7 nových zaujímavých hotelov Talianska

Castello di Reschio.

Po viac ako rok trvajúcom boji s pandémiou Covid-19 sa blýska na lepšie časy aj v Taliansku. S postupujúcim očkovaním a poklesom počtu prípadov sa krajina opäť začala zameriavať na cestovný ruch a láka k sebe turistov, samozrejme pod podmienkou dodržania všetkých platných aktuálnych obmedzení.

Taliansko však stojí za všetky tie kontroly a nepríjemnosti, ktoré musíte pred príchodom podstúpiť. Čaká vás tam totiž niekoľko vysnívaných oáz pokoja. My vám prinášame náhľad na sedem nových hotelov, v ktorých sa môžete nechať unášať talianskou predstavou sladkého života.

Reschio

Panstvo budované niekoľko rokov sa môže pochváliť viac ako 1500 hektármi chránenej krajinnej oblasti v pokojnom kúte regiónu Umbria. Hostia sa môžu ubytovať v jednom z deviatich prepracovaných historických statkov alebo v jednom z nádherných apartmánov v hlavnom hoteli, ktorý je umiestnený v bezchybne zrekonštruovanom tisícročnom zámku.

Miesto ponúka veľa možností ako stráviť dni: jazdenie na koňoch (statok má svoje stajne), prechádzky po lúkach, kurzy varenia, zber hľuzoviek, streľba na hlinené holuby, či prechádzka pri jazere. Starobylé pivnice hradu sa zmenili na kúpeľné domy a kúpele s bazénom so slanou vodou v rímskom štýle a procedúrami s použitím bylín a produktov z tohto panstva. (Spoločnosť Reschio vyrába svoje vlastné vína, med, olivový olej a ďalšie a má množstvo organických kuchynských záhrad).

Miestne reštaurácie a bary s panoramatickou terasou situovanou na hradných valoch ponúkajú jedlá vyrobené z miestnych produktov. Originálny je aj bar pri bazéne, ktorý je zastrčený do bývalej strážnej veže.

Villa Igiea

Toto pobrežné útočisko siete hotelov Rocco Forte, ktoré bolo otvorené 3. júna, sa nachádza v secesnom paláci postavenom v roku 1900 jednou, z v tom čase najvýznamnejších rodín v Taliansku.

Originálne prvky, ako napríklad freskový bar a zrkadlová sála, boli starostlivo zreštaurované, zatiaľ čo 100 ubytovacích jednotiek bolo vylepšených, nádherne zariadených a rozšírených. Ochutnajte aperitív na terase s výhľadom do záhrad a na vodu, a potom pokračujte večerou v elegantnej hlavnej reštaurácii alebo pri bazéne. Sicílske dlaždice majoliky lemujú záhradné kúpele, ktoré ponúkajú terapie inšpirované stredomorím s použitím produktov talianskej značky Forte.

Vila je prístupná po zemi aj po mori a je vzdialená iba 10 minút jazdy od centra Palerma s barokovými kostolmi a rušnými pouličnými trhmi. Je tiež vhodnou základňou na spoznávanie Sicílie – najmä ak je spojená s pobytom vo Verdure, známom golfovom a wellness stredisku, tiež patriacom spoločnosti Rocco Forte, vzdialenom asi 90 minút po pobreží.

Casa di Lagna

Tento udržateľne zmýšľajúci butikový hotel s výhľadom na takmer 40 hektárov viníc a zvlnených kopcov, sa nachádza v srdci regiónu Piemont, ktorý je rodiskom hnutia Slow Food, domovom viac ako 40 michelínskych reštaurácií a preslávený bielymi hľuzovkami Alba a vínami značky Barolo a Barbaresco.

39-izbový hotel je na prahu Le Langhe (súčasť vinohradníckej krajiny chránenej svetovým dedičstvom UNESCO) a ponúka hosťom množstvo spôsobov, ako sa spojiť s krajinou a jej bohatstvom. Prejdite sa na skútri Vespa cez historické vinice, hľadajte hľuzovky s odborným lovcom a jeho psami plemena Lagotto Romagnolo, alebo si vychutnajte prehliadku zeleninových záhrad a skleníka, po ktorej nasleduje praktická hodina varenia. Vinárska akadémia ubytovacieho zariadenia ponúka celý rad ochutnávok priamo na mieste aj v miestnych vinárniach. Znalcom tiež ponúka možnosť získať certifikát v troch úrovniach organizácie WSET (Wine & Spirit Education Trust). V domácej pivnici sa nachádza viac ako 4 000 fliaš z približne 700 rôznymi etiketami.

Sezónna úroda, miestne tradície a výrobky miestnych dodávateľov figurujú v jedlách miestnych reštaurácii Fàula Ristorante a Sori Cocktail Bar šéfkuchára Manuela Boucharda – prvá s veľkými klenutými oknami s výhľadom na ulicu, vinice, kopce a lieskové háje.

