6 modelov dámskych hodiniek vhodných ako Valentínsky darček

Existuje nespočetne veľa možností ako oceniť to, čo je za nami a to, čo nás čaká. K tým najlepším možnostiam patria náramkové hodinky, ktoré sú praktické a ničím výnimočné. Práve v časoch, keď si musíme vyberať s kým a ako strávime svoj čas, sa zdajú byť dokonalým darčekom.

Každý jeden model hodiniek, ktoré vám v tomto článku predstavíme, patrí k overenej klasike, ktorá si svoju dôležitosť zachová na desiatky rokov, ak nie aj navždy.

Jaeger-LeCoultre Reverso One Duetto

Obyčajne sa oblúkom vyhýbame akémukoľvek tipu na Valentínsky darček, ktorý má odtiene červenobordovej, no táto príjemná kombinácia 18-karátového ružového zlata a bordovej farby má nepochybne svoje čaro. Aj to musí byť dôvodom, prečo je tento model s názvom Reverso značky Jaeger-LeCoultre obľúbeným už od svojho debutu v 30-tych rokoch. Ich vzhľad v štýle Art Deco, hladké elegantné línie a kreatívna otočná predná strana s dvomi rôznymi ciferníkmi patria k najzaujímavejším dizajnom, ktoré vznikli začiatkom 20.storočia. Napokon, prečo mať jedny hodinky, keď môžete mať hneď dvoje? 

Prvý model hodiniek s otočnou prednou stranou bol určený pre britských vojakov v Indii, ktorí obľubovali zápasy póla. Aby nedošlo k poškodeniu ciferníka, mohol sa otočiť na druhú, čistú kovovú stranu. Spoločnosť odvtedy túto funkciu vylepšila a zakomponovala do druhej strany hodiniek ďalší ciferník. Táto elegantná dámska verzia má na jednej strane krémový ciferník s modrými ručičkami a na druhej strane zas ciferník s jemne ligotavým bordovým kameňom aventurínom, s ručičkami a ukazovateľmi z ružového zlata.

Navyše, na zadnej strane hodiniek je stále dostatok priestoru pre prípad, že chcete tieto hodinky venovať so špeciálnym gravírovaním.

Cena: $ 21 000

Súvisiace: Hodinky od značky Jacob & Co za 325 000 eur sú vo svojej podstate záhradou plnou drahokamov

Vacheron Constantin Égerie

Keď výrobca hodiniek Vacheron Constantin koncom minulého roka po prvýkrát uverejnil tento model Égerie s 18-karátového ružového zlata exkluzívne na webstránke spoločnosti Net-A-Porter, hneď sa vypredal. Zásoby sú dnes už doplnené, takže je rozumné tentokrát neváhať nad ich kúpou. Čo ich spravilo takými žiadanými, je pozoruhodná kombinácia športového náramku, diamantov na lunete a ukazovateľ dátumu mimo stredu ciferníka, ktorý na ciferníku zakrýva číslice 1 a 2. Tieto hodinky s 35 mm púzdrom sú ideálne na každodenné nosenie

Ich dizajn je podčiarknutý dekoratívnym vzorom guilloché na vnútornom ciferníku a po jeho okrajoch, vytvorený starožitným strojom z roku 1904. Výnimočnosť im pridáva aj skutočnosť, že sú prvou novou líniou dámskych náramkových hodiniek tejto spoločnosti za posledné dve desaťročia.

Cena: $ 40 000

Hermès Nantucket

Hoci posledné desaťročie narástol záujem o dámske hodinky s väčším ciferníkom, súbežne s týmto trendom existuje aj snaha o návrat k malým, elegantným hodinkám, populárnym v 70-tych a 80- tych rokoch. Tieto ultra malé 17 mm dámske hodinky z ocele s názvom Nantucket značky Hermès, sú toho dokonalým príkladom. 

Ich púzdro a ciferník navyše vyjadrujú nenápadnú poctu k svojmu pôvodu vo francúzskom jazdectve, vyjadrenom vkusne uloženými diamantami do tvaru podkovy. V sedle či na ulici budú vyzerať rovnako dobre.

Cena: $ 6 025

Cartier Baignoire Allongée

Tento model hodiniek patrí k tým, ktoré nezostanú bez povšimnutia. Tvorcovia ich oválneho ciferníka sa v čase ich vzniku v roku 1912 inšpirovali tvarom vane (čo naznačuje aj význam ich názvu vo francúzštine). Ciferník a lunetu zdobia rady diamantov. Tieto hodinky sú nepochybne jednými z najlepších modelov medzi dámskymi hodinkami 20. storočia.

Cena: $ 57 500

Chopard Happy Diamonds Icons

Značka Chopard si posledných 45 rokov buduje svoju reputáciu na kolekcii s názvom Happy Diamonds, a to najmä vďaka ich rozpoznateľnému dizajnu, v ktorom diamanty plávajú v púzdre namiesto toho, aby boli vsadené do ciferníka alebo lunety. Vo väčšine modeloch sa tieto diamanty pohybujú medzi zafírovým kryštálom a ciferníkom. No v tomto modeli krúžia periférne medzi ciferníkom a vonkajšou časťou púzdra. Ide o čistejšie a nápadnejšie poňatie tohto konceptu, ktorý svojou polohou, smerom, pohybom a periférnym naťahovacím rotorom, viditeľným zo zadnej strany hodiniek, ulahodí všetkým milovníkom tejto značky. Pre ostatných to bude príjemná zábava nositeľná na zápästí.

Cena: $ 8 560

Súvisiace: Nové hodinky značky Graff sú vyrobené z diamantového „vlákna“

Parmigiani Tonda Metropolitaine

Ak hľadáte niečo jedinečné, mimo kruhu bežných luxusných značiek, potom je pre vás značka Parmigiani dokonalou voľbou. Spoločnosť je ukrytá vo švajčiarskych horách regiónu Fleurier a známa výrobou veľmi kvalitných hodiniek s vynikajúcim pohonom a remeselným prepracovaním. Je to však aj dielňa, v ktorej sa učili mnohé veľké mená hodinárskeho odvetvia.

Hodinár Michel Parmigiani je považovaný za jedného z najlepších žijúcich hodinárskych majstrov. Jeho model Tonda má zabudovaný automatický pohon a ciferník farby polnočnej oblohy, ktorý hodinkám dodáva, spoločne s diamantovou lunetou, ligotavý efekt. (V skutočnosti je farba hlbšia a sýtejšia ako na obrázku). Tieto hodinky z 18-karátového ružového zlata si môžete objednať s 33 mm alebo 36 mm púzdrom. Odporúčame tú väčšiu verziu, aby mali hviezdy dostatok priestoru zažiariť.

Cena: $ 24 900

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.