7 najunikátnejších jácht, ktoré si môžete v Ázií prenajať

Ste obklopení priateľmi, ktorí si už užili dovolenku na prenajatej jachte v okolí mesta Porto Cervo na Sardínii a plavili sa okolo ostrovov Svätý Bartolomej či Barbados? Vyhnite sa pocitom „déjà vu“ a zamierte do juhovýchodnej Ázie, kde na Vás čakajú kryštálovo čisté vody, dokonalé miesta na potápanie a množstvo pestrých exkurzií vo vnútrozemí. Ewa Stachurska je marketingovou riaditeľkou v agentúre Simpson Marine, ktorá je lídrom v oblasti prenájmu luxusných jácht v Ázii. Dostupné možnosti opísala nasledovne: „Thajský ostrov Phuket sa v súčasnosti stáva Riviérou Ázie a exotické destinácie ako Mjanmarsko, Indonézia a Malajzia, začínajú lákať cestovateľov, ktorí sú hladní po objavovaní nových zákutí planéty. Naši klienti sa okamžite zamilujú do prívetivosti a pohostinnosti miestneho obyvateľstva a majú možnosť vychutnávať si najrozmanitejšie prímorské prostredie a scénickú prírodu.“ Ešte stále sme Vás nepresvedčili? Pozrite sa na sedem výnimočných jácht, ktoré sa v súčasnosti plavia vo vodách východných regiónov.

 

Lamina, 64 metrov, Indonézia – cena prenájmu začína na 138 000 dolároch za týždeň

Jachta s názvom Lamina bola skonštruovaná v roku 2013 a plní úlohu luxusného výletného plavidla. Kombinuje originálny štýl tradičnej indonézskej dvojsťažňovej lode a najnovšie prvky jachtového dizajnu a technológií. Jej dĺžka dosahuje 64 metrov, na palube zahŕňa 7 plne vybavených kajút a ponúka služby niekoľkých profesionálnych inštruktorov potápania. Predstavuje jednu z najväčších drevených výletných jácht na svete. Zároveň je jednou z mála 5-hviezdičkových plavidiel dostupných na prenájom, ktoré sú registrované pod indonézskou vlajkou. Jej exkluzivita spočíva predovšetkým v možnosti navštíviť niekoľko panenských ostrovov tejto oblasti, ktoré nepochybne zanechajú nezabudnuteľný dojem v spomienkach všetkých cestujúcich.

Súvisiace: Najväčšie a najluxusnejšie superjachty roka 2017

 

Ocean Emerald, 41 metrov, Thajsko – cena prenájmu začína na 112 000 dolároch za týždeň

Táto úchvatná 41 metrov dlhá jachta spája prvky moderného dizajnu a jedinečných plavidiel. Je ideálnym prostriedkom na objavovanie skrytých zátok a odľahlých ostrovov juhovýchodnej Ázie. Nadčasový štýl a nádherné zariadenie jachty Ocean Emerald vytvára elegantnú a pohodlnú atmosféru. Pôsobivá ponuka relaxačného vybavenia robí z tejto lode dokonalé miesto na hosťovanie spoločenských udalostí a trávenie času s Vašou rodinou a priateľmi. Na palube sa okrem iného nachádza vírivý bazén, telocvičňa, kinosála a plošina umiestnená bezprostredne nad hladinou mora. Jachta Ocean Emerald ponúka možnosť ubytovať sa 12 cestujúcim v piatich kajutách. Jedna z nich predstavuje apartmán majiteľa lode, ďalšie dve sú VIP apartmánmi a zvyšné dve sú dvojposteľovými čo trojposteľovými izbami.

 

Rascal, 31 metrov, Indonézia – cena prenájmu začína na 68 000 dolároch za týždeň

Hostia sa Jachtou Rascal vydávajú na nezabudnuteľné zážitkové výpravy okolo okúzľujúcich ostrovov Indonézie. Na palube plavidla sa nachádza päť priestorných kabín s obrovskými oknami, ktoré ponúkajú dokonalý výhľad na okolitú morskú scenériu. Rascal sa môže pochváliť aj vlastným súkromným šéfkuchárom, ktorý zostavuje luxusné menu v spolupráci so slávnou reštauráciou Watercress z Bali. Za exotickú ponuku kokteilov je zase zodpovedný oceneniami opradený profesionálny barman spoločnosti Proof & Company. Či už sa vydáte na cestu k nezmapovaným ostrovom alebo sa rozhodnete vychutnať si degustáciu luxusných pokrmov na vyhliadkovej palube, jachta Rascal Vás osloví svojou neviazanou atmosférou a nekonečnou zábavou.

 

Salila, 56 metrov, Indonézia – cena prenájmu začína na 63 000 dolároch za týždeň

Táto jachta je inšpirovaná nevýslovnou krásou prostredia, v ktorom sa pohybuje. Interiér jachty Salila je dokonale presvetlený početnými oknami, cez ktoré sa cestujúcim naskytá neopakovateľný výhľad na horizont. V dizajne plavidla sa spájajú moderné krivky s tropickými elementmi a spolu vytvárajú pohodlnú a predsa sofistikovanú atmosféru. Výletná jachta Salila zdieľa rovnaké priority so svojimi hosťami. Patrí medzi ne láska k moru, trávenie času vo vonkajšom prostredí a zdravá strava. V súlade s japonskou tradíciou tejto lode sa na palube neustále objavujú jedlá z čerstvých plodov mora, ktoré dodávajú miestni rybári. Máte chuť na homára a steak z tuniaka?

 

Dolce Vita, 33 metrov, Thajsko – cena prenájmu začína na 57 000 dolároch za týždeň

Jachta Dolce Vita disponuje pozoruhodnými exteriérovými priestormi a ponúka svojim hosťom priestor na najrôznejšie formy zábavy. Celú palubu obopínajú veľké panoramatické okná, ktoré zabezpečujú dostatočné osvetlenie interiéru a ponúkajú scénické výhľady na okolitý oceán. V srdci jachty sa nachádza priestranná hlavná spálňa, ktorá je vybavená manželskou posteľou, stolom, sedačkou a veľkou kúpeľňou so sprchovacím kútom. Zárukou luxusného zážitku na palube je prvotriedne zariadený salónik, jedáleň, kuchyňa a 4 rozľahlé hosťovské kajuty.

 

Accelera, 29 metrov, Hongkong – cena prenájmu začína na 13 000 dolároch za deň

 

Všetky tri paluby tohto plavidla ponúkajú rozľahlý priestor určený na zábavné aktivity cestujúcich. Na hlavnej palube sa nachádza luxusný obývací priestor s moderným domácim kinom. V prednej časti lode sa nachádza terasa určená na opaľovanie a relax, kde si počas plavby v úžasnom prostredí môžete do sýtosti vychutnať lúče tropického slnka. Spodná paluba ponúka luxusnú hlavnú spálňu, VIP apartmán a 3 hosťovské kajuty. Na najvyššej palube sa nachádza prestížne zariadený salónik a vírivý bazén.

Súvisiace: Ritz-Carlton predstaví kolekciu luxusných lodí

 

Feng, 21 metrov, Hongkong – cena prenájmu začína na 11 000 dolároch za deň

Feng predstavuje 21-metrový katamarán, ktorý je prispôsobený na dokonalý relax. V prednej časti lode sa nachádza trampolína lemovaná priestrannou palubou, najvyššia paluba ponúka ležadlá a miesto na odpočinok, na úrovni kokpitu je situovaný jedálenský priestor. Hlavný obývací priestor sa vyznačuje umeleckým dizajnom s minimalistickými prvkami, medzi ktoré patria napríklad tradičné japonské rohože tatami, posuvné dvere shoji, nízke kávové stolíky a bar lemovaný pohodlnými vankúšmi v drevených rámoch. Štyri dvojposteľové hosťovské kajuty s priľahlými kúpeľňami ponúkajú cestujúcim komfort na vysokej úrovni a dokonalé súkromie.

Zdroj:

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.