55-ročná Yamazaki – najstaršia japonská whisky, na predaj za $75 000

Je tu opäť ďalší výber pre všetkých znalcov whisky. Najstaršia japonská whisky – 55 ročná Yamazaki, je aktuálne na predaj v ponuke za odhadovaných 74 832 dolárov. Táto jednosladová whisky prichádza na trh v limitovej edícii, v počte 100 fliaš a bude sa predávať už budúci mesiac ako súčasť nadchádzajúcej aukcie spoločnosti Bonhams.

Táto 55 ročná whisky značky Yamazaki je považovaná za jednu z doposiaľ najlepších liehovín. Dozrievala v sude od roku 1955 a v roku 2005 bola otvorená a daná do fliaš. Je destilovaná na 46% ABV (alcohol by volume – objemové percento alkoholu) a dozrieva ďalších 5 rokov ako vyhľadávaná 50 ročná whisky značky Yamazaki. Balenie je rovnako exkluzívne ako samotná whisky. Táto prémiová whisky je zabalená v ručne vyrábanom papieri Echizen Washi a zviazaná tradičnou kjótskou pletenou šnúrou. Je dodávaná v čiernej dubovej krabici Mizunara. Na spodnej časti fľaše je vyryté meno kupujúceho s číslom „55“, ktoré je v zlatej farbe.

Súvisiace: Ako chutí najdrahšia írska whisky na svete?

Daniel Lam, riaditeľ oddelenia Wine&Spirits v spoločnosti Bonhams pre oblasť Ázie, poznamenal: „Sme nadšení, že sme prvý medzinárodný aukčný dom, ktorý ponúka túto historickú prémiovú populárnu fľašu whisky ľuďom z celého sveta, ktorí si chcú vychutnať chuť najstaršej japonskej whisky. Táto whisky je jantárovou radosťou jedného z najprestížnejších liehovarov a je taká vzácna, že jej kvalita je bezkonkurenčná.

Táto exkluzívna 55 ročná jednosladová whisky značky Yamazaki, ktorá má sýtu červenkastú jantárovú farbu prináša arómu agarového a santalového dreva, ovocné tóny a sladkú pachuť.

Zdroj: The Drinks Business

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.