7 farebných luxusných hodiniek, ktoré potvrdzujú významnosť trendu

Hodinky značiek Parmigiani, Hublot, Breitling.

Na tomto historickom umeleckom diele v dúhovom prevedení je niečo očarujúce. Tento komentár dostali aj najprestížnejší hodinári sveta. Sedem mierne psychadelických hodiniek nájdete nižšie.

Rolex Oyster Perpetual Day-Date 36

Rolex Oyster Perpetual Day-Date 36.

Väčšina ľudí si myslí, že značka Rolex je výrobcom osvedčených hodiniek navrhnutých tak, aby vydržali všetky živly, a to od najvyššieho bodu Mount Everestu až na dno Mariánskej priekopy. Tento ohromujúci model Day-Date 36 je briliantnou pripomienkou toho, že značka Rolex má bohaté skúsenosti v oblastí šperkov. 36 mm model s diamantovým ciferníkom a aj rámom a náramkom President, ktorý je z 18-karátového bieleho zlata, demonštruje skvelé zručnosti spoločnosti Rolex v oblasti správneho nadizajnovania drahokamov. Na tomto modeli sa nachádza 10 zafírov dúhovej farby, zafírovaných v bagetovom tvare, ktoré vyznačujú a skutočne odlišujú hodinky.

Cena na vyžiadanie – Rolex.com

Parmigiani Fleurier Tonda 1950 Tourbillon Double Rainbow

Parmigiani Tonda 1950 Tourbillon Double Rainbow.

Tonda 1950 Tourbillon double Rainbow od spoločnosti Parmigiani Fleurier v sebe nesie umenie výroby šperkov a špičkové hodinárske umenie. Hodinky sú poháňané ultratenkým automatickým strojčekom PF517, ktorý obsahuje 60-sekundový tourbillon, a dostanete ich v 18,2-karátovom puzdre z 18-karátového ružového zlata, ktorého rámček je vytvorený 2,59 karátmi rôznofarebných drahokamov vrátane rubínov, tsavoritov, ametystov a zafírov v ružovej, modrej, oranžovej a žltej farbe. Ciferník je osadený 572 diamantmi s celkovým počtom 1,4 karátu a ďalšími 32 viacfarebnými zafírmi, ktoré rámujú polmesiac zložený z aventurínu. Jeho iskrivo tmavý povrch je jemným odkazom na hviezdnu nočnú oblohu vo švajčiarskom Val-de-Travers, domovskom meste Parmigiani vo Fleurier.

Cena týchto hodiniek je podľa stránky Parmigianiamericas.com 191 400 dolárov.

Hublot Big Bang MP-11 Power Reserve 14 Days 3D Carbon Rainbow

Hublot Big Bang MP-11 Power Reserve 14 Days 3D Carbon Rainbow.

I keď príliš komplexný názov, no nový model Big Bang MP-11 Power Reserve 14 days 3D Carbon Rainbow od spoločnosti Hublot je farebným príkladom konceptu hodinovej ochrannej známky s označením “Art of Fusion” sú použité protikladné materiály – predovšetkým zlato a guma, čím vytvárajú inovatívne hodinky s futuristickým étosom. Hodinky sú poháňané strojčekom značky Hublot so siedmimi hlavami MP-11 (ktorý umožňuje dvojtýždňovú rezervu chodu) a sú dodávané v 45 mm puzdre vyrobenom z 3D karbónu. Splynutie odlišných materiálov je najpozoruhodnejšie na zvlnenom čiernom obloženom ráme, so 48 farebnými drahokamami vrátane rubínov, ružových zafírov, ametystov, modrých zafírov, tsavoritov, žltých a oranžových zafírov.

Cena týchto hodiniek je podľa stránky hublot.com 106 000 dolárov.

Breitling Chronomat Automatic 36 South Sea

Breitling Chronomat Automatic 36 South Sea.

Je ťažké odolať kolekcii Breitling Chronomat South Sea Capsule, ktorá je trojicou podmanivých hodiniek so zlatými ukazovateľmi a ručičkami, diamantovými značkami hodín a rámčekami drahokamov v žiarivých odtieňoch. 36 mm model, ktorý môžete vidieť, má načítavajúci sa polnočne modrý lakovaný ciferník – rovnako atraktívne sú aj béžové a mentolovo zelené ciferníky. Samozrejme, nie je ubraté ani z kvalitného fungovania hodiniek. Všetky tri sú poháňané Breitlingom Caliberom 10, chronomerom s certifikáciou COSC.

Cena hodiniek je 8500 dolárov a nájdete ich na stránke Breitling.com

Zenith Defy 21 Felipe Pantone

Zenith Defy 21 Felipe Pantone.

Pokiaľ ide o hodinky s ultramoderným prevedením dúhy, nehľadajte nič iné ako nový Zenith Defy 21 Felipe Pantone, ktorý je produkt spolupráce s argentínsko-španielskym súčasným umelcom, známym pre svoje počítačom modelované nástenné maľby, ktoré kombinujú digitálnu a mestskú estetiku. El Primero 21 je vybavený jemnými mechanickými strojmi zabalenými v elegantných 44 mm, ktoré majú dva usmerňovače a mechanické spojenie, jeden beží na časovej frekvencii 5 Hz a druhý na 50 Hz a ponúka skutočnú 1/100 sekundy druhého chronografového zobrazenia. Všetko je v keramickom puzdre, ktoré je vysoko chromatické.

Cena hodiniek je 19 100 dolárov a nájdete ich na stránke Zenith-watches.com.

Jacob & Co. Fleurs De Jardin Rainbow

Jacob & Co. Fleurs De Jardin Rainbow.

Kaleidoskopická záhradná scéna pod ciferníkom hodiniek Rainbow Fleurs De Jardin od Jacoba. & Co. priam vyžaruje letnou vôňou s vyobrazením kytice s rôznofarebnými zafírmi. Akoby tie neboli dosť hypnotizujúce, zložité smerovanie tourbillonu modelu sa pohybuje okolo číselníka v smere hodinových ručičiek, spolu so zobrazením času a zafírovými kvetmi na vyššej úrovni, zatiaľ čo dúhová perleťová matná základňa sa dole otáča proti smeru hodinových ručičiek. 18-karátový rám z ružového zlata a vnútorný krúžok sú tiež osadené dúhovými zafírmi. Vrchol scény: 288-fazetový Jacobom vyrezávaný trávovo-zelený tsavorit, nehovoriac o pôsobivom dvojosovom lietaní tourbillonu v modeli Astronomia, ktorého úplná revolúcia v smere hodinových ručičiek okolo stredovej osi trvá 10 minút.

Cena týchto hodiniek je 440 000 dolárov a nájdete ich na stránke Jacobandco.com.

Customized Pre-Owned Richard Mille RM 67-01 Rainbow 50 mm

Richard Mille Customized by MAD Paris RM 67-01 Rainbow 50 mm.

Tento prepracovaný model Richard Mille RM 67-01, od špecialistov vyrábajúcich hodinky na mieru v MAD Paris, umiestnený v ohromnom 50 mm 18-karátovom rhódiovanon bielo-zlatom puzdre, posiaty nespočetným množstvom zafírov dúhovej farby. Ako keby to nebolo jasné, tieto hodinky sú súčasťou limitovanej edície.

Cena je 605 000 dolárov a nájdete ich na stránke Farfetch.com.

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.