5 luxusných chát, vďaka ktorým zažijete lyžovačku snov

Chystáte sa na lyžovačku a uvažujete nad hotelovou izbou? Je tu pre vás niečo lepšie. Ide o horské chaty, v ktorých sa budete cítiť ako v ozajstnej rozprávke. Pocit ako v rozprávke nie je jedinou výhodou, ktoré tieto horské chaty ponúkajú. Oproti luxusnej hotelovej izbe, horská chata je omnoho priestrannejšia a je vhodná aj pre väčšie skupiny, či rodiny s deťmi, kde si užijete vaše spoločné chvíle počas vysnívanej zimnej lyžovačky. Chaty majú k dispozícii spoločenské priestory a jedálenský stôl s kapacitou až desať ľudí, kde môžete tráviť spoločný čas , dokonca aj krb, pri ktorom by ste si popíjali pohár dobrého vína, či vírivka pre milovníkov domáceho wellness. A to nie je všetko, ak si predsa len chcete poriadne oddýchnuť, je tu pre vás možnosť priobjednať si aj osobného kuchára, či správcu chaty a dokonca aj masérku. Toto všetko sa môže stať realitou, ak sa vyberiete na jednu z nasledujúcich piatich chát.

Súvisiace: St. Moritz vs. Aspen: V ktorom lyžiarskom stredisku sa viac oplatí ubytovať?

Horská chata Zeno, San Cassiano, Taliansko

Táto štýlová chata s tromi spálňami je súčasťou rodinného rezortu Hotel Rosa Alpina a svojou architektúrou sa radí k najmodernejším horským nehnuteľnostiam v talianskych Alpách. Chata Zeno ponúka nádherné výhľady na malebnú a historickú dedinku San Cassiano, či dokonca obľúbené Dolomity. Zimné sídlo bolo navrhnuté len nedávno a je v ňom zakomponovaný súkromný vchod a exteriér v modernom štýle, kde prevláda nábytok na mieru teplej sivej farby, drevo, vďaka ktorému chata dostáva iný rozmer, obývacia miestnosť s vysokým stropom a romantický krb, ktorý dotvára pravú horskú atmosféru. Po dni strávenom na svahu je tu niečo, čo poteší najmä lyžiarov. Ide o vonkajšiu záhradu, ktorá ponúka fínsku saunu a jacuzzi, no to stále nie je všetko. Pre hostí sú k dispozícii aj ďalšie služby, ktoré môžu využiť priamo v hotely, a to napríklad luxusné kúpele s bazénom, kino, či dokonca reštauráciu St. Hubertus s tromi Michelinskými hviezdami pod vedením šