7 plážových destinácií, ktoré si môžete rezervovať už dnes

Pláž Playa del Carmen v Mexiku.

Leto je tu a úžasná dovolenka pri mori prospeje každému z nás. Niektoré svetové plážové destinácie však vyčnievajú z davu a poskytnú Vám skutočne nezabudnuteľný zážitok. Floridské skvosty je síce najlepšie navštevovať počas zimných období, ale Mexiko je ako stvorené na letnú expedíciu. Táto krajina je okrem toho v súčasnosti mimoriadne cenovo dostupnou destináciou.

1. Panama City, Panama

Ak pre svoju rodinu plánujete dovolenku spojenú s objavovaním miestnej kultúry, hlavné mesto rovnomenného štátu Panama je pre Vás ako stvorené. Okrem dokonalých pláží si tu totiž užijete prehliadky mesta, ktoré Vám ponúkne niekoľko jedinečných hotelov s výhľadom priamo na slávny Panamský prieplav. Ideálnou voľbou je hotel The Westin Playa Bonita, kde si môžete rezervovať štandardnú izbu už za 222 dolárov na noc, prípadne sa rozhodnúť pre „rodinný balíček“, v rámci ktorého za druhú izbu zaplatíte iba 50% ceny a Vaše dieťa do 12 rokov si bude užívať jedlo zdarma.

Okolie hotela ponúka plnohodnotný program pre deti aj dospelých – okrem plážovej olympiády a pozorovania hviezdnej oblohy sa tu môžete zúčastniť napríklad aj kurzov španielčiny. Najlepším zakončením dňa je pobyt v luxusnom prelivovom bazéne, ktorý Vám budú závidieť všetci Vaši známi.

Súvisiace: 13 destinácií, ktoré v júli uspokoja každý typ cestovateľa

2. Curaçao

Curaçao je ostrovom pri pobreží Venezuely a v poslednom čase zaznamenáva výrazný nárast turistického ruchu, predovšetkým vďaka posilneným letom z východného pobrežia Spojených štátov. Ubytovanie v hoteli Hilton Curacao by ste si preto mali rezervovať skôr, ako bude neskoro. Táto destinácia sa ešte stále vyznačuje relatívne nízkymi cenami, ktoré začínajú na úrovni približne 135 dolárov za noc. Keď sa rozhodnete pre niektorý z dovolenkových balíčkov, cenu za jednu noc môžete okresať až na hodnotu 99 dolárov.

Tento ostrov Vám okrem úžasných bazénov a pláží nepochybne ponúkne obrovský počet ďalších atraktívnych aktivít. Prepravu po ostrove Vám uľahčí prenajaté auto, pomocou ktorého môžete bez problémov navštíviť pestrofarebné domy v centre destinácie, ktorých výstavba sa datuje až na 18. storočie. Za zmienku stojí aj miestna tržnica, kde budete mať možnosť ochutnať napríklad ikonický vývar z leguána. Pre rodiny s deťmi odporúčame aj niektoré z ďalších rodinných plážových destinácií v tomto regióne.

3. Playa del Carmen, Mayská Riviéra

Mexiko je čoraz vyhľadávanejšou svetovou destináciou, o čom svedčí aj prvotriedna pláž Playa del Carmen na populárnej Mayskej riviére. Navštívte luxusný hotel Sandos Playacar Beach Resort, kde za jednu noc zaplatíte 292 dolárov na osobu, no v cene získate okrem samotného ubytovania a neobmedzených zásob alkoholu aj ďalšie jedinečné zážitky. Vaše najstaršie dieťa sa bude tešiť 50% zľave, kým to najmladšie bude mať pobyt úplne zadarmo.

Kým budete relaxovať na špičkovej pláži, Vaše ratolesti si môžu vychutnávať bohatý detský kútik, atrakcie určené pre túto vekovú kategóriu a hory zmrzliny.

