Ako lyžovať vo švajčiarskych Alpách ešte pred tým, ako sa oficiálne otvoria pre širokú verejnosť

Ak ste niekedy pocítili túžbu zalyžovať si vo švajčiarskych Alpách ešte pred tým, než sa na ne vrhne obrovský, sezónny dav nadšencov, práve máte unikátnu šancu takýto pôžitok zažiť! Lyžiarske stredisko Arosa a historický švajčiarsky Tschuggen Grand Hotel (ktorý je členom organizácie známej ako Leading Hotels of the World), rozširujú prístup na nedotknuté svahy hôr Hömli a Lenzerheide, a to všetko len pre svojich exkluzívnych hostí už dva dni pred oficiálnym začiatkom sezóny, ktorá začína 1. decembra 2019.

Tohtoročné podujatie, ktoré sa nazýva „Private Mountain“, je vlastne oslavou 10. výročia hotela, ktorý tento skorý prístup na švajčiarske hory ponúka, a tak z tejto udalosti vytvára príležitosť, ktorú jednoducho nemôžete premeškať. Najmä nie z toho dôvodu, že okrem lyžovania na nedotknutých zjazdovkách sa na horách objaví aj živá hudba, budú uskutočnené viaceré párty a večierky, pričom prebehnú aj lekcie lyžovania švajčiarskeho majstra sveta v tomto športe.

Drinky s výhľadom na súkromnú horu hotela Tschuggen Grand.

Oslavy začínajú už podvečer, dňa 28. novembra, kedy sa pre hostí hotela rozpúta nezabudnuteľná nočná párty na hore pri Tschuggen Hutte, kde rozhodne nebude chýbať ani varené víno, syrové fondue a živá hudba. Párty bude pokračovať nasledujúce ráno s lyžiarskou výbavou značky Head a možnosťou využitia zjazdoviek na hore Hörnli Mountain, kde sa už bude nachádzať DJ a stánky ponúkajúce klasické občerstvenie, šampanské, ale aj obľúbené vafle.

O niečo neskôr sa hostia hotela zúčastnia seminára so švajčiarskym majstrom sveta v lyžovaní Didierom Cucheom, po ktorom si bude možné so samotným šampiónom otestovať svoje sily a schopnosti vo vzájomných pretekoch. Nasledujúce oslavy v hoteli budú zahŕňať aj živú hudbu, sprostredkovanú skupinou Supreme, lahodnú kávu, „živý“ mlynček na cigary a bar, ktorý bude podávať známy a obľúbený drink Aperol spritz, varené víno a punč.

Súvisiace: Toto sú najlepšie lyžiarske bary sveta

Posledný deň privedie lyžiarov hotela na hory Hörnli a Lenzerheide, ktoré budú v danom čase ešte stále uzavreté pre verejnosť. Hostia sa tam tak naposledy dočkajú živej hudby a vynikajúcich nápojov, ktoré iste spríjemnia aj záverečné vyhlásenie cien pre víťaza pretekov, ktoré sa v daný deň odohrajú.

Lyžiarske vleky pri Tschuggen Grand.

Preto neváhajte a zarezervujte si víkend na svahoch spojený s perfektne stráveným časom v rozľahlých hotelových ( a patrične ocenených ) kúpeľoch Tschuggen Bergoase! Zahŕňajú totižto nielen klasické vonkajšie a kryté bazény, ale aj vírivky, tzv. Kneippovu cestu, vonkajšie kamenné jaskyne s vodopádom vytesaným do kamennej steny, rôzne parné a saunové priestory, 12 liečebných miestností, posilňovňu a lekárske wellness centrum.

Dovolenkový balíček s názvom „Private Mountain Anniversary Edition Tschuggen“ pritom zahŕňa ubytovanie na dve noci, raňajky a večere v piatich hotelových reštauráciách, prístup na všetky večierky, lyžiarske vybavenie, bezplatné používanie súkromnej horskej železnice Tschuggen Express, lyžovanie s Didierom Cucheom a ski-pasy s platnosťou na dva dni. Cena tohto balíka začína na sume približne 1 000 eur na osobu.

Zdroj: Bilan, Telegraph

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.