9 dovolenkových destinácií pre páry, ktoré Vám zmenia život

Cestovateľská dvojica si užíva výhľad na Amalfské pobrežie.

Jednou z nepopierateľných výhod dlhodobého vzťahu je skutočnosť, že neustále máte pri sebe svojho cestovateľského spoločníka. A jednou z najväčších výhod takéhoto cestovateľského spoločníka je fakt, že s ním môžete stráviť čas vo dvojici popri objavovaní úžasných a nepoznaných kútov celého sveta. Či už ostanete v rámci hraníc Vašej domoviny, alebo sa vyberiete do prestížnej zahraničnej destinácie, cestovanie s milovaným partnerom takmer nevyhnutne zahŕňa obrovský objem spoločných zážitkov a dostatok príležitostí na vzájomné spoznávanie sa. Možno zistíte, že Vaša partnerka je obzvlášť veľkou fanúšičkou adrenalínových športov, prípadne sa dozviete, že Váš partner sa dokáže skamarátiť takmer s kýmkoľvek aj bez toho, aby ovládal miestny jazyk.

Keď s milovanou osobou zažívate nové skúsenosti, je veľmi jednoduché odhaliť aj jej najtajnejšie stránky. Cestovanie umožňuje partnerom nadviazať úplne nový typ vzájomného spojenia, ktoré by vonkoncom nebolo možné dosiahnuť v priebehu všedného života.

Keď so svojou polovičkou plánujete spoločnú dovolenku, v prvom rade by ste si mali ujasniť, ktoré prvky romantického výletu sú pre Vás tými najdôležitejšími. Niektoré destinácie totiž ponúkajú úžasné prírodné a kultúrne atrakcie, ďalšie sú cestou za nezabudnuteľným dobrodružstvom, a iné Vám zase zabezpečia intímne zážitky pri neopakovateľných výhľadoch.

Amalfské pobrežie, Taliansko

Mesto Positano na Amalfskom pobreží v Taliansku.

Amalfské pobrežie sa vo svete preslávilo svojou prírodnou a architektonickou krásou. Ak ste fanúšikom stredozemného mora, táto destinácia je pre Vás tou správnou voľbou. Cestovatelia si tu môžu vychutnávať jedinečnú scenériu, turistiku cez malé horské dedinky s výhľadom na otvorené more alebo návštevy ikonických atrakcií, medzi ktoré patrí napríklad Grotta dello Smeraldo (Smaragdová jaskyňa) priamo pri mestečku Amalfi. Obrovským lákadlom tohto regiónu sú aj nespočetné stredoveké kostoly, záhrady a múzeá. Keby ste zatúžili po súkromí vo dvojici, k dispozícii tu budete mať veľký počet izolovaných prímorských hotelov, ktoré ponúkajú výhľad na vodu a luxusné vybavenie na svetovej úrovni.

Súostrovie Whitsunday, Austrália

Svetoznáma pláž Whitehaven na ostrove Whitsunday.

V srdci Veľkého koralového útesu neďaleko pobrežia Austrálie sa nachádza 74 malých ostrovov, ktoré ukrývajú neprebádané tajomstvá ako stvorené na výlet vo dvojici. Pláž Whitehaven je jednou z najznámejších pláží s bielym pieskom v tomto regióne. Je dlhá takmer 6,5 kilometra a ani napriek jej obrovskej popularite medzi turistami, nebudete mať problém nájsť si tu svoje vlastné súkromné miestečko. Okrem dokonalého slnečného dňa na pláži sa však môžete so svojím partnerom vydať objavovať aj okolité ostrovy, z ktorých si nepochybne odnesiete nezabudnuteľné zážitky. Rovnako atraktívnou možnosťou je aj letecká exkurzia helikoptérou, či niekoľko úžasných dní strávených na palube výletnej jachty.

Súvisiace: 11 úžasných pláží, ktoré by ste mali zaradiť medzi Vaše cestovateľské plány

Bali, Indonézia

Bali sa nazýva „Ostrovom bohov“. Táto vyhľadávaná dovolenková destinácia je univerzálnym miestom, ktoré má v ponuke niečo pre každého dobrodružného cestovateľa. Ak je Vaša predstava o romantike spojená s turistikou v smaragdovo-zelenej džungli a po boku tropických primátov, ste na správnej adrese. Ak by ste so svojím partnerom najradšej tancovali na modernú a etnickú hudbu až do skorého rána, Bali uspokojí aj Vaše požiadavky a nočný život tejto destinácie Vás skutočne prekvapí. Ak počas svojho pobytu túžite nájsť spirituálnu rovnováhu, ostrov Bali Vás osloví mnohými chrámami a svätyňami. A ak preferujete trávenie dovolenkových dní na prvotriednej pláži, tento ostrov je pre Vás naozaj tým správnym miestom. Na južnej strane ostrova sa môžete kochať jedinečnými plážami s bielym pieskom, kým na severnom a západnom pobreží Vás prekvapí jemný čierny piesok rozpálený slnkom.

Niektoré časti ostrova Bali si aj v súčasnosti zachovávajú tradičný domorodý štýl, no ostrov je populárnou turistickou destináciou, a preto disponuje moderným vybavením a zariadeniami na medzinárodnej úrovni. Svojmu milovanému partnerovi môžete dopriať pobyt v mimoriadne luxusných dovolenkových rezortoch, účasť na hodinách jogy, či návštevu luxusných wellness centier a kaviarní, ktoré sú inšpirované austrálskou kultúrou.

