70-poschodový futuristický mrakodrap inšpirovaný hrou domino by sa mohol stať druhou najvyššou budovou v Afrike

Zanzibar nedávno oznámil plány na výstavbu najvyššieho mrakodrapu subsaharskej Afriky na západnom pobreží známeho súostrovia Tanzánie. Po dokončení to bude tiež najväčší hotel vo východnej a strednej Afrike

Tento rozsiahly developersky projekt so zmiešaným využitím na ploche 370 000 m², nazývaný „obchodná veža Zanzibar domino“, sa inšpiruje tvarom poskladaného domina a skladá sa z 360 „kľúčov“, ktoré sa týčia smerom k vyhliadkovej plošine v hornej časti.

Vo veži za 1,3 miliardy dolárov (navrhnutá spoločnosťou xCassia) sa budú nachádzať„luxusné hotely“, 560 apartmánov, golfové ihrisko, svadobná kaplnka a prístav na základni pre jachty a výletné lode. Mudrik Ramadhan Soraga, štátny minister práce, hospodárstva a investícií Zanzibaru, uviedol, že projekt posilní „úsilie vlády prilákať na ostrovy viac miestnych a zahraničných investorov“.

Jean-Paul Cassia, zakladateľ rovnomennej firmy xCassia, sa vo svojom vyhlásení vyjadril: „Prvýkrát som tento projekt načrtol v Paríži v roku 2009 po tom, čo som so svojim zosnulým otcom, dvoma synmi a mnou hral domino.“

Ďalej dodal: „Mal všetky znaky ikonickej stavby, ktorú si každý zapamätá … Chýbal k tomu iba správny vizionársky investor a miesto, aby sa mohol tento projekt zrealizovať.“ Počas slávnostného podpisu zmluvy medzi spoločnosťami AICL Group, Edinburgh Crowland Management a xCassia, generálny riaditeľ spoločnosti Crowland Management Ltd, Dr. Emmanuel Umoh uviedol: „Od budovy, ktorá sa bude volať Zanzibar Domino Commercial Tower, sa očakáva, že bude jednou z medzinárodných ikonických prvkov, posilní turizmus, kultúru a podnikateľské príležitosti.

V súčasnosti sa za najvyššiu budovu kontinentu považuje 55-poschodový mrakodrap Leonardo v štvrti Sandton v juhoafrickej metropole Johannesburg.

Zdroj: Barrons

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.