7 luxusných módnych značiek, ktoré presadzujú dlhodobú udržateľnosť

Predstavíme Vám niekoľko ekologicky uvedomelých luxusných značiek z módneho priemyslu, ktoré sa v súčasnosti snažia znižovať množstvo plastového odpadu, redukovať objem emisií skleníkových plynov a priložiť ruku k snahe o záchranu našej planéty.

Alberta Ferrettiová sa spojila so svojou dlhoročnou priateľkou Liviou Firthovou a spoločne vytvorili kolekciu dlhodobo udržateľnej módy. Kolekcia s názvom „Love Me“, ktorá bola uvedená na trh v apríli tohto roku počas takzvaného Týždňa Zeme, je inšpirovaná prírodou a jej cieľom je pripomenúť nám lásku k planéte a všetkým tvorom, ktoré na nej žijú. Zahŕňa tričká z organickej bavlny a svetre vyrobené z recyklovaného kašmíru.

Spoločnosť Net-a-Porter na svojej webstránke spustila platformu Net Sustain, ktorá vyzdvihuje značky podnikajúce v súlade s dlhodobo udržateľnými princípmi. Platforma Net Sustain bude tiež prezentovať exkluzívne kolekcie týchto značiek, medzi ktoré patria mená ako Stella McCartney, Pearl x BBC Earth a Maggie Marilyn.

Online predajná platforma Farfetch sa zapojila hneď do niekoľkých iniciatív s cieľom dosiahnutia pozitívnych zmien v módnom priemysle. V súčasnosti sa môže pochváliť tým, že využíva 100% recyklovateľné obaly a tiež disponuje certifikátom Forest Stewardship Council – čo znamená, že akýkoľvek papier, ktorý využíva, pochádza z lesov spravovaných trvalo udržateľným spôsobom.

Za každý nákup, ktorý spravíte v online obchode Oerum, táto značka luxusných šperkov zasadí jeden strom z druhu Ghaf.

Charakteristické biele košele značky Tome sú vyrábané výhradne dlhodobo udržateľnými metódami.

Posledné dve luxusné kolekcie značky Viktor & Rolf boli vyrobené výlučne z opätovne využitých materiálov.

Uruguajská dizajnérka Gabriela Hearstová vyrába svoje kabelky spôsobom, v rámci ktorého produkuje najmenší možný objem odpadu.

 

Zdroj: Harper’s Bazaar

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.