7 najluxusnejších kúpeľov na svete, od Tokia až po Island

Na rôznorodé masáže alebo pleťové kúry sa môžete vo svojom meste objednať každý týždeň. Ale keď cestujete, za prácou alebo pre potešenie, máte ospravedlnenie na to, aby ste tento pôžitok spravili luxusnejším. Nájdite najlepšie kúpele v ktoromkoľvek meste, ktoré navštívite, a rozmaznajte sa miestnymi liečivými procedúrami a svetovo uznávanými produktami starostlivosti o pleť. Alebo ešte lepšie, naplánujte si celú dovolenku do niektorého z týchto siedmich kúpeľov, ktoré ponúkajú všetko od hýčkania Hammam až po staroveké mayské liečivé procedúry.

Retreat at Blue Lagoon, Reykjavík, Island

Aj keď je slávna modrá lagúna povinnou zastávkou pri prvej návšteve Islandu, máte tu neustále pocit, že je to pasca na turistov, obzvlášť keď si uvedomíte, že v samotnej lagúne sa nachádza aj pivná záhradka. Ak chcete izolovanejšiu, relaxačnú či dokonca romantickú alternatívu k tomuto zážitku, zarezervujte si štvorhodinový vstup do súkromných kúpeľov v lagúne, alebo strávte noc v susednom hoteli, ak chcete byť poslednou osobou, ktorá v lagúne ostane do polnoci.

Relaxačné centrum v modrej lagúne vám poskytuje neobmedzený prístup k maskám, peelingom a krémom od najlepších značiek, ktoré boli starostlivo vytvorené vedcami, ktorí objavili liečivé terapeutické schopnosti lagúny. Po omladení celého tela si môžete objednať masáž alebo kozmetické ošetrenie v súkromnej časti lagúny, oddýchnuť si v útulných zákutiach osvetlených žiarou ohňa, alebo si vychutnať súkromný prístup k lagúne po celý deň, len vy a pár desiatok ďalších hostí tohto zariadenia, pričom zdieľate rovnako veľký priestor ako stovky a stovky návštevníkov verejnej časti lagúny. Samozrejme máte stále prístup aj do tejto polovice lagúny, ale po jej návšteve sa bezpochyby rýchlo vrátite naspäť do kúpeľov.

Viac informácií tu

Kúpele v hoteli Mandarin Oriental, Tokio, Japonsko

Výhľady z hotela Mandarin Oriental sú jedny z najkrajších v Tokiu, zároveň sú len jednou z výhod, ktoré návšteva hotelových kúpeľov ponúka. Tieto sa nazývajú aj „útočiskom na oblohe“, keďže každé ošetrenie sa začína rituálom očisty nôh, ktorý zmyje špinu vonkajšieho sveta ( podľa japonského zvyku vyzutia obuvi pred vstupom do akéhokoľvek domu alebo do hotelovej izby ). Procedúry kombinujú rituály východného a západného sveta, a dve kúpeľné procedúry, ktoré sú určené pre mužov, Mandarin Man a Executive Man, poskytujú pánom revitalizujúce ošetrenie pleti a masáže celého tela. To všetko vo výške 37 poschodí nad farebným chaosom odohrávajúcim sa v Tokiu.

Viac informácii tu

Talise Spa v hoteli Burj Al Arab Jumeirah, Dubaj, Spojené arabské emiráty

Pri menovaní čohokoľvek najluxusnejšieho rozhodne nemôžeme vynechať Dubaj. A najlepšie kúpele v luxusnom hlavnom meste patria rozhodne hotelu Burj Al Arab Jumeirah. Talise Spa rozdeľuje mužských a ženských klientov, pričom obe skupiny majú k dispozícii nekonečný bazén, súkromné ​​liečebné miestnosti, menšie bazény a sauny. V mužskej časti je dokonca k dispozícii priamy výhľad na ostrovy World Islands a centrum Dubaja z výšky 150 metrov. Všetky používané produkty sú samozrejme prvotriednej kvality ( používajú sa značky ako La Prairie, Aromatherapy Associates a QMS ).

Viac informácií tu

An Lâm Retreats, Ninh Van Bay, Vietnam

Vo vietnamskom oddychovom centre určenom výhradne pre dospelých vám džungľa pomáha izolovať telo i myseľ od vonkajšieho sveta. Jedným z vrcholných zážitkov je jazero na kúpanie s pramenitou vodou, zatiaľ čo neďaleký vodopád dáva vášmu pobytu stabilný a upokojujúci impulz. Spojte to s masážou alebo ošetrením pred alebo po návšteve meditačnej svätyne jogy v týchto kúpeľoch. Svoju návštevu zavŕšte návštevou sauny predtým, ako sa vrátite do svojej odľahlej drevenej vily ( ktorej súčasťou je súkromný bazén len pre vás ), alebo pred večerou pri sviečkach v odľahlých dokoch.

Viac informácii tu

Peninsula Spa v hoteli Peninsula, New York

Aj ostrieľaní Newyorčania, ktorých nerozhodí vôbec nič, by boli nadšení z návštevy kúpeľov Peninsula Spa, ktoré poskytujú tak potrebný útek od zhonu Veľkého jablka. Procedúry spojené s aromaterapiou, ľadová fontána, sauna a parné kúpele vám prinesú celkové omladenie, ktoré podporia aj luxusné výrobky starostlivosti o pleť od značky Biologique Recherche. Zarezervujte si súkromnú masáž alebo ošetrenie v jednej z 10 súkromných miestností, ktoré tieto kúpele poskytujú, alebo sa len vyhrievajte na slnečnej terase pozdĺž budovy, alebo v bazéne s presklenými stenami.

Viac informácií tu

Yäan Wellness Spa v hoteli Be Tulum, Tulum, Mexiko

Ak ste nezažili mayský rituál čistenia duší nazývaný Temazcal, potom musíte navštíviť wellness centrum Yäan Wellness Spa, kde vás zahrejú v špeciálnej chate až sa zmeníte na rozliate mojito. Súčasťou tohto rituálu je totiž šľahanie bylinkami a polievanie citrusmi a mezcalom, čo je alkoholický nápoj vyrábaný z agáve. Ďalšie procedúry vychádzajú z regionálnej tradície a zahŕňajú liečivé byliny a čistenie energií, pričom máte tiež prístup k bazénom, saunám a parným kúpeľom, ako aj ku kurzom jogy a meditácie.

Viac informácií tu

Royal Mansour Marrakech Spa, Marakeš, Maroko

Royal Mansour sa nachádza hneď vedľa rušného námestia Jemaa El Fna v Marakéši, ale je ukrytý za hradbami cisárskeho mesta a pri návšteve nadobudnete pocit, že ste sa ocitli v paláci. Miestne kúpele so samostatným vstupom cez citrusovú záhradu a poskytujú oázu s rozlohou 2 500 metrov štvorcových, ktorá sa rozprestiera na troch poschodiach. Objednajte si jednu z hammam procedúr, napríklad masážny ceremoniál, zábal s marockým ílom alebo kvetinovú sprchu, alebo súkromné ​​spa procedúry s použitím špičkových značiek ako Leonor Greyl, Sisley a Dr. Hauschka. Najočarujúcejšie je však prostredie, maurská a ostro biela enkláva s mramorom, ozdobnými obkladačkami a železnými stenami, ktoré odzrkadľujú vkus najuznávanejšieho luxusného hotela v meste.

Viac informácií tu

Zdroj: Standard, Telegraph

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.