Ako bude vyzerať ďalší hybridný model Ferrari?

Za prototypmi značky Ferrari je takmer nemožné neobzrieť sa.

Koncom minulého týždňa bolo v uliciach okolo továrne značky Maranello spozorované tajomné superauto. A nebol to hocijaký testovací automobil, ale bol dokončený v nápadnom odtieni podobnom látke Vantablack so zvukom, ktorý v nadšencoch pripomína zvuk hybridu.

Automobilky zvyknú zakrývať svoje testovacie autá honosnou maskou, takže ich dizajn je okrem všeobecného tvaru ťažko rozpoznateľný. Spoločnosť Ferrari však svojím najnovším prototypom posunula veci o krok ďalej.

Nie je jasné, či je automobil v skutočnosti pokrytý farbou Vantablack, pigmentom vyvinutým spoločnosťou Surrey NanoSystems, ktorý absorbuje 99, 965 percent svetla, ale matný odtieň vozidla je taký čierny, že je nemožné vnímať niektoré detaily. Nadšenec s orlími očami, ktorý zábery zachytil, tiež uviedol, že vďaka jeho farbe mal fotoaparát problém toto pohybujúce sa vozidlo zaostriť.

Video

Samotný tvar karosérie sa však zdá byť dosť podobný karosérii modelu SF90 Stradale, prvého hybridu značky Ferrari. Je zaujímavé, že prototyp bol minulý týždeň zachytený na dvoch videách, ktoré boli v piatok zverejnené na YouTube. V prvom je vozidlo dokončené iba vo farbe Vantablack, v druhom pribudli strieborné nálepky na tele a svetlách. Je možné, že videá zobrazujú dve rôzne testovacie autá, ale tvar a plochý čierny základ naznačujú, že sú minimálne tým istým modelom.

Klipy obsahujú ďalšiu lákavú stopu toho, čo príde: zvuk motora. V obidvoch videách, najmä však v druhom, je počuť hlasitý a jasný zvuk prototypu, ktorý jasné pripomína zvuk motora V-6. Z toho sa možno domnievať, že prototypom by mohol byť dlho spomínaný hybridný superautomobil V-6.

Vo februári kolovali správy, že tento automobil bude mať hybridný pohonný agregát zložený z 3,0-litrového V-6 motora s dvojitým preplňovaním a menšieho elektromotora, ktoré budú spoločne schopné výkonu 700 koní. Ak sa vozidlo dostane do výroby, zaradí sa za model SF90 Stradale s výkonom 986 koní a možno nahradí F8 Tributo.

Spoločnosť Ferrari nereagovala na žiadosť o komentár k testovanému autu.

Skutočnosť, že sa v uliciach Maranella testuje nový superautomobil, naznačuje, že čoskoro by mali nasledovať ďalšie podrobnosti. Zatiaľ čo niektorí puritáni môžu krútiť hlavou pri pomyslení na auto Ferrari s pohonom V-6, nehovoriac o hybride, my sa radíme do opačného tábora: Každá nová ponuka od vzpínajúceho sa koňa je dôvodom na vzrušenie.

Zdroj: Yahoo, MSN

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.