5 typov elegantných topánok, ktoré by mal vlastniť každý muž

Elegantné_topánky sú dôležité pre každého muža.

Možno už vlastníte všetky druhy oblekov, košieľ a kravát, ktorými by mal byť vybavený každý úspešný muž. Váš šatník však ešte ani s týmito položkami nie je úplne kompletný. Jedným z jeho najdôležitejších prvkov sú totiž vhodne zvolené topánky.

Veľmi pravdepodobne by ste mohli každý deň nosiť tie isté topánky. To je však asi také nudné, ako keby ste si denne obliekali tú istú modrú košeľu v kombinácii s rovnakými kaki nohavicami. A už vôbec to nie je štýlové.

Topánky sú obvykle prvou časťou Vášho outfitu, ktorá upúta zrak ľudí okolo. Je teda veľmi dôležité, aby ste ich striedali vo vhodných intervaloch. Keď si obujete pár kvalitných a elegantných topánok, Váš osobný štýl bude okamžite povýšený na vyššiu úroveň.

Možno ešte iba uvažujete o zostavení tej správnej súkromnej kolekcie elegantných topánok, alebo už vlastníte dostatočne pestrý repertoár formálnej obuvi. V oboch prípadoch však existujú isté štýly, na ktoré by ste nemali zabúdať. Predstavujeme Vám preto päť druhov formálnej obuvi, ktoré by mal vlastniť každý úspešný muž.

Kožené poltopánky v štýle „Oxford“

Jednoduchý dizajn pánskych poltopánok v štýle „Oxford“ z nich robí skutočne nadčasový model. Jednoznačne sa uistite o tom, že sa vo Vašom šatníku nachádza aspoň jeden pár takýchto topánok. Stanú sa totiž Vašou univerzálnou voľbou pri každej formálnej príležitosti. Prijateľné možnosti zahŕňajú napríklad nasledujúce značky:

Súvisiace: 5 jedinečných párov večernej obuvi na nastávajúcu sezónu

Členkové topánky štýlu „wingtip“

Tento model patrí spolu s klasickými „oxfordkami“ do základnej výbavy každého profesionálneho šatníka. Dizajn týchto topánok nikdy nevyjde z módy a preto by ste ich mali mať po ruke za každých okolností. Ak už vlastníte čierne prevedenie topánok v štýle „Oxford“, zvoľte si hnedé členkové topánky v štýle „wingtip“. Vhodnou voľbou sú napríklad nasledujúce značky:

Poltopánky typu „loafer“

Tento štýl topánok je mimoriadne všestrannou záležitosťou. Môžete ich skombinovať s oblekovými nohavicami a stanú sa dokonalým doplnkom do profesionálneho pracovného prostredia. Ak si ich však obujete k rifliam, sú vhodnou voľbou aj pre neformálne príležitosti mimo pracoviska. Ďalšou ich výhodou je skutočnosť, že sa dajú nosiť bez ohľadu na aktuálne ročné obdobie. Počas jari a leta ich môžete nosiť bez ponožiek, na jeseň si do nich obujete ponožky a môžete ich nosiť až do začiatku zimy. Zúžte svoj výber pomocou nasledujúcich produktov:

Topánky s prackou v štýle „monk strap“

Keď uprednostňujete topánky bez klasického šnurovania, model s prackou je ideálnou alternatívou k vyššie uvedenému modelu „loafer“. Tieto topánky sú obvykle vybavené jednou až dvoma prackami, ktoré sú zodpovedné za stabilizáciu obuvi na chodidle. Model „monk strap“ pravdepodobne nebude Vašou univerzálnou voľbou, ale jedná sa o výborný prvok, ktorým spestríte svoj každodenný outfit. Vyskúšajte topánky nasledujúcich značiek:

Súvisiace: Uistite sa, že zvolíte k obleku vhodné topánky

Čižmy typu „Chelsea“

Keď sa momentálne necítite na prehnane elegantné topánky a ani vysoké ťažké čižmy, čižmy typu „Chelsea“ sú pre Vás tou dokonalou voľbou. Môžete si ich obuť k formálnemu obleku, ale rovnako vhodne dopĺňajú aj ležérne rifle. Ich vyšší strih z nich robí ideálnu obuv do premenlivého počasia v priebehu jesene či začiatkom zimy. V závislosti od svojho osobného štýlu nájdete na trhu kvalitné kožené a semišové prevedenie tejto obuvi. Poprednými značkami sú nasledujúce mená:

Zdroj: Esquire, The Idle Man

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.