8 najlepších hotelov pod vodou na svete

Nikto nepohrdne hotelovou izbou s úžasným výhľadom – či už sa jedná o výhľad na africké pláne z luxusného safari stanu, alebo na panorámu mesta zo strešného apartmánu. Existujú však aj ubytovacie zariadenia, ktoré pozdvihujú koncept „izby s výhľadom“ na úplne novú úroveň. Aby sme boli konkrétnejší, máme na mysli izby situované pod hladinou mora. Hotely s takýmito vymoženosťami môžete nájsť na viacerých miestach od Dubaja až po Maldivy, pričom ponúkajú možnosť pozorovať ryby plávajúce priamo za oknami izby – a to všetko v tých najluxusnejších podmienkach. Pripravte sa na to, že budete očarený zážitkom z podmorského sveta a priezračnej tyrkysovej vody priamo z Vašej hotelovej postele.

InterContinental Shanghai Wonderland, Čína

Luxusný hotel InterContinental Shanghai Wonderland s celkovou hodnotou 300 miliónov dolárov, bol vybudovaný v areáli opusteného kameňolomu v oblasti Songjiang, ktorý nájdete vzdialený približne 32 kilometrov od centra Šanghaja. Izby na najvyšších poschodiach hotela sú vybavené balkónmi s výhľadom na okolitý kameňolom a priľahlé vodopády. Hotel však okrem toho disponuje dvoma poschodiami ponorenými pod hladinou mora, kde sa môžete ubytovať v apartmánoch s „exkluzívnym výhľadom na svet pod vodou“. Nechýba tu ani luxusná reštaurácia a bazén – aj ten je samozrejme situovaný pod vodou.

Cena za noc: 15 000 dolárov.

Súvisiace: 7 ekologických rezortov, ktoré dokazujú, že aj luxus môže byť dlhodobo udržateľný

Lover‘s Deep Submarine, Svätá Lucia

„Lover‘s Deep“ je luxusnou ponorkou dostupnou pre páry, ktoré si túžia rezervovať romantickú noc pod morom. Túto jedinečnú službu priviedla na svet britská cestovná spoločnosť Oliver‘s Travels, pričom na palube ponorky sa nachádza dvojlôžková spálňa s bezprostredným výhľadom na oceán a kúpeľňa, ktorá vzhľadom na svoje umiestnenie v podmorskom dopravnom prostriedku ponúka relatívne veľký priestor pre dve osoby. Ešte pôsobivejšou je skutočnosť, že hostia si môžu sami vybrať, kde presne strávia svoj pobyt na ponorke. Webstránka spoločnosti Oliver’s Travels uvádza: „Lover‘s Deep disponuje jedinečnou schopnosťou kotviť priamo na mieste, ktoré si vyberie zákazník – či už je reč o ohromujúcom koralovom útese pri pobreží ostrova Svätá Lucia, alebo potopenej vojnovej lodi v Červenom mori.“ Spoločnosť je tiež ochotná obmieňať dizajn interiéru ponorky na základe požiadaviek každého konkrétneho páru, ktorý si ju rezervuje. Netreba snáď ani dodávať, že takéto originálne ubytovanie prichádza s patrične pozoruhodnou cenou.

Cena za noc: Od 230 000 dolárov.

The Muraka, Rezort Conrad Maldives Rangali Island, Maldivy

Ostrovný rezort Rangali Island od spoločnosti Conrad v novembri 2018 predstavil unikátny luxusný apartmán The Muraka, čo v jazyku miestnych obyvateľov znamená „koral“. Jedná sa o ubytovaciu jednotku ponorenú takmer päť metrov pod vodou. Dvojposchodová štruktúra zahŕňa obývaciu časť nad hladinou, ako aj hlavnú spálňu s akrylovými stenami, ktorá poskytuje panoramatický výhľad na okolité dno oceána. Predtým, ako Vám padne sánka z ceny tohto ubytovania, berte na vedomie, že priestranný apartmán zahŕňa prelivový bazén, izbu pre komorníka a dostatok priestoru pre deviatich hostí.

Cena za noc: 50 000 dolárov – minimálna dĺžka pobytu predstavuje 4 noci.

Manta Resort, Ostrov Pemba, Tanzánia

Luxusný rezort Manta od roku 2013 prevádzkuje vlastný podmorský apartmán s názvom „Underwater Room“, neďaleko pobrežia ostrova Zanzibar. Toto zariadenie je od pláže vzdialené približne dve minúty plavby loďou, v dôsledku čoho sa jedná skôr o malý súkromný ostrov ako o hotelový apartmán. Trojposchodová štruktúra ponúka svojim hosťom výhľad na koralový útes z prepychovej spálne ponorenej pod hladinou mora, pričom zo strešnej terasy sa v noci naskytajú neuveriteľné pohľady na hviezdami posiatu oblohu. Ak by Vám však predsa len prekážalo, že Vás od podmorských živočíchov delí okno Vašej spálne, rezort tiež organizuje potápačské výlety po celom okolí ostrova Pemba.

Cena za noc: 1 700 dolárov – minimálna dĺžka pobytu predstavuje 3 noci.

Huvafen Fushi, Maldivy

Luxusné kúpeľné zariadenie rezortu Huvafen Fushi v Indickom oceáne ponúka wellness procedúry pre páry, počas ktorých môžu obdivovať panoramatický výhľad na okolité koralové útesy. Hostia majú okrem toho prístup aj do kúpeľného bazéna, ktorý je naplnený slanou vodou plnou minerálov priamo spoza okenných tabúľ.

Cena za noc: Cena pobytu v bungalovoch začína na hodnote 1 265 dolárov.

Resort World Sentosa, Singapur

Resort World Sentosa ponúka 11 dvojposchodových apartmánov s priamym prístupom k obrovskému akváriu v rezorte. Hostia si v tejto destinácii môžu naplno užiť to najlepšie z oboch svetov – na hornom poschodí sa nachádza priestranná terasa, kým na „prízemí“ je k dispozícií výhľad na podmorský svet a 40 000 rýb v akváriu.

Cena za noc: 1 750 dolárov

Atlantis, The Palm, Dubaj

Aj v rezorte Atlantis, the Palm sa stretnete s oknami siahajúcimi od podlahy až po trop, cez ktoré sa budete pozerať priamo do akvária v lagúne Ambassador, v ktorim žije 65 000 morských živočíchov. Ponuka izieb pod vodou tu zhŕňa dva apartmány s príznačnými názvami „Neptune“ a „Poseidon“, spolu s ktorými získate 30-minútové osobné tréningové programy, bezplatné transfery na letisko a 24-hodinovú hotelovú službu.

Cena za noc: 8 200 dolárov

Súvisiace: Podmorská vila na Maldivách Vám za $50 000 na noc ponúka nezabudnuteľný zážitok

Utter Inn, Västerås, Švédsko

Hotel Utter Inn ponúka jednu izbu pod vodou, ktorá sa vznáša v strede jazera Mälaren neďaleko Štokholmu. Táto alternatíva síce nie je takou luxusnou ako ďalšie rezorty na našom zozname, ale izba s manželskou posteľou a nočnými stolíkmi je zárukou pokojnej a romantickej dovolenky v netradičnom prostredí. Priestory pod hladinou jazera sú vybavené oknami orientovanými do všetkých smerov, zatiaľ čo drevená terasa na povrchu je ideálnym miestom na opaľovanie a obdivovanie okolitej krajiny.

Cena za noc: Od 165 dolárov.

Zdroj: North South Travel, AFAR

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.