Il Tornabuoni

Tento nový luxusný úkryt je súčasťou portfólia talianskej spoločnosti AG Hotels, ktorá vlastní štvor- a päťhviezdičkové nehnuteľnosti vo Florencii a Ríme. Nachádza sa v historickej budove Palazzo Minerbetti z 12. storočia na centrálnej florentskej ulici Via Tornabuoni, len pár krokov od mosta Ponte Vecchio.

62-izbový hotel, ktorý má byť otvorený koncom leta (presný dátum ešte nie je k dispozícii), bol navrhnutý ako óda na históriu renesancie mesta s množstvom odvážnych drahokamov, grandióznych predmetov a kráľovských ozdôb. Tri možnosti stravovania sú rozmiestnené od prízemia po strechu a ponúkajú toskánske špeciality a suroviny, ako je čierna kapusta, diviak a domáce fazule cannellini.

Nenechajte si ujsť aperitív na strešnej terase Butterfly a s výhľadom na mestské pamiatky, ako je kostol Santa Maria Novella, alebo drink v bare na úrovni vstupnej haly, ktorý je tiež miestom na popoludňajší čaj a koná sa tu rituál so šabľami.

Splendido Mare, Belmond Hotel

Medzi ikonické hotely v talianskom portfóliu spoločnosti Belmond patria benátsky hotel Cipriani, florentská Villa San Michele a Portofino hotel Splendido, ktorý sa nachádza vysoko nad zálivom, pozdĺž Ligúrskej riviéry.

Hotel Splendido sa môže pochváliť aj menšou sesterskou nehnuteľnosťou v samom srdci mesta: 14-izbovým hotelom Splendido Mare, ktorý práve prešiel kompletnou rekonštrukciou v réžii parížskej spoločnosti Festen Architecture. Interiéry, ktoré boli odhalené 1. mája, sú tvorené kombináciu materiálov pochádzajúcich z Talianska (napríklad terakotové a keramické dlaždice a mramor Carrara) a dizajnérskeho nábytku, vrátane kresiel z ovocného dreva od Paola Buffu a Gio Pontiho, orechových kresiel od Ulricha Guglielma a stolových žiaroviek od Oscara Torlasco.

Priestory zdobí aj viac ako 100 umeleckých diel – od diel talianskeho maliara Gabriela Cappelli až po filmové fotografie. Najvyššia suita je pomenovaná po herečke Eve Gardner, ktorá tu bola ubytovaná počas natáčania filmu Barefoot Contessa, a od podlahy po strop má okná, ktoré sa otvárajú do zariadenej terasy s výhľadom na vodu. Nová reštaurácia v areáli hotela oslavuje miestne a sezónne suroviny. K zážitkom patrí napríklad plavba na plachetnici klasickým gozzovým člnom.

San Domenico Palace, Taormina, Four Seasons Hotel

Tento rok sa pod hlavičkou spoločnosti Four Seasons znovu otvorí jeden z najviac poschodových hotelov na Sicílii. San Domenico Palace bol postavený na mieste kláštora zo 14. storočia v ikonickom letovisku Taormina a je obklopený výhľadom na Iónske more. Už 125 rokov víta stálych hostí – vrátane radu kráľovských umelcov, umelcov a celebrít.

Toto ubytovacie zariadenie, ktoré je teraz dôkladne obnovené a inovované, sa znovu otvorí v polovici roku 2021 (presný dátum ešte nebol oznámený). Prejdite sa priestormi zdobenými starožitnosťami i súčasným umením, záhradami, užite si posilňovňu, kúpele a nekonečný bazén a navečerajte sa v troch reštauráciách (vrátane ocenenej Principe Cerami). Mnoho zo 111 izieb a suít má výhľad na more a niektoré majú tiež súkromné ​​terasy a ponorné bazény.

Soho House Rome

Zdá sa, že pre spoločnosť Soho House to bude významný rok, pretože sa rozšíri do niekoľkých nových destinácií. Medzi otvorenia plánované na rok 2021 patrí jedno v Tel Avive, ďalšie v Londýne, parížsky debut a jeden hotel na ostrove Canouan v Karibiku. Jedným z projektov, ktorý vyvoláva veľa rozruchu, je hotel Soho House Rome, ktorý sa otvára toto leto (aj keď nebol ešte oznámený presný dátum.) Siedmy európsky objekt značky, ktorý sa nachádza v štvrti San Lorenzo, bude pozostávať zo 49 spální a 20 apartmánov. Hostia budú mať k dispozícii kúpele, kino, bazén, terasu a strechu, ktorá sľubuje nekonečný výhľad na večné mesto.

Zdroj: Fortune, Yahoo

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.