7 najočakávanejších luxusných automobilov roka 2020

Rok 2020 bude rozhodne nesmierne vzrušujúcim obdobím pre automobilový priemysel. V jeho priebehu totižto očakávame predstavenie hneď niekoľkých najnovších modelov popredných automobilových značiek. Pozrite sa spolu s nami na sedem z nich.

Nový športový model Maserati

Luxusné motorové vozidlá pochádzajúce z talianskej výroby značky Maserati sú od nepamäti známe svojim úchvatným a neobvyklým dizajnom. Výnimkou preto nebude ani jej najnovší model. S novým pohonom vybudovaným kompletne pracovníkmi spoločnosti sa očakáva, že pôjde o hybridný automobil nasledujúci súčasné trendy v automobilovom priemysle. Vzhľadom na to, že spoločnosť Maserati bola po dlhú dobu od svojho oddelenia od spoločnosti Ferrari bez akéhokoľvek pre ňu príznačného modelu, ide o nadmieru očakávaný produkt. Zatiaľ bolo možné uzrieť iba útržky fotografií testovacieho vozidla, no je možné predpokladať, že finálny výsledok úsilia značky uzrieme v máji 2020.

Súvisiace: Ultra-štýlová garáž pre vaše Pagani alebo Lamborghini

BMW M2 CS

Model M2 svetoznámej značky BMW sa stal v priebehu rokov obľúbenou klasikou. Tento posledný kúsok favorizovanej edície bude stáť okolo 80 670 eur, pričom súčasťou jeho základnej výbavy bude aj motor s výkonom 331 kW, vďaka ktorému automobil dosiahne najvyššiu rýchlosť až 280 km/h a zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 4 sekundy. Estetická stránka automobilu však tiež nebude na zahodenie. Oproti predošlým verziám bude zahŕňať mnoho rôznych vylepšení, medzi ktoré bude možné zaradiť predovšetkým rozsiahle využitie uhlíkových vlákien. Tento skutočne pozoruhodný model vojde do procesu výroby už v priebehu tohto mesiaca.

Aston Martin DBX SUV

Okrem populárnych automobilových značiek akými sú Bentley, Maserati, Lamborghini a Porsche, sa k výrobe modelu SUV konečne odhodlala aj značka Aston Martin. Pôjde tak o jej vôbec prvé SUV vozidlo, ktorého vizualizáciu bolo po prvý krát možné vidieť už v novembri minulého roka. Disponovať bude priestranným interiérom a vďaka ďalším inovatívnym prvkom taktiež aj schopnosťou zarobiť svojim výrobcom obrovské množstvo peňazí. Predpokladá sa, že pod jeho kapotou sa bude ukrývať vylepšená verzia motoru typu V8, ktorý je umiestnený v modeli Aston Martin Vantage. Ak ste vášnivým milovníkom športových vozidiel, takýto krok značky vás pravdepodobne do značnej miery prekvapil. Nemusíte sa však báť, značka Aston Martin plánuje s výrobou tzv. „športiakov“ pokračovať aj naďalej. Produkcia takéhoto SUV je len príjemnou zmenou v rámci výroby, ktorú do svojej agendy zaradila okrem iného aj značka Ferrari. Začiatok výroby tohto modelu je plánovaný už na najbližšie obdobie, nakoľko predstavenie jej finálneho produktu má prebehnúť už v roku 2022.

Pinifarina Battista

Toto výlučne elektrické športové vozidlo bude disponovať výkonom okolo 1416 kW a údajne dokáže zrýchliť z 0 na 100 km/h za menej než dve sekundy. Legendárna a nesmierne štýlová značka Pinifarina, ktorá sa v priebehu času stala aj návrhárom hneď niekoľkých modelov značky Ferrari, navrhla tento model s maximálnou precíznosťou a citom pre detail. Podobne ako konštrukcia viacerých modelov iných spoločností, aj v tomto prípade bude daný produkt obsahovať mnoho uhlíkových vlákien. Aj napriek tomu, že bol navrhnutý v Nemecku, vyrobený bude v Taliansku a pohonné ústrojenstvo bude pochádzať z chorvátskej firmy Rimac. Nanešťastie pre mnohých nadšencov športových áut je tento model limitovanou edíciou, preto bude z neho vyrobených iba 150 kusov. Predpokladaná cena sa bude pohybovať okolo dvoch miliónov eur, pričom je možné konštatovať, že do dnešného dňa bolo z tohto modelu dychtivo zakúpených už prvých 50 kusov.

Ferrari Roma

 

Rovnako ako aj predošlé modely tejto značky, aj tento kúsok bude neskutočne nádherný a maximálne pohodlný. Nový V8 GT model je navyše vôbec prvým automobilom značky, ktorý sa v porovnaní s predošlými modelmi F12 a 812 Superfast zameriava vo väčšej miere na vysokú výkonnosť. S neprehliadnuteľným štýlom je toto elegantné superauto jednoducho predurčené na celosvetový úspech.

McLaren Elva

Len za 1,5 milióna eur je tento najnovší model značky McLaren kúskom, ktorý jednoducho musíte mať. S výkonom takmer 600 kW a dvojitým 4,0 litrovým turbo motorom V8 ide o maximálne neobyčajný model, ktorý navyše nedisponuje strechou, no miesto toho disponuje novým a nadmieru unikátnym systémom cirkulácie vzduchu, ktorý zabraňuje tomu, aby sa pasažieri v jeho kabíne cítili nekomfortne. Najvyššou možnou rýchlosťou tohto modelu je rýchlosť vo výške 321 km/h a preto značka McLaren navrhla aj špeciálnu helmu, ktorú je vhodné pri riadení tohto automobilu nosiť. Dokonca je pre ňu priamo v automobile zriadená aj špeciálna priehradka. Rovnako ako väčšina áut bez strechy, aj tento model zahŕňa pohotovostný automatický systém proti prevrhnutiu vozidla, ktorý slúži na ochranu svojich pasažierov. Nedá sa predpokladať, že tento model bude možné uzrieť na cestách často. No akonáhle sa tak stane, jednoznačne z neho padne sánka každému v okolí.

Súvisiace: Výrobcovia luxusných automobilov sa vracajú k lukratívnej stratégii

Aston Martin Vantage Roadster

Automobilová značka Aston Martin sa už v značnej miere pripravuje na odhalenie svojho nového roadstera, ktorý je alternatívou už existujúceho modelu Vantage dostupného od roku 2018. Tento model si od svojho predchodcu ponechal vzhľad a dizajn štýlového kupé, rovnako ako aj tenký svetelný pásik v zadnej časti a dizajn spojlera. Predpokladá sa, že 4,0 litrový motor V8 tohto modelu bude disponovať rovnakým výkonom 375 kW, no technické detaily kupé sú verejnosti ešte stále neznáme.

Zdroj: Fortune, Yahoo

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.