72. filmový festival v Cannes prilákal do Francúzska superjachty

Jachty zakotvené v prístave mesta Cannes pred filmovým festivalom.

Filmový festival v Cannes, ktorý odštartoval 14. mája, priviedol do francúzskeho letoviska popredných predstaviteľov filmového priemyslu spolu so zástupom luxusných jácht.

Jachty sa predvádzajú pozdĺž pobrežia Cote d’Azur.

Práve vo Francúzsku sa v priebehu mája vyskytuje najviac superjácht z celého sveta. Na francúzsku riviéru v priebehu tohto mesiaca dorazilo 68 nových prepychových plavidiel, v dôsledku čoho sa ich celkový počet v tejto oblasti zvýšil na 186. Spojené štáty, kde sa doteraz vyskytovalo najviac luxusných jácht, tak spadli na druhé miesto.

Aktuálne rebríček 10 krajín s najväčším počtom superjácht.

Jachtárska sezóna v stredomorskej oblasti je v plnom prúde.

Mimoriadne veľký medzimesačný nárast počtu superjácht zaznamenali aj krajiny ako Taliansko, Španielsko a Grécko, pričom sa očakáva, že tento trend bude mať v blízkej budúcnosti stúpajúcu tendenciu. Mestá z pobrežia Stredozemného mora dominovali rebríčku počtu superjácht každý mesiac od mája do októbra minulého roka.

Predpokladáme, že v priebehu budúceho mesiaca sa na prvé miesto rebríčka vyšvihne Taliansko, keďže svetová jachtárska smotánka sa bude po ukončení filmového festivalu v Cannes presúvať do svojej ďalšej obľúbenej dovolenkovej destinácie.

Zdroj: Bloomberg, MSN

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.