4. Punta Cana, Dominikánska republika

Exotické mesto Punta Cana ponúka snáď viac zážitkov pre Vaše ratolesti ako samotný Disney World. V rezorte Nickelodeon Hotels & Resorts Punta Cana sa môžete ubytovať už za 199 dolárov za noc na osobu, kým Vaše deti vo veku od 3 do 12 rokov budú mať pobyt úplne zadarmo. V cene ubytovania budete mať zahrnuté všetky jedlá a nápoje (ako alkoholické, tak aj bez alkoholu), ale aj 24-hodinovú hotelovú službu. Bonusom budú úsmevy na tvárach Vašich detí, keď sa stretnú s niektorou z animovaných postavičiek známych z televíznej stanice Nickelodeon.

5. San Diego, Kalifornia

Mesto San Diego sa nachádza na juhozápadnom pobreží amerického štátu Kalifornia a v priebehu celého roka je ideálnou dovolenkovou destináciou pre každú dobrodružnú rodinu. Šofér služby Uber Vás už za obyčajných 10 dolárov vezme z letiska priamo do hotela Kona Kai Resort & Spa, kde sa spolu so svojou rodinou môžete ubytovať v luxusnom apartmáne „Deluxe Guest Room“ s dvoma obrovskými posteľami. Cena tohto ubytovania dosahuje iba 159 dolárov na noc.

V okolí mesta sa nachádza veľké množstvo turistických chodníkov križujúcich legendárnu púšť a deň plný aktívneho relaxu môžete zakončiť pobytom v bazéne priamo v areáli rezortu. Za návštevu tiež stojí miestna zoologická záhrada.

6. Koh Samui, Thajsko

Za kultúrnym bohatstvom thajských ostrovov budete musieť síce precestovať značnú vzdialenosť, ale akonáhle sa postavíte na rozpálený piesok tropických pláží, cesta domov Vám bude pripadať nepredstaviteľnou. Hotel Mantra Samui Resort pre Vás má v priebehu letnej sezóny pripravený apartmán s názvom „Samui Garden View Suite“, ktorý za cenu 230 dolárov na noc ponúkne dostatočný priestor pre štyroch ľudí. Iba niekoľko minút od tohto ubytovacieho zariadenia sa nachádza obdivuhodná pláž, na ktorej môžete stráviť celý deň v obklopení kokteilov, kulinárskych špecialít a úžasných scenérií hodných Vášho profilu na Instagrame.

V prípade, že si pobyt rezervujete priamo prostredníctvom webstránky rezortu, ako darček obdržíte bezplatný obojsmerný lístok na letiskový transfer, uvítací kokteil, jednorazovú vstupenku do wellness centra a 25% zľavu na nápoje v hotelových reštauráciách.

Súvisiace: 11 úžasných pláží, ktoré by ste mali zaradiť medzi Vaše cestovateľské plány

7. Kihei Maui, Havaj

Havajské ostrovy Vám odporúčame navštíviť v období medzi mesiacmi november až január, keď tu ceny služieb dosahujú najnižšiu úroveň. Ak nie ste obmedzení časovým harmonogramom, nepochybne budete chcieť objaviť všetky zákutia rôznorodých ostrovov. No v prípade, že tejto destinácii môžete venovať iba niekoľko dní, Vašou primárnou voľbou by mal byť nezabudnuteľný ostrov Kihei Maui. Pobyt pre štvorčlennú rodinu v rezorte Aston at the Maui Banyan Vás bude stáť iba 179 dolárov na noc.

Tento hotel je vzdialený iba niekoľko krokov od popredného plážového rezortu Kamaole Beach Park II, ktorý Vám ponúkne úžasné pohľady na západ slnka a dostatok možností v rámci vodných aktivít pre Vaše ratolesti. Ak si počas dovolenky radi varíte vlastné pokrmy, môžete sa ubytovať v niektorom z jednospálňových či dvojspálňových apartmánov, ktoré sú vybavené vlastnou kuchynkou, práčovňou a ďalším zariadením nevyhnutným pre plnohodnotnú rodinnú dovolenku.

Zdroj: Time, Reader’s Digest

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.