Agentúra Winch Design splnila zákazníkovi sen o luxusnom príbytku v oblakoch

Zdroj: Pinterest
Interiér súkromného lietadla Airbus ACJ319.

Súkromné ​​lietadlo je pravdepodobne jedným z najviac časovo efektívnych spôsobov cestovania. Avšak ani pri prestížnych strojoch, akým je napríklad lietadlo modelu Airbus ACJ319, nie je výnimkou, že cestujúci strávia na palube až dlhých 13 hodín – toto lietadlo napríklad dokáže na jednu nádrž prekonať viac než 11 100 kilometrov vo vzduchu, teda trasu medzi New Yorkom a Pekingom.

Jim Dixon, ktorý stojí na čele divízie letectva v prestížnom londýnskom dizajnovom štúdiu Winch Design, povedal: „Vzhľadom na mimoriadnu dĺžku niektorých letov nie je vôbec prekvapujúce, že mnohí majitelia súkromných lietadiel snívajú o svojom vlastnom luxusnom ‚príbytku v oblakoch‘. Naši klienti čoraz častejšie vyjadrujú dopyt po lietadlách s interiérom, ktorý by v čo najväčšej miere kopíroval zariadenie ich luxusných domov či jácht.“

Dixon ďalej uviedol: „Zatiaľ, čo túžba po mimoriadne luxusných súkromných lietadlách nie je v tomto sektore novinkou, pred niekoľkými rokmi nás oslovil istý zákazník, ktorý mal o svojom budúcom lietajúcom paláci mimoriadne konkrétnu predstavu. Svoje lietadlo modelu ACJ319 totiž chcel vybaviť takým interiérom, ktorý by mu poskytoval priestor, kde by sa cítil pohodlne a mohol by cestovanie vnímať nie ako povinnosť, ale ako pôžitok‘.“

Takéto požiadavky sa však často stretávajú s niekoľkými prekážkami, pretože interiéry lietadiel musia spĺňať komplexné medzinárodné normy pre letovú spôsobilosť a bezpečnosť. Zároveň je nevyhnutné, aby vybavenie na palube lietadla v neprimeranej miere nezvyšovalo celkovú hmotnosť dopravného prostriedku. Každý kilogram navyše totiž vedie k vyššej spotrebe paliva. Vyššia spotreba paliva sa následne negatívne odrazí na dĺžke trasy, ktorú je lietadlo schopné prekonať na jedno tankovanie.

Zdroj: Pinterest
Interiér súkromného lietadla Airbus ACJ319.

Keď sa teda agentúra Winch Design snažila splniť sen tohto konkrétneho zákazníka, musela sa k dizajnovým riešeniam v rámci súkromného lietadla postaviť inovatívnym spôsobom. Dixon tak spolu so svojím tímom navrhol priestor, ktorý nielen spĺňa svoju primárnu funkciu, ale okrem toho poskytuje aj unikátnu atmosféru pokoja a oddychu.

Kabína súkromného lietadla zahŕňa panely zdobené ručne vyrezávanými perleťovými motívmi, na dotyk mimoriadne jemné kožené doplnky, kožené podlahy s dekoratívnym prešívaním, mäkké atmosférické osvetlenie a pohovku, ktorú je možné premeniť na veľkú posteľ. Každý prvok interiérového dizajnu tohto lietadla umocňuje relax počas akokoľvek dlhého letu.

Súvisiace:
Airbus predstavuje nový koncept kabíny Harmony pre luxusné tryskáče
Toto súkromné lietadlo Airbus A340 je luxusnou rezidenciou v oblakoch

Dixon povedal: „Podarilo sa nám vytvoriť priestor, ktorý Vás nabáda k tomu, aby ste si sadli do komfortného kresla, vyložili si nohy, zapli tlmenú lampu na čítanie, naliali si luxusný drink a ponorili sa do svojej obľúbenej knihy.“ Obývacia miestnosť je od hlavnej spálne oddelená falošnou knižnicou, ktorá je plná falošných kníh navrhnutých kanceláriou Winch Design. Táto knižnica vystupuje v úlohe skrytých dverí medzi jednotlivými časťami paluby.

Zdroj: Pinterest
Na mieru zostavený interiér lietadla Airbus ACJ319.

Kým tento model lietadla ACJ319 bol dodaný zákazníkovi už pred piatimi rokmi, v súčasnosti je dostupný na predaj na sekundárnom trhu prostredníctvom spoločnosti Sparfell & Partners. Jedinečné luxusné súkromné lietadlo je tak pripravené splniť sny nového šťastného majiteľa.

Zdroj: Thern, Building Design + Construction

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.