Ako byť dokonalým hosťom a hostiteľom tejto párty sezóny

Ľudia usporadúvajú oslavy ako prejav uznania a vďaky tým, na ktorých im záleží. A tiež preto, lebo sa chcú baviť. Kombinácia zábavy a uznania by sa mala začať v okamihu, keď hosť vkročí na večierok.

Jednou z najlepších vecí, ​​ktoré môžete urobiť na úvod večera, je osobne privítať hostí pri príchode. V decembri 2018 sa módna návrhárka Tory Burch vydala za podnikateľa Pierre-Yvesa Roussela na ostrove Antigua. Po tom, čo sme všetci dorazili na ostrov, usporiadali uvítaciu párty na zahájenie víkendu. Keď som vošiel, Tory, žiariaca štastím a s iskriacimi očami, stála priamo pri vchode. Cítil som sa, akoby vyšla špeciálne preto, aby ma privítala. Akonáhle vaši hostia pocítia, že vám na nich záleží, máte ich. Nikdy však nezabudnite, že skutočné privítanie nie je o ukázaní bohatstva, ale o prejave úprimnej radosti a vďaky.

O dress code (kódex obliekania a obúvania)

Mary Lynn, Mimi a Bronson van Wyck na svadbe Alany Frankfort a Dovida Spectera.

Šaty majú svoj význam. Tým ako sa obliekame, vysielame signály o tom, kto sme a ako chceme, aby nás videli iní – priatelia, nepriatelia, potenciálni partneri.

Ak hostiteľ vyžaduje určitý druh odevu, vysiela tým dôležitú správu o type večierku, ktorý usporadúva. Bohužiaľ, je to kódovaná správa a hostia ju nemusia vždy správne pochopiť.

Najformálnejší dress code je ,white tie’: v minulosti sa tento dress code, ktorého súčasťou je frak, nosil výhradne po ôsmej hodine večer, dnes sa nenosí takmer vôbec. Menej formálnou verziou je ,black tie’, ktorý bol pôvodne považovaný za neformálny štýl určený pre udalosti, ktoré sa začínali po šiestej hodine poobede. V dnešných relativistickejších časoch je aj ,black tie’ považovaný za formálny odev, ale časové ohraničenie platí stále.
Ženy majú v prípade ,white tie’ jedinú možnosť – dlhé šaty. Ak je dress code ,black tie’, minimálna dĺžka šiat by mala byť do polovice lýtok. Ľutujeme dámy, ale koktejlové šaty nie sú vhodné na udalosti typu black tie.

Whitney Studio Party.

Je to pre vás príliš mnoho informácií? Zatiaľčo pravidlá pre ,black tie’ a ,white tie’ sú celkom jednoduché, všetko ostatné nedáva vôbec žiadny zmysel. Ak je na pozvánke formálny odev, znamená to ,black tie’, ak sa udalosť koná v meste, zatiaľ čo všade inde postačí oblek. Semi formálny dress code môže znamenať oblek, ale najčastejšie sa tým myslí u pánov sako a kravata a u dám polodlhé šaty.

,Cocktail’ predstavuje sako a kravatu, alebo sako bez kravaty, alebo vlastne všetko slávnostnejšie ako vaše pyžamo. Ženy si môžu obliecť v podstate všetko okrem teplákov. Najhoršia možnosť je voliteľný ’black tie’. Polovica hostí bude mať pocit, že dress code podcenila, tá druhá, že ho zas precenila.

Hostiteľ nikdy neurobí chybu, ak hosťom naznačí, čo sa od nich očakáva. Pamätajte, pre koho je dress code určený. Vždy sa nájdu hostia, ktorí využijú módu, aby urobili dobrý dojem. Tí nebudú mať problém s ničím. Naopak, sú hostia, pre ktorých je akákoľvek rada týkajúca sa oblečenia strašná otrava. Nemárnite čas tým, že si s nimi budete robiť starosti.

V okamihu sebakritiky, ktoré bolo skôr falošnou skromnosťou, vojvodkyňa z Windsoru raz vyhlásila: „Nie som krásna žena. Nie je na mne nič zaujímavé, takže jediná vec, ktorú môžem urobiť, je obliecť sa lepšie ako ktokoľvek iný.“

V skutočnosti len nahlas vyslovila to, čo platí pre väčśinu ľudí: tí, ktorí nevyzerajú dostatočne dobre na to, aby si mohli obliecť čokoľvek, sú pri troche snahy schopní vyzerať primerane atraktívne. Považujem sa za jedného z týchto ľudí. Snaha je atraktívna, jej absencia nie, ako povedal Karl Lagerfeld: ,,Tepláky sú symbolom prehry. Stratili ste kontrolu nad svojím životom, preto ste si kúpili tepláky.’’ Nikdy nebuďte tým hosťom, ktorý príde na párty v teplákoch.

O tom, ako byť dobrým hosťom

Bronson van Wyck pri príležitosti Jimmy Choo Icons Collection Dinner v galérii Lehmann Maupin, v New Yorku.

Vašou hlavnou povinnosťou hosťa je odpovedať na pozvanie. Zamyslite sa nad tým. Niekto sa ponúkne pohostiť vás jedlom a pitím, zaobstarať hudbu, miesto, atmosféru a hlavne, všetko to zaplatiť. Nie ste im dlžní minimálne odpoveď? Keď obdržíte pozvánku, vašou úlohou je byť proaktívny. Prejdite si svoj program a dajte hostiteľovi vedieť, či sa budete môcť zúčastniť, alebo nie.

Dobrí hostia bývajú pozvaní opakovane, pretože to hostiteľovi uľahčujú.

Nikdy sa nesťažujte na jedlo. Nakoniec, stále ste mohli byť doma a dojedať zvyšky. A nikdy, ale skutočne nikdy svojvoľne nemeňte zasadací poriadok.

Odložte telefón. Buďte spoločenský. Neopite sa. Zlé správy nezlepšia žiaden večierok, takže si ich nechajte na inokedy.

Vyberte si toho najväčšieho outsidera na párty, s ktorým sa nik nerozpráva a spríjemnite mu večer tým, že s ním strávite pár minút. Bol pozvaný z nejakého dôvodu a hostiteľ vám bude určite vďačný.

Najlepší darček, ktorý môžete hostiteľovi dať, je prísť o 15 minút neskôr ( pozor, nikdy nie viac ako 30 minút ). Ak prídete skôr, nenechávate hostiteľovi žiadny priestor na prípadné chyby. Verte mi, aj pre tých najlepších hostiteľov je tento čas naviac neoceniteľný.

Zdroj: Fortune

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.