Ako Cristiano Ronaldo míňa svoje milióny

Cristiano Ronaldo.

Cristiano Ronaldo je v súčasnosti najlepšie plateným športovcom vôbec. Vo futbalovom klube Real Madrid dostával mzdu vo výške desiatok miliónov dolárov, počas svojej kariéry si ho jednotlivé kluby vymieňali za mimoriadne vysoké sumy a obzvlášť výhodnými boli preňho aj zmluvy s luxusnými značkami.

Nie je tak žiadnym prekvapením, že táto legenda má na účte dostatok peňazí na úplne neobmedzené míňanie. Pozrite sa na to, ako presne zarába Cristiano Ronaldo svoj majetok a čo s ním následne robí.

Časopis Forbes uviedol, že Ronaldo zarobil za posledných 12 mesiacov až 88 miliónov dolárov, čím sa stal bezkonkurenčne najlepšie plateným športovcom sveta.

Zdroj: Forbes

Viac ako tretina z tejto sumy pochádzala zo zmlúv, ktoré ikonický futbalista uzavrel so značkami ako Tag Heuer a Nike.

Je pozoruhodné, že iba za spoluprácu so značkou Nike získava viac než 13 miliónov dolárov.

Objavil sa aj v reklamných kampaniach spoločností ako Herbalife, Castrol, Samsung a KFC.

Zdroj: Live Sports Review

Zisky z reklamy sú však iba prídavkom k úžasnému kontraktu s futbalovým klubom Real Madrid, ktorý mu doteraz vyplácal 50 miliónov dolárov ročne v rámci mzdy a ďalších bonusov.

Zdroj: Forbes

Na čo teda míňa svoje peniaze? Jednou z najväčších Ronaldových záľub sú nepochybne rýchle a luxusné automobily. Je hrdým majiteľom vozidla Lamborghini Aventador v hodnote 300 000 dolárov a vlastní aj štýlové Maserati (na obrázku).

Zdroj: Deadspin

To však nie je všetko. Jeho garáž totiž údajne zahŕňa aj modely značiek Bentley, Porsche, Mercedes a ďalšie.

Zdroj: Complex

Treba však poznamenať, že nie vždy je tým najopatrnejším vodičom. V roku 2009 prežil automobilovú nehodu v meste Manchester, kde v tom čase pôsobil. Prišiel tak o Ferrari v cene 320 000 dolárov.

Zdroj: Daily Mail

Ronaldo zatiaľ býva v dome za 7,1 milióna dolárov, ktorý je situovaný v oblasti La Finca. Jedná sa o prominentnú komunitu v Madride, za ktorej výstavbu je zodpovedný architekt Joaquin Torres.

Zdroj: ABC, Forbes

Jeho domov je pozoruhodný.

Zdroj: ABC, Forbes

Skutočne úžasný.

Zdroj: ABC, Forbes

Do nehnuteľností však investoval aj na americkej pôde. V priebehu roka 2015 si údajne kúpil luxusný apartmán v hodnote 18,5 milióna dolárov v komplexe Trump Towers na Manhattane.

Zdroj: Business Insider

Nedávno sa v spoločnosti objavil s hodinkami značky Jacob and Co. V cene 160 000 dolárov. Aj to je jednou z výhod skutočnosti, že s touto značkou uzavrel prestížnu zmluvu.

Zdroj: Daily Mail

Na verejnosti sa dokonca objavili správy o tom, že futbalista minul 29 000 dolárov na vlastnú voskovú podobizeň, ktorá v súčasnosti zdobí chodbu v jeho vile.

Zdroj: Independent

Ronaldova sláva a bohatstvo sú dôvodom toho, že jeho súkromný život je častou a obľúbenou témou celosvetových médií. Jednou z jeho vážnych známostí bola napríklad Irina Shayk…

Zdroj: ESPN

…ktorá je nádhernou ruskou herečkou a modelkou pre značky plaviek.

Zdroj: ESPN

Ronaldo prežil s Irinou celých päť rokov, ale v januári roku 2015 sa tento prominentný párik definitívne rozišiel.

Zdroj: ESPN

Portugalský futbalista je tiež mimoriadnym nadšencom a znalcom módy.

Je zrejmé, že v drahom luxusnom obleku sa cíti rovnako pohodlne ako vo vlastnom futbalovom drese.

V minulosti pôsobil ako model pre módny dom Armani a čoskoro sa na trhu objaví jeho kolekcia spodnej bielizne, na ktorej spolupracoval s dizajnérom Richardom Chaiom.

Zdroj: Huffington Post

Jeho imidž pekného chlapca sa však nie vždy stretáva s uznaním fanúšikov súperovho tímu.

Ronaldo si z toho však nič nerobí. Pre denník Guardian povedal: „Som bohatý, dobre vyzerám a som kvalitným hráčom, takže si myslím, že ľudia mi jednoducho závidia. Nemám na to iné vysvetlenie.“

Zdroj: Guardian

Futbalová legenda však predsa len dokáže prejaviť svoje skutočné emócie. Potvrdili to jeho slzy po získaní minuloročného ocenenia Ballon d’Or.

Zdroj: Business Insider

Ronaldo sa venuje aj charitatívnej činnosti. 165 000 dolárov venoval portugalskému centru na výskum rakoviny a 83 000 dolárov usmernil na financovanie operácie mozgu pre jedného zo svojich 10-ročných fanúšikov.

Zdroj: Daily Mail

Len do toho, Cristiano, držíme ti palce.

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.