6 najlepších obchodov s pánskou módou v Paríži, o ktorých ste ešte nepočuli

Paríž zažíva významný moment v pánskej móde. Popri popredných dizajnéroch francúzskeho hlavného mesta, odborníkoch na módu a etablovaných ikonách luxusného oblečenia (ako napríklad košele značky Charvet, šály od značky Hermès a topánky od Aubercy) sa v súčasnosti na scéne objavuje nová generácia módnych domov plných nevídanej energie. Počas Vašej ďalšej návštevy Francúzska by ste na ne preto nemali zabudnúť. Zoznámte sa preto so značkami, ktoré osviežili módnu scénu Paríža – od luxusných bomberových búnd navrhnutých v modernom štýle až po výrobcu okuliarov, ktorý je majstrom avantgardných modelov.

Husbands

Ak chcete investovať do luxusného parížskeho obleku, ale nemáte záujem čakať na jeho dokončenie 12 týždňov a absolvovať tri rôzne skúšky, odporúčame Vám značku Husbands, ktorej predajňa by mala byť Vašou prvou zastávkou. Spoločnosť v roku 2016 založil Nicolas Gabard a odvtedy dodáva na trh ručne šité luxusné pánske obleky, príznačné minimalistickým štýlom. Čisté tvarované línie oblekov špičkového krajčíra sú ekvivalentom perfektného ginu s Martini – elegantné a efektívne. Kúpte si tu klasický modrý oblek na leto, sivý flanelový oblek alebo dokonca špecialitu podniku, ktorou je sako s dvoma náprsnými vreckami, vyrobené z prestížnej ťavej srsti. Cena dvojdielnych oblekov tejto značky začína na hodnote 1 600 dolárov.

Súvisiace: V zákulisí najlepších svetových krajčírstiev

Lafayette Saltiel Drapiers

Zážitok z na mieru šitého obleku je možné umocniť ešte jedným podstatným detailom – pomocou unikátnych tkanín. Za týmto cieľom by ste mali navštíviť obchod Lafayette Saltiel Drapiers, ktorý sa špecializuje na dodávanie vzácnych a vintage textílií. Navyše sa jedná o rodinné podnikanie so šarmom nezávislej remeselnej spoločnosti, ktorá sa úspešne drží na trhu už od roku 1925.

Súčasný otec rodiny Virgil Viret prevzal obchod Lafayette Saltiel po svojom starom otcovi. Preslávil sa svojou jedinečnou schopnosťou vyberať a získavať tkaniny nezvyčajných dizajnov a exotických materiálov – ak teda máte nápad na nové štvorčekované sako alebo by ste si radi zvolili dokonalý odtieň modrej farby pre Váš nový oblek, všetko potrebné nájdete v Lafayette Saltiel. Tkaniny v sortimente obchodu začínajú na cene približne 90 dolárov za meter.

Beige Habilleur

Beige Habilleur je nezávislým obchodom s pánskou módou, ktorý sa netají výrazným zameraním na parížsky štýl. Bezpečne ho môžeme označiť za plnohodnotný ekvivalent obchodov ako The Armory v New Yorku alebo Bryceland‘s & Co. v Hongkongu. Beige otvoril svoje dvere v roku 2016, pričom za jeho vznikom stoja dvaja priatelia Basile Khadiry a Jean-Baptiste Ménestrier. Sám Khadiry uviedol, že vo svojej predajni sa snažia „prinášať to najlepšie z každej kategórie módnych výrobkov, čo sa dá nájsť na trhu – to často znamená, že cestujeme po celom svete“.

V tomto obchode sa zoznámite s niektorými kultovými Japonskými značkami, ktoré je v súčasnosti skutočne náročné zohnať. V ponuke tak nájdete napríklad saká značky Camachita v cene 295 dolárov, vrchné diely oblečenia značky Coherence od 1 500 dolárov a tenisky Doek za 190 dolárov, rovnako ako topánky značky Paraboot, roláky John Smedley a svetre od Inis Meáin.

Holiday Boileau

So vznikom značky Holiday Boileau sa spája zaujímavý príbeh. Spočiatku sa totiž jednalo o americký cestovný časopis, ktorý sa začal vydávať v 40. rokoch minulého storočia. To je však už dávno históriou a značka bola iba pred niekoľkými rokmi oživená v podobe elegantného obchodu s luxusnou pánskou módou v Paríži. Či už hľadáte nové tričko, pruhovaný sveter alebo štýlové džínsy, Holiday Boileau Vám vo svojom sortimente ponúkne bohatý výber najrôznejších modelov a značiek. Cena oblečenia začína už na úrovni 95 dolárov a je perfektnou zastávkou pre aktualizáciu Vášho šatníka. Neďaleko tohto obchodu na ulici Rue Parent de Rosan je okrem toho situovaný úžasný vintage obchodík, ktorý si tiež zaslúži Vašu pozornosť.

Maison Bonnet

Maison Bonnet je jedným z najlepších výrobcov okuliarov na svete – a to vôbec nepreháňame. Táto rodinná firma s bohatým dedičstvom zastrešuje úžasnú dvojposchodovú výstavnú sálu v samotnom srdci zelených záhrad Palais Royal. Zatiaľ čo zákazníci majú v predajni možnosť zakúpiť si aj hotové rámy, spoločnosť sa špecializuje na ručne vyrábané remeselné rámy a slnečné okuliare (v cene približne 2250 dolárov), pri ktorých zhotovovaní používa množstvo vzácnych materiálov, vrátane exkluzívnych acetátov, prírodného byvolieho rohu a skutočného vintage korytnačieho panciera.

Proces výroby každého páru jedinečných okuliarov spolu s rámom zahŕňa celkovo 12 rôznych meraní, profesionálnu očnú prehliadku, dva až deväť mesiacov precíznej výroby – v závislosti od použitého materiálu – a približne 12 až 30 hodín ručnej práce v ateliéri. Prirodzene, okuliare od Maison Bonnet sa k Vám nedostanú nijak obzvlášť rýchlo, ale budú tými najlepšími okuliarmi, aké si kedy nasadíte.

Súvisiace: Týchto 9 značiek pánskej módy má štýl, eleganciu a rafinovanosť

Chapal

Nádherne excentrická značka Chapal bola založená v roku 1832. Predvádzacia hala spoločnosti na ulici Rue de Rivoli je prístupná iba na objednávku a veľmi rýchlo počas nej zistíte, že sa jedná o výrobcu, ktorý odráža očarujúci šarm francúzskej starej školy. Spoločnosť bola založená ako podnik na spracovanie koží, ale rýchlo sa diverzifikovala a začala vyrábať jazdecké a letecké kožené bundy pre bohatých klientov. Módny dom sa v roku 1914 dokonca stal oficiálnym dodávateľom robustných búnd pre francúzsku leteckú armádu.

Kožené bomberové bundy tejto značky sú v súčasnosti legendou a môžete si ich kúpiť za cenu od 2 950 dolárov. Podobne ako na začiatku 20. storočia, jedinečné modely značky Chapal sú aj aktuálne vyrábané z unikátnych materiálov. Na čele spoločnosti stojí Jean François Bardinon, člen šiestej generácie zakladajúcej rodiny a úplne zo všetkého najviac miluje sprevádzať zvedavých návštevníkov po svojich dielňach a rozprávať im o histórii svojej spoločnosti. Ak hľadáte koženú bomberovú bundu na investičnej úrovni, v ponuke značky Chapal budete mať na výber.

Zdroj: NYTimes, TheTelegraph

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.