dverám výťahu. Keď je vozidlo v správnej pozícii, otvoria sa dvere a auto je vtiahnuté do výťahu spolu s platformou. Vždy sú nablízku zamestnanci, ktorí sú kvalifikovaní riešiť akékoľvek potenciálne problémy tohto zariadenia.

Garáž s výhľadom

Porsche GT3 Cup parkuje vedľa modelu Porsche 356/1600 A priamo v byte obyvateľa luxusného mrakodrapu. Na obrázku je viditeľný mechanizmus, ktorý zložil auto z automatizovanej platformy.

Vždy na dosah

Atraktivita budovy Porsche Design Tower spočíva v tom, že si môžete zaparkovať svoje športové auto doslova iba na niekoľko krokov od Vašej obývačky a to na ktoromkoľvek poschodí. Mechanizmus výťahu ho vždy jednoducho dopraví na svoje miesto.

Jednotná téma

Automobily hrajú veľkú úlohu v celom obytnom priestore – sú dominantou interiéru a neprestajne ho ovplyvňujú cez presklené steny futuristických garážových jednotiek. Interiérový dizajn je tiež silne inšpirovaný štýlom značky Porsche, čo znamená sklolaminátové povrchy, semiš a kožu.

Okná od podlahy až po strop

Valcovitý tvar budovy je zodpovedný za netradičný pôdorys obytných priestorov. Jedna z troch spální tohto bytu je presvetlená obrovskými panelovými oknami. Súčasťou obytnej jednotky sú tiež tri kúpeľne a dve parkovacie miesta.

Neobvyklé detaily

Dvere vo vertikálnej garáži sú označené číslom patričného bytu.

Vonkajší bazén

V areáli mrakodrapu sa nachádza vyhrievaný bazén vyhradený pre obyvateľov, kde sa o jedlá a nápoje starajú zamestnanci komplexu.

Značkové produkty

Rezidenti a ich hostia majú v obytnom komplexe možnosť zakúpiť si luxusné produkty značky Porsche, ako napríklad oblečenie či slnečné okuliare v hodnote 550 dolárov.

Súkromná vinotéka

Reštaurácia na prízemí ponúka vnútorné aj vonkajšie sedenie, pričom obe možnosti sprevádza výhľad na oceán. Každá rezidencia tu má prístup k osobnej skrinke na víno.

Jazda aj v budove

V mrakodrape Design Tower nájdete pretekárske simulátory, ktoré dokážu zdvihnúť adrenalín vodičovi akejkoľvek vekovej kategórie – a s najväčšou pravdepodobnosťou rovnako dvíhajú predaje automobilovej značky.

Čas na relax

Branding spoločnosti Porsche sa prejavuje aj v podobe monogramu vyšitého na uterákoch. V budove je však k dispozícii aj zdravotné a wellness centrum, fitness, joga, vlasové štúdio a nechtový salón, kúpele so studenými a horúcimi saunami, ako aj oddelené relaxačné priestory pre mužov a ženy.

Čas na hru

Na piatom poschodí sa nachádza herňa s biliardom, barom, salónikom a videohrami, ako aj wellness a fitness zariadenie. Na inom mieste v mrakodrape nájdete kinosálu so sedením ako na štadióne.

Súvisiace: Trh s nehnuteľnosťami v Miami narastá vďaka slávnym architektom a zahraničnému kapitálu

Surfy od Porsche

Obyvatelia komplexu majú k dispozícii dokonca aj surfy značky Porsche. Prečo nie? Platia si za život v štýle Porsche a to je to, čo by mali dostať. Nehnuteľnosť disponuje prístupom k 70 metrov dlhej pláži na pobreží Atlantického oceánu.

Ostatné autá

Rezidenti samozrejme nevlastnia iba vozidlá značky Porsche. Tu zamestnanec parkuje McLaren 720S, ktorý sa predáva približne za 280 000 dolárov.

Zdroj: AutoPro, CNN, Bloomberg

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.