Santorini, Grécko

Chrámy s modrými kupolami na gréckom ostrove Santorini.

Grécky ostrov Santorini je nepochybne jednou z aktuálnych senzácii sociálnej siete Instagram. Nie je ničím výnimočným, že túto destináciu vyhľadávajú novomanželia a páry, ktoré chcú zažiť pobyt v jedinečnom prostredí. A dáva to dokonalý zmysel. Ostrov Santorini je totiž takmer nebeskou oázou, ktorá ponúka cestovateľom fantasticky magické zážitky. Celý ostrov je doslova presiaknutý romantickým duchom. Pri prechádzke úzkymi idylickými uličkami sa ocitnete v obklopení bielych múrov a žiarivo modrých striech, kým večer môžete sledovať rozprávkové západy slnka. Po tomto momente sa rozžiari samotné mesto a početné domy, kostoly a reštaurácie pripomínajú jagavú nočnú oblohu.

Tulum, Mexiko

Mayský chrám zasvätený bohovi vetra neďaleko mesta Tulum.

Dvoma základnými piliermi každej romantickej dovolenky sú súkromie a exotické zážitky. Staré mayské mesto Tulum spĺňa obe tieto požiadavky. V priebehu svojho pobytu si v tejto destinácii môžete užívať tropické pieskové pláže, vyskúšať si šnorchlovanie v neďalekom „morskom tematickom parku“ Xel-Ha, zaplávať si v prírodných jazerách vo vnútrozemí a prirodzene navštíviť ikonické zrúcaniny mayského mesta, ktoré predstavujú najzachovalejší archeologický nález svojho druhu. Po dni plnom relaxu či dobrodružstva si nenechajte ujsť exotický kokteil v bare, ktorý pripomína skôr skutočnú džungľu.

Whistler, Kanada

Lyžovačka predstavuje ideálnu príležitosť pre aktívny odpočinok a vzájomné zbližovanie. Nad kanadským rezortným mestečkom Whistler sa týči vrch Blackcomb, ktorý je vhodnou destináciou ako pre skúsených lyžiarov, tak aj pre nadšených začiatočníkov. Pozoruhodnú scenériu hornatej krajiny si okrem toho môžete vychutnať na početných turistických chodníkoch všetkých obtiažností a energiu si doplníte v atmosférických horských zruboch. Svoj deň môžete zakončiť v luxusnom lyžiarskom bare. Keď Vás nakoniec svah omrzí, dostatok možností sa Vám naskytne aj pod ním. Dedina Whistler je príjemnou turistickou destináciou s veľkým množstvom barov, obchodov a reštaurácií. Toto malé zimné kráľovstvo je ako vystrihnuté z rozprávky.

Cappadocia, Turecko

Let balónom v tureckom regióne Cappadocia.

Let balónom je ďalším jedinečným zážitkom, ktorý je ako stvorený pre páry. A to obzvlášť keď sa jedná o turecký región Cappadocia, ktorý je posiaty unikátnymi geomorfologickými prvkami a skalnatými útvarmi. Pri objavovaní miestnej krajiny máte možnosť nájsť všetko od podzemných miest až po príbytky vytesané priamo do kamenného útesu. Let teplovzdušným balónom nad touto krajinou je skutočne nadpozemským zážitkom a z výšky desiatok metrov sa Vám môže zdať, že objavujete novú planétu či stratenú civilizáciu. V každom prípade ide o zážitok, na ktorý tak skoro nezabudnete.

Polárna žiara v severnom Nórsku

Považujete sledovanie hviezd za romantický zážitok? V prípade pozitívnej odpovede by ste si za žiadnych okolností nemali nechať ujsť návštevu Nórska. V poslednej dobe sa teší zvýšenej popularite obzvlášť severné Nórsko, ktoré pokrýva takmer tretinu rozlohy celej krajiny. Považuje sa totiž za jedno z najlepších miest na sledovanie takzvanej polárnej žiary, ktorá je viditeľná v období medzi jeseňou a stredom apríla. Od mája do júla je naopak na nórskej oblohe neustále viditeľné slnko. Ak máte chuť na dobrodružstvo, môžete zavítať až do regiónu Svalbard, ktorý je najsevernejšie položenou obývanou oblasťou v Európe. Medzi aprílom a augustom by ste sa však mali pripraviť na to, že slnko je na oblohe počas 24 hodín denne. Január a február naproti tomu predstavujú „polárnu noc“, počas ktorej sa slnka síce vôbec nedočkáte, ale mimoriadne výraznou bude práve aurora borealis (polárna žiara).

Súvisiace: 13 destinácií, ktoré v júli uspokoja každý typ cestovateľa

Buenos Aires, Argentína

V rušnom hlavnom meste Argentíny sa so svojou polovičkou nikdy nebudete nudiť. Počas každého víkendu sa tu totiž organizujú stovky umeleckých vystúpení, predstavení a jedinečných podujatí. Ak preferujete formálnejšiu zábavu, môžete navštíviť medzinárodne uznávanú operu Teatro Colón. Pred zvoleným podujatím si doprajte večeru v jednej z veľkého počtu luxusných reštaurácií a odneste si tak z tohto mesta kompletný zážitok. Tajomstvá miestnej kultúry odhalíte v pestrej štvrti La Boca, kde si okrem temperamentného tanga prezriete pouličné stánky s ručne vyrábanými umeleckými predmetmi. Nezabudnuteľným zážitkom je aj pohľad na pestrofarebné strechy a fasády budov.

Zdroj: BuzzFeed, TheIndependent

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.