7 najextravagantnejších interiérov luxusných automobilov sveta

Automobilové spoločnosti v súčasnosti vyvíjajú zvýšené úsilie pri snahe osloviť exkluzívnych a bohatých klientov. Neustále tak posúvajú hranice moderného vnímania luxusu. Niektoré špičkové modely automobilov sú vybavené masážnymi kreslami s horúcimi kameňmi, prvotriednymi zábavnými systémami alebo dokonca výstavnými priestormi pre luxusné umenie.

V súčasnej dobe sa na trhu objavuje takmer nekonečná variabilita zaujímavých a luxusných automobilových exteriérov. Interiéry takýchto vozidiel sú síce vybavené na mieru zhotovenými koženými kreslami a vyhrievanými sedadlami, ale čo sa týka vnútorných priestorov kabíny, väčšina luxusných automobilov na scénu neprináša nič nové.

Napriek tomu však existujú modely, ktoré pozdvihujú pocit z luxusnej jazdy na novú úroveň. Zostavili sme pre Vás rebríček osobných vozidiel, ktoré sa môžu pochváliť skutočne netradičným interiérom a stávajú sa symbolom toho, ako ďaleko môže zájsť snaha o vytvorenie mimoriadne luxusnej kabíny automobilu.

7. Model Range Rover SV Autobiography predstavuje ideálny automobil pre zábavu celej rodiny. Je vybavený dvoma televíznymi obrazovkami s priemerom 20 centimetrov a displejom s vysokým rozlíšením, prvotriednym zvukovým systémom a CD/DVD prehrávačom.

Všetky prvky zábavného systému je možné prispôsobiť špecifickým požiadavkám majiteľa.

Okrem plne prispôsobiteľných súčastí zábavného systému je do sedadiel vozidla zabudovaná masážna platforma, ktorá funguje na princípe horúcich kameňov a zabezpečuje stav dokonalého relaxu.

Základná cena tohto modelu začína na úrovni 208 000 dolárov a ďalej sa vyvíja podľa zvolených doplnkov.

Súvisiace: Prezrite si priestory najväčšej predajne Lamborghini na svete

6. Automobil Rolls Royce Wraith Black Badge sa pýši odvážnym a dramatickým exteriérom. Vnútorné priestoru kabíny si môžete prispôsobiť podľa vlastného vkusu.

 

Povrchová úprava modelu zahŕňa šesť vrstiev farby a ručne lešteného laku. Pri výrobe bol použitý rovnaký materiál, aký využívajú neviditeľné stíhačky.

 

Každý model je možné prispôsobiť požiadavkám konkrétneho klienta. Interiér vozidla sa vyznačuje vysokým komfortom a zahŕňa prvotriedny zábavný systém. Jeho súčasťou sú aj špičkové na mieru zhotovené reproduktory.

Medzi ďalšie prispôsobiteľné prvky patria vyhrievané a masážne sedadlá či vyšívané opierky na hlavu.

5. Mercedes Maybach Trieda S je všetkými prvkami zameraný na komfort.

 

Sedadlá sú plne sklápateľné, vybavené vankúšmi, individuálnym vyhrievaním, ventiláciou a masážnym systémom.

 

Na prístrojovej doske sú umiestnené dve 30-centimetrové obrazovky. Jedna z nich predstavuje prispôsobiteľný nástrojový panel, druhá je určená na zábavné účely. Atmosférické podsvietenie palubnej dosky môže hrať odtieňmi až 60-tich farieb.

Cena tohto modelu začína na úrovni okolo 200 000 dolárov.

4. Pri vozidle Bentley Mulsanne máte na výber z viac než 20 farieb interiéru, ktorý je dokonalým doplnkom elegantnej karosérie.

 

Každý na mieru zostavený interiér zahŕňa ručne vyrobené drevené obklady, prvotriednu kožu a leštené kovové doplnky. Samozrejmosťou je držiak na poháre šampanského.

 

Kreslá sú ovládané elektronicky a sú vybavené špičkovým zábavným systémom.

 

3. Rolls Royce Phantom vo svojom interiéri poskytuje malú galériu, v ktorej môžete prevážať a vystavovať svoje luxusné umenie.

 

Súčasťou prístrojovej dosky tohto modelu je súvislá sklenená vitrína, v ktorej si majiteľ automobilu môže vystaviť obľúbené umelecké predmety a prispôsobiť tak atmosféru kabíny vlastnému vkusu.

 

Súvisiace: Bugatti pre vyvolených

2. Automobilový dizajnér Henrik Fisker stvoril v modeli Force 1 dokonalý symbol luxusu na štyroch kolesách.

 

Dominantnými prvkami interiéru tohto vozidla sú kožené kreslá najvyššej kvality, držiaky na fľaše šampanského, nabíjačky na mobilné telefóny umiestnené v centrálnej konzole a na mieru vyrobené puzdrá na okuliare z kože a zamatu.

Cena modelu Force 1 začína na hodnote 230 000 dolárov.

1. Bentley Bentayga Falconry je modelom SUV vyrobeným pre milovníkov sokoliarstva.

 

Automobil ponúka všetko, čo potrebujete k realizácii tohto koníčka. Medzi prednými sedadlami nechýba ani bidlo pre Vášho sokola.

 

V úložnom priestore vozidla sa nachádza špeciálna priehradka s profesionálnym vybavením. Je tu uložené napríklad GPS zariadenie, pomocou ktorého môžete sledovať let svojho dravca. Nájdete tu aj ďalekohľad a ručne šité kožené čiapky pre sokolov.

V zadnej časti automobilu sa nachádza ďalšie bydlo, ktoré ponúka dravcovi potrebné osvieženie. Všetky prvky modelu sú plne prispôsobiteľné.

Interiér vozidla je vyložený vysoko kvalitnou kožou. Celkovú atmosféru dotvára táto drevená vložka púštnej scenérie, ktorej výroba trvá deväť dní.

Zdroj: MSN, CBS

 

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.