9 neuveriteľných faktov, ktoré poukazujú na obrovské bohatstvo muža Ázie

Mukesh Ambani sa každou minútou stáva o 31 202 dolárov bohatším podnikateľom.

Mukesh Ambani sa považuje za najbohatšieho obyvateľa Indie a to už 12. rok v poradí. Podľa magazínu Forbes a agentúry Bloomberg je však rovnako aj najbohatšou osobou celej Ázie.

Indický podnikateľ, predseda a väčšinový akcionár 100 miliardového konglomerátu Reliance Industries, disponuje majetkom v hodnote približne 60 miliárd dolárov, čo ho stavia do pozície 14. najbohatšej osoby na svete.

Ambaniho majetok sa v priebehu posledných desiatich rokov viac ako zdvojnásobil a v roku 2019 aj napriek tomu, že celá krajina vo veľkej miere strácala peniaze, on naďalej bohatol. Pokračujte v čítaní a oboznámte sa tak s deviatimi faktami poukazujúcimi na to, ako veľmi je v skutočnosti najbohatší muž Ázie bohatý.

Mukesh Ambani, najbohatší obyvateľ Indie a rovnako aj celej Ázie, dokázal svoje bohatstvo v priebehu posledných desiatich rokov viac než zdvojnásobiť.

 

V roku 2010 bola odhadovaná hodnota jeho majetku 27 miliárd dolárov. Dnes sa však už jedná o sumu 60 miliárd dolárov.

Súvisiace: Miliardár Len Blavatnik a jeho hviezdny vzostup k úspechu

Ambani a jeho rodina žijú v 27-poschodovom mrakodrape v Bombaji, ktorého vybudovanie stálo približne jednu miliardu dolárov.

Na základe tohto údaju je tak možné tvrdiť, že ide o jeden z najdrahších domovov na svete.

Aj napriek tomu, že v dôsledku minuloročného spomaleného ekonomického rastu prišla väčšina najbohatších ľudí Indie o svoje peniaze, Ambani si k svojmu majetku pripísal viac ako 16,4 miliardy dolárov.

V priebehu roka 2019 v dôsledku ekonomických zmien utrpel predovšetkým automobilový priemysel a taktiež aj trh so spotrebnými výrobkami. Ambaniho hodnota majetku však aj naďalej pokračovala vo svojom raste. Podľa magazínu Forbes sa mu navyšovanie ziskov podarilo najmä vďaka jeho 5-ročnej telekomunikačnej spoločnosti Jio, ktorá dnes disponuje 340 miliónmi odberateľov.

Ambani je takmer 4-krát bohatší ako druhý najbohatší človek Indie.

Druhým najbohatším človekom Indie je Shiv Nadar.

Druhým najbohatším človekom Indie je technologický podnikateľ Shiv Nadar, ktorého odhadovaná hodnota majetku je vo výške 16,2 miliardy dolárov.

Ambani sa každou minútou stáva o približne 31 202 dolárov bohatším.

Mukesh Ambani a jeho manželka Nita Ambaniová.

Jeho celkový majetok, nadobudnutý v roku 2019, (ktorý dosahuje 16,4 miliardy dolárov) sa totižto po vydelení číslom 525 600 (minút, ktoré tvoria jeden celý rok) dostane práve na číslo 31 202, ktoré značí objem peňazí získaný za minútu.

Minuloročné príjmy Ambaniho boli až o 7,2 milión krát vyššie v porovnaní s priemernou mzdou v Indii.

Podľa štúdie univerzity Azim Premji University bola totižto mzda bežných robotníkov v roku 2018 – 162 744 indických rupií, teda 2 283 dolárov.

V roku 2019 Ambani každým dňom zarobil približne 4,5 milióna dolárov.

Tento údaj je založený na skutočnosti, že len v priebehu roka 2019 zarobil 16,4 miliardy dolárov.

Majetok Ambaniho je väčší ako HDP Bieloruska.

Mesto Minsk v Bielorusku.

Na základe údajov Svetovej banky hodnota bieloruského HDP v roku 2018 bola na úrovni 59,6 miliardy dolárov.

Ambaniho majetok tak nielen, že prevyšuje hodnotu HDP Bieloruska, no zároveň sa takmer rovná súčtu HDP Afganistanu, Botswany a Bosny a Hercegoviny.

Súvisiace: Spoznajte miliardára, ktorý stojí za najluxusnejšími kasínami na svete

Jeho obrovský majetok mu napomohol nadviazať priateľské vzťahy s významnými osobnosťami, medzi ktoré je možno zaradiť napríklad Hillary Clintonovú alebo taktiež výkonného riaditeľa spoločnosti Google, Sundara Pichaia.

Nita Ambaniová, Hillary Clintonová a Mukesh Ambani na predsvadobných oslavách Ishy Ambaniovej.

Clintonová sa zúčastnila svadby Ambaniho dcéry Ishy v roku 2018 a Pichai sa zúčastnil svadby jeho syna Akasha v roku 2019.

Zdroj: BI, Fortune

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.