8 domov slávnych ľudí, ktoré nikto nechce kúpiť

Dom Michaela Jordana neďaleko mesta Chicago je na trhu už niekoľko rokov.

Mohli by sme predpokladať, že luxusné nehnuteľnosti spojené s menom populárnej celebrity sa zvyčajne predávajú relatívne rýchlo. Neplatí to však vo všetkých prípadoch.

Realitná agentúra Redfin uvádza, že predaj domov vlastnených celebritami trvá v priemere o 36 dní dlhšie ako predaj ostatných nehnuteľností. Tiež sa zvyčajne predajú za nižšiu sumu, ako požadoval pôvodný majiteľ.

Jedným z možných dôvodov je skutočnosť, že pri takýchto nehnuteľnostiach často svieti cena, ktorú si môže dovoliť zaplatiť iba jedinec s celebritným objemom bankového účtu. Alebo ide iba o to, že populárne mená nie sú takým silným lákadlom, ako by sa mohlo zdať na prvý pohľad.

Zostavili sme pre Vás zoznam nehnuteľností, ktoré sú na trhu už pomerne dlhý čas. Ich ceny dosahujú rôzne úrovne a niektoré z nich sú na predaj už niekoľko rokov.

Sídlo rapera 50 Centa v štáte Connecticut

50 Centova vila s rozlohou 4 645 metrov štvorcových sa nachádza v meste Farmington, v štáte Connecticut a po prvýkrát bola ponúknutá na predaj v roku 2015 za cenu 18,5 milióna dolárov. Ešte v septembri toho istého roku však raper vyhlásil bankrot podľa kapitoly 11, čo v americkej legislatíve znamená prakticky úplný zánik jeho podnikania v hudobnom priemysle. Požadovanú cenu svojho domu vtedy výrazne znížil na $ 8,5 milióna.

Znovu bol nútený znížiť cenu nehnuteľnosti v roku 2016, ktorá sa odvtedy drží na úrovni $5,995 milióna.

Realitná spoločnosť Douglas Elliman uvádza, že napriek nízkemu záujmu je nehnuteľnosť skutočne vybavená luxusne. Okrem iných prepychových prvkov disponuje napríklad 21 spálňami, 25 kúpeľňami, vnútorným bazénom a vírivou vaňou, večerným klubom, krytým ihriskom, niekoľkými herňami a nahrávacím štúdiom.

Súvisiace: Nahliadnite do najdrahšieho domu na svete

Sídlo Sag Harbor Matta Lauera

Aj americký televízny reportér Matt Lauer má problém predať svoj luxusný dom v štvrti Hamptons. Po prvýkrát ho ponúkol na predaj v júli roku 2016 za cenu 17,995 milióna dolárov. Už v septembri toho istého roku znížil cenu domu o $ 1 milión a dnes sa snaží predať nehnuteľnosť za $ 14,9 milióna.

Sídlo s obytným priestorom o rozlohe 743 metrov štvorcových sa nachádza na 10-hektárovom súkromnom pozemku. Je vybudované v elegantnom klasickom štýle a poskytuje dostatok priestoru na hostenie veľkého počtu hostí. Na zadnom dvore je umiestnený veľký bazén.

Steve Cohen a jeho sídlo v oblakoch

Steve Cohen je miliardárom a úspešným správcom hedžového fondu. Napriek tomu sa mu však od roku 2013 nedarí nájsť kupca pre svoj dvojitý strešný apartmán na Manhattane.

Nehnuteľnosť bola v ponuke realitnej agentúry už za rôzne ceny: $115 miliónov, $98 miliónov, $82 miliónov, $79 miliónov, $67,5 milióna a v súčasnosti je dostupná za $57,5 milióna.

Úžasný apartmán ponúka priestor o rozlohe 836 metrov štvorcových, päť spální a šesť kúpeľní. Cohen je zanieteným zberateľom umenia a v apartmáne sa nachádza malá galéria, ktorá je domovom jeho zbierky umeleckých predmetov.

Vila Michaela Jordana na predmestí Chicaga

Michael Jordan vlastní nehnuteľnosť v oblasti Highland Park v štáte Illinois, ktorú v roku 2012 ponúkol na predaj v cene takmer 29 miliónov dolárov.

Odvtedy už niekoľkokrát pristúpil k zníženiu požadovanej ceny, no vilu sa mu dodnes nepodarilo predať. V súčasnosti je na trhu za $ 14,885 milióna. V interiéri domu sa nachádza súkromná kinosála a telocvičňa na svetovej úrovni. Na masívnej vstupnej bráne svieti Jordanovo číslo 23.

Alan Wilzig a jeho mestský dom v štvrti Tribeca

Alan Wilzig síce nie je celebritou v pravom zmysle slova, ale je úspešným podnikateľom a poloprofesionálnym automobilovým pretekárom, ktorý sa stal inšpiráciou hlavnej postavy vo filme „Vlk z Wall Street“.

Vlastní luxusné obydlie v centre mesta New York, ktoré sa mu nedarí predať už niekoľko rokov. Skúšal šťastie s pomocou viacerých realitných kancelárií a takisto niekoľkokrát zmenil cenu nehnuteľnosti. Hodnota domu dosahovala v roku 2014 až 44 miliónov dolárov, no od októbra tohto roku sa predáva už iba za $ 18,75 milióna.

Dom bývalého prezidenta Obamu

Rodina bývalého prezidenta Baracka Obamu vlastní obrovský dom na ostrove Martha’s Vineyard, ktorý sa nachádza neďaleko pobrežia štátu Massachusetts. Obama ponúkal sídlo s rozlohou 650 metrov štvorcových na prenájom počas celého leta roku 2013. Ani tento fakt však nepomohol tomu, aby sa dom nakoniec dokázal predať.

Nehnuteľnosť bola v júli roku 2015 ponúkaná na predaj za $22,5 milióna. Už o tri mesiace neskôr sa však jej cena znížila o 15%. Odvtedy prešli už dva roky a dom sa ešte stále nepredal. A to ani napriek skutočnosti, že realitná agentúra ho dnes ponúka za zľavnených 17,75 milióna dolárov.

Trumpov dom na ostrove Svätý Martin

Prezident Donald Trump je majiteľom luxusného sídla na karibskom ostrove Svätý Martin. Vlastní ho prostredníctvom spoločností Excel Venture I LLC a Excel Venture Corp I. Realitná kancelária ho vo svojej ponuke uverejnila v máji tohto roku s cenovkou 28 miliónov dolárov. Nehnuteľnosť je známa aj pod názvom Château des Palmiers.

Do augusta sa však cena sídla znížila na $16,9 milióna.

Trump často ponúka svoju nehnuteľnosť v Karibiku na prenájom a údajne takto doteraz každý rok zarobil 100 000 až 1 milión dolárov. Predaj domu má na starosti investičný fond, na ktorého čele stojí Donald Trump mladší a výkonný riaditeľ spoločnosti Trump Organization, Allen Weisselberg.

Nehnuteľnosť údajne prežila hurikán Irma bez vážnejších následkov. A to aj napriek obrovským škodám, ktoré počas tejto prírodnej katastrofy zažil zvyšok ostrova Svätý Martin.

Súvisiace: Kde si najbohatší ľudia sveta kupujú svoje domy?

Strešný apartmán Tommyho Hilfigera

Dvojitý strešný apartmán na najvyšších poschodiach newyorského hotela Plaza má rozlohu 520 metrov štvorcových. S prestávkami sa objavuje na trhu už od roku 2013. Módny návrhár Tommy Hilfiger a jeho manželka Dee Ocleppová sa ho pôvodne snažili predať za 80 miliónov dolárov.

Neskôr sa však táto suma postupne znižovala na $ 75 miliónov, $ 68,95 milióna a $ 58,9 milióna. Apartmán bol v apríli tohto roku stiahnutý z predaja. V súčasnosti je znovu na predaj s hodnotou 50 miliónov dolárov.

Obydlie zaberá 18. a 19. poschodie luxusného hotela Plaza. Nachádzajú sa v ňom štyri spálne s výhľadom na Central park a Piatu Avenue.

Zdroj: Yahooj, LATimes, NYTimes

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.