9 unikátnych vymožeností, ktoré Vám ponúknu najluxusnejšie jachty sveta

Keby ste si prezreli tie najlepšie z najlepších jácht tohto roku, veľmi rýchlo by ste si uvedomili, že mnohé z nich zahŕňajú vybavenie, ktoré by ste na palube plavidla pravdepodobne nečakali. Za zmienku stojí napríklad obrovský bazén spolu s plážovým klubom na hlavnej palube jachty, ktorý zasahuje aj do priestoru, v ktorom sa tradične nachádza hlavný salónik. Takýto dizajn je neklamným dôkazom toho, že majitelia moderných luxusných lodí túžia v čo najväčšej miere využívať exteriérové priestory svojich plavidiel na zábavu. Podobne výstredným je aj plne zariadený interiérový tenisový kurt, ktorý je možné rýchlo premeniť na futbalové ihrisko.

Nemožno tiež zabúdať ani na rýchlosť samotného plavidla, ktorá sa stáva čoraz dôležitejším faktorom. A to aj s prihliadnutím na skutočnosť, že luxusné jachty dosahujú čoraz väčšie rozmery. Všetky tieto plavidlá sú však navrhnuté tak, aby bola ich prevádzka čo možno najefektívnejšia. To podčiarkuje ďalší populárny trend, ktorý sa týka hybridných pohonných systémov – tie sú charakteristické pre viacero z aktuálnych lídrov na trhu s luxusnými superjachtami.

Dominator Ilumen 28

Hlavná kajuta jachty Dominator Ilumen 28.

Prvá jachta modelu Ilumen od spoločnosti Dominator si získala fanúšikov kreatívnym dizajnom, kvalitou konštrukcie a rôznorodými vymoženosťami umiestnenými na palube. Revolučný dizajn tejto lode odkazuje na legendárneho argentínskeho tenistu Alberta Manciniho, pričom hlavná kajuta jachty má charakter takmer mezonetového bytu, disponuje obrovským strešným oknom a prístupom na vlastnú terasu. Okrem toho tu nájdete salónik obalený do hodvábu, luxusné kožené poťahy, leštené oceľové povrchy a obklady z prvotriedneho ebenového dreva. Plavidlo je navyše vybavené dvoma typmi stabilizátorov, rýchlym a výkonným trupom, a mimoriadne efektívnymi pohonnými jednotkami, ktoré sú pri jachte takýchto rozmerov skutočným unikátom.

Súvisiace: Ako vyzeral aktuálny ročník jachtárskeho festivalu v Cannes

Abeking & Rasmussen Aviva

Tenisový kurt na palube jachty Aviva.

Jachtárska spoločnosť Abeking & Rasmussen predstavila superjachtu s názvom Aviva, ktorá je vybavená najväčšou telocvičňou na jachte v súčasnosti. Je dokonca dostatočne veľká na to, aby sa do nej zmestil plnohodnotný tenisový kurt o rozmeroch desaťkrát dvadsať metrov. Majiteľ jachty je prirodzene tenisovým nadšencom a so sebavedomím vyhlásil, že jeho kurt so syntetickou trávou a vysokými stropmi je tým najlepším na svete. Športovú halu na palube je po odstránení siete možné využívať ako kompaktné futbalové ihrisko.

Hinckley Dasher, Adler Suprema a Heesen Home

Jachta Home od spoločnosti Heesen.
Jachta Suprema od spoločnosti Adler.
Jachta Dasher značky Hinckley.

Séria najzelenších a technologicky najinovatívnejších jácht v tomto roku nám napovedá o tom, že snaha o ekologicky šetrný spôsob námornej prepravy nemusí symbolizovať zásadné kompromisy. Značka Hinckley predstavila svetu 8-metrov dlhé luxusné plavidlo s názvom Dasher, ktoré sa stalo prvým plne elektrickým výletným člnom na svete. Maximálna cestovná rýchlosť tejto lode pritom dosahuje až pozoruhodných 24 uzlov. 23 metrov dlhá jachta Suprema od spoločnosti Adler sa spolieha na hybridnú dieselovo-elektrickú konfiguráciu motora, ktorý je schopný dosiahnuť dojazd až na úrovni 5 600 kilometrov. Hybridná 50-metrová jachta Home od spoločnosti Heesen má spotrebu iba 268 litrov paliva na hodinu jazdy pri rýchlosti 16 uzlov a 102 litrov paliva na hodinu pri rýchlosti 12 uzlov.

Benetti Seasense

Jachta Seasense od spoločnosti Benetti.

Jedinečný plážový klub na palube jachty Seasense od spoločnosti Benetti je vybavený bazénom s rozmermi 4 krát 10 metrov, ktorý je lemovaný terasou z tíkového dreva. Podobný bazén by ste pravdepodobne očakávali od prestížneho hotelového rezortu a okrem toho, že je štýlový, bol navrhnutý k všestrannej využiteľnosti. Ak si majiteľ jachty zmyslí, že si chce zahrať basketbal alebo zorganizovať tanečnú párty, bazén je možné prekryť 22 panelmi z karbónových vlákien, čím na jeho mieste vznikne univerzálna zážitková plošina.

Dynamiq GTT 115

Luxusná kajuta jachty GTT 115.

Spoločnosť Dynamiq uviedla na trh jachtu s názvom GTT 115, ktorá je nápadne inšpirovaná dizajnovými prvkami automobilovej spoločnosti Porsche. Okná a priečky plavidla odkazujú na dizajn konceptu Mission E od tejto automobilky, kým bavlnená tkanina Pepita, ktorá je bežne používaná pri vozidlách zo série Porsche 911, dokonale korešponduje s interiérovými doplnkami z ebenového dreva, perzskými kobercami a plochami z mramoru typu Sahara Noir. Všetky farby použité v rámci exteriéru lode pochádzajú z palety značky Porsche.

Rossinavi Aurora

Špičková vínna pivnica jachty Aurora má nezameniteľný dizajn.

Interiér luxusnej jachty Aurora od spoločnosti Rossinavi navrhol uznávaný lodný dizajnér Achille Salvagni a jeho dominantným prvkom je futuristická vínna pivnica. Nachádza sa na križovatke dvoch hlavných vnútorných chodieb a predstavuje priestor plný klimatizovaných presklených vitrín, v ktorých sú umiestnené desiatky vzácnych rôznofarebných fliaš – nápadne pripomínajú šperky vystavené v exkluzívnom butiku. Citlivejšie ročníky sú uskladnené v špecifických podmienkach, ktoré starostlivo reguluje počítačový systém.

Oceanco Jubilee

Pohľad na jachtu Jubilee.

Jachta Jubilee od súkromnej staviteľskej spoločnosti Oceanco je skutočným gigantom, avšak vďaka ergonomickému triku svojho dizajnéra pôsobí mimoriadne elegantným dojmom. Loď dosahuje dĺžku až 110 metrov a zahŕňa niekoľko palúb, ktoré však v dôsledku jedinečnej lievikovitej štruktúry „maskujú“ svoju skutočnú výšku. Igor Lobanov, zodpovedný za návrh horných častí jachty, povedal: „Úzke paluby tejto lode spôsobujú, že z väčšej diaľky pôsobí až o 30 metrov dlhšia.“ To je síce možné, ale niet žiadnych pochybností o tom, že sa jedná o najdramatickejší profil lode v súčasnom jachtárskom priemysle.

Hatteras M90 Panacera

Plne vybavená lodná kuchyňa jachty M90 Panacera.

Spoločnosť Hatteras si vďaka inovatívnej jachte M90 Panacera získala čestné miesto medzi najštýlovejšími európskymi staviteľmi lodí. Hlavný salónik tohto plavidla je otvorený, elegantný a plný prirodzeného svetla. Skutočným poznávacím znakom tejto jachty je však takzvaná „vidiecka kuchyňa“ – o ktorej by ste na prvý pohľad ani nepovedali, že sa nachádza iba niekoľko metrov nad večne pohyblivou morskou hladinou. Rovnako presvetlené súkromné priestory sú vybavené prvkami moderného luxusu. Hlavná kajuta disponuje tri metre vysokými stropmi a veľkým strešným oknom, ktoré v priestore navodzuje atmosféru átria. Na hlavnej palube sa navyše nachádza útulný jedálenský kút, ktorý je ako stvorený pre uvoľnené dovolenkové raňajky.

Súvisiace: 5 najlepších jácht pre párty na mori

Apreamare Gozzo

Luxusný čln Gozzo od spoločnosti Apreamare.

Lodiarska spoločnosť Apreamare sa v 60. rokoch minulého storočia preslávila konštrukciou motorových člnov s výrazne zaobleným trupom zo série Gozzi Sorrentini. Tie sa stali inšpiráciou aj pre najnovší model 9-metrového plavidla Gozzo, ktoré počas podujatia Monaco Yacht Show excelovalo v kategórii prídavných člnov. Jedinečne navrhnutý trup tohto člnu zvyšuje jeho manévrovacie schopnosti a otvorená vrchná časť poskytuje kapitánovi 360-stupňový výhľad na okolitú vodnú plochu. Gozzo vďaka svojím ladným krivkám dosahuje maximálnu rýchlosť v hodnote 31 uzlov, a je tak mimoriadne elegantnou a výkonnou malou jachtou.

Zdroj: Boat International, Daily Mail

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.