5 vecí, ktoré ste nevedeli o Stelle McCartney

Stella McCartney .

Stella McCartney zdedila kreativitu spolu s vášňou pre práva zvierat po svojich rodičoch, Linde a Sirovi Paulovi McCartneym. Tak ako on, aj Linda je známou vegetariánkou a jej značka sa zaviazala nepoužívať kožu, kožušiny ani perie – sama Stella sa totiž preslávila práve v módnom biznise.

Nasledujúcich päť vecí ste však možno o slávnej anglickej dizajnérke nevedeli.

1. Možno ste predpokladali, že dcéra člena skupiny Beatles sa bude vzdelávať výhradne v súkromných školách, ale McCartneyovci sa rozhodli dopriať svojim štyrom deťom čo najnormálnejší život, a preto aj Stella ako dieťa navštevovala miestne štátne školy. Stella McCartney pokračovala v štúdiu na známej dizajnérskej škole Central Saint Martins, kde jej záverečnú kolekciu v roku 1995 nepredvádzal nikto iný ako Kate Moss.

2. Keď mala 15 rokov, Stella absolvovala stáž u návrhára Christiana Lacroix. Dizajnérka Betty Jackson opísala tínedžerku McCartney ako veľmi pracovitú a pre britské noviny The Guardian sa vyjadrila nasledovne: ,,Jej rodičia ju naučili, že musí tvrdo pracovať, aby dosiahla, čo chce a ona pracovala naozaj veľmi tvrdo. Vykonávala všetky podradné úlohy – prípravu kávy, zbieranie špendlikov, kopírovanie dokumentov, donášku obeda pre všetkých, zháňanie látok po celom Londýne. Nerobili sme žiadne ústupky a ona ani žiadne nečakala.

3. Stella McCartney navrhla svadobné šaty Madonne na jej škótsku svadbu s Guyom Ritchiem v roku 2000. Tí, ktorí sledujú kráľovskú rodinu si určite pamätajú, že bola taktiež autorkou druhých svadobných šiat Meghan Markle, ktoré mala oblečené na súkromnej svadobnej recepcii v roku 2018. Vrcholom jej svadobnej tvorby boli Stelline vlastné svadobné šaty, ktoré boli upravenou verziou šiat, ktoré mala jej matka Linda na svojej svadbe v roku 1969.

Súvisiace:
7 módnych návrhárov, ktorí rúcajú hranice a myslia celosvetovo
Ktorých 5 značiek môžeme zaradiť medzi tie najviac etické a luxusné?

4. Jej kariérne úspechy boli ocenené kráľovskou poctou. V roku 2013 získala Stella ocenenie OBE (Rad britského impéria) za vynikajúcu prácu a prínos v módnom biznise. Je to pochopiteľné, keďže pred založením vlastnej značky, ktorá nesie jej meno, bola Stella kreatívnou riaditeľkou legendárneho módneho domu Chloé.

5. V rozhovore pre Desert Island Discs prezradila, že jej obľúbenou pesničkou je “God Only Knows” od Beach Boys. Niet nad klasiku!

Zdroj: INStyle

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.