7 najbohatších manželských párov sveta vlastní majetok v hodnote viac než $260 miliárd

Zdá sa, že niektorí ľudia majú všetko, po čom môžu ostatní iba túžiť. Vo väčšine prípadov je však pomerne náročné budovať úspešnú kariéru a zároveň sa starať o rodinu. Ak dokážete zvládať oboje, možno ste na dobrej ceste dostať sa medzi nasledujúce, závratne úspešné manželské páry.

Vyčleňovanie času na rodinu môže vyť nemalou výzvou, keď ste zavalení veľkým množstvom pracovných povinností. Predstavíme Vám však niekoľko dvojíc, ktoré zvládajú vychovávať deti aj popri tom, ako spolu budujú rozsiahle podnikateľské impériá. Vyskytujú sa v rôznych oblastiach priemyslu, od zábavného sektoru, cez politiku až k technologickej sfére.

Zoznámte sa so siedmymi najúspešnejšími manželskými pármi na svete.

Tom Brady a Gisele Bündchenová

Spoločná hodnota majetku: 540 miliónov dolárov

Tom Brady a Gisele Bündchenová na benefičnom podujatí Metropolitného múzea umenia v New Yorku, 1. mája roku 2017.

Obe polovičky tohto opáleného a štýlového páru patria medzi najlepšie zarábajúcich jedincov vo svojej oblasti podnikania. Do manželského zväzku vstúpili pred ôsmimi rokmi. Supermodelka Gisele Bündchenová je najlepšie platenou módnou ikonou na svete. Jej príjem dosahoval v roku 2016 hodnotu 30,5 milióna dolárov. Tom Brady je rozohrávačom amerického futbalového tímu Patriots a zároveň tretím najlepšie plateným hráčom v histórii ligy NFL. Zmluva so športovým tímom mu každoročne vynáša približne 8 miliónov dolárov.

O ich všeobecnom vplyve vypovedá neuveriteľne populárna diéta, ktorú propagujú na internete. 80% ich jedálnička tvorí zelenina a zvyšných 20% je tvorených chudým mäsom.

Ivanka Trumpová a Jared Kushner

Spoločná hodnota majetku: medzi 207 miliónov a 762 miliónov dolárov

Ivanka Trumpová je najstaršou dcérou prezidenta Donalda Trumpa a bez nároku na honorár pôsobí ako poradkyňa v Bielom dome. Nedávno oslávila ôsme výročie sobáša s Jaredom Kushnerom, ktorý je jedným z hlavných poradcov prezidenta a majiteľom realitného impéria.

Výška ich spoločného majetku bola v priebehu tohto roka uvedená vo verejných spisoch, ktoré dokumentujú všetky aktíva tohto prominentného páru. Ich súčasťou je súkromná zbierka umeleckých predmetov v hodnote $25 miliónov, ale aj príjmy z módnej značky Ivanky Trumpovej a rôznych investícií.

Manželský pár má v súčasnosti troch potomkov. Jared Kushner tvrdí, že obaja majú jasno v rolách, ktoré zastávajú: „Povedal by som, že Ivanka je definitívne generálnou riaditeľkou našej domácnosti. Ja som skôr členom predstavenstva.“

Beyoncé a Jay-Z

Spoločná hodnota majetku: 1,16 miliardy dolárov

Beyoncé a Jay-Z sú divákmi na basketbalovom zápase tímu Brooklyn Nets proti Los Angeles Clippers. Snímka pochádza z januára roku 2015.

Beyoncé a Jay-Z môžeme považovať za kráľovskú rodinu v oblasti zábavného priemyslu. Sú manželmi od roku 2008 a vychovávajú tri deti. Príjem oboch členov páru pramení predovšetkým z hudobnej produkčnej činnosti, predajov hudobných albumov, živých vystúpení a celosvetových turné. Nezanedbateľné zisky však plynú na ich bankové účty aj z vlastníckeho podielu v internetovej spoločnosti Tidal a firme, ktorá sa zaoberá podnikaním v oblasti súkromných lietadiel. Vlastnia tiež podiel v značke luxusných šampanských vín.

V priebehu tohto leta si kúpili luxusnú vilu v Los Angeles v hodnote $88 miliónov. Za týmto účelom museli požiadať o hypotéku vo výške 59 miliónov dolárov. Jedná sa tak o šiesty najdrahší nákup obytnej nehnuteľnosti v histórii mesta Los Angeles. Na najlepšie platený celebritný pár na svete to nie je vôbec zlé.

Evan Spiegel a Miranda Kerrová

Spoločná hodnota majetku: 3,44 miliardy dolárov

Evan Spiegel a Miranda Kerrová.

Evan Spiegel je zakladateľom a generálnym riaditeľom spoločnosti Snapchat. Zároveň je jedným z najbohatších príslušníkov generácie milénia v USA. Výška jeho majetku dosahuje približne 3,4 miliardy dolárov. Začiatkom tohto roka sa oženil s austrálskou supermodelkou Mirandou Kerrovou, ktorá však určite nebola odkázaná na jeho peniaze. Aj ona totiž disponuje majetkom v hodnote $45 miliónov.

Ako každá dvojica na tomto zozname, aj Spiegel a Kerrová sa zaujímajú o kariéru svojho partnera. On poctil svojou prítomnosťou titulnú stránku časopisu Vogue a ona aktívne využíva aplikáciu Snapchat, pričom podporila svojho manžela a jeho spoločnosť už vo viacerých rozhovoroch s médiami.

Mark Zuckerberg a Priscilla Chanová

Spoločná hodnota majetku: 74,2 miliardy dolárov

Mark Zuckerberg a Priscilla Chanová.

Zakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Facebook je často označovaný za zázračné dieťa. Svoju prvú miliardu zarobil už vo veku 23 rokov a jeho manželka Priscilla Chanová stojí po jeho boku od samého začiatku kariéry.

Zuckerberg a Chanová sa zosobášili v roku 2012 a dnes sú rodičmi dvoch dcér. Je všeobecne známe, že technologický magnát je zodpovedný za revolúciu komunikačných technológií prostredníctvom sociálnych sietí. Manželský pár však využíva svoje bohatstvo a moc pomocou charitatívnej organizácie Chan Zuckerberg Initiative, ktorá sa zameriava na výskum a zlepšovanie situácie v rámci svetového zdravia, vzdelania a životnej úrovne znevýhodnených skupín populácie.

Podobne ako mnohí miliardári súčasnosti, aj Zuckerberg a Chanová plánujú rozdať veľkú časť svojho majetku v rámci charitatívnej iniciatívy, s názvom Giving Pledge.

Bill a Melinda Gatesovci

Spoločná hodnota majetku: 89,6 miliardy dolárov

Bill a Melinda Gatesovci.

Bill a Melinda Gatesovci zhromaždili majetok, ktorého hodnota sa blíži úrovni 90 miliárd dolárov. Väčšinu tohto bohatstva však plánujú rozdať ľuďom v núdzi. V roku 2000 založili filantropickú organizáciu známu ako Bill & Melinda Gates Foundation. V rámci nej zriadili nadačný fond s kapacitou 40 miliárd dolárov, prostredníctvom ktorého sa zameriavajú na zdokonaľovanie a výskum svetového zdravia.

Obaja manželia boli v roku 2016 ocenení Prezidentskou medailou slobody, ktorú im udelil bývalý prezident Barack Obama. Jedná sa o najvyššie americké civilné vyznamenanie, ktoré si vyslúžili vďaka svojej charitatívnej činnosti.

Gatesovci sú manželmi už 23 rokov a vychovávajú tri deti, ktoré údajne nezdedia po svojich úspešných rodičoch žiadne astronomické bohatstvo.

Jeff a Mackenzie Bezosovci

Spoločná hodnota majetku: 92,7 miliardy dolárov

Jeff a Mackenzie Bezosovci.

Jeff Bezos je v súčasnosti najbohatším mužom planéty. Jeho manželka Mackenzie je spisovateľkou a stretli sa v období, keď obaja pracovali pre istú investičnú firmu. O rok neskôr sa rozhodli odísť zo zamestnania a presťahovať sa do mesta Seattle. Tam založili spoločnosť Amazon. Dnes sú manželmi už 24 rokov. Mackenzie v rozhovore pre magazín Vogue povedala, že ich osobnosti sa navzájom dopĺňajú a Jeff ju údajne často prekvapí novým oblečením a milými darčekmi.

Zdroj: Fortune, Bankrate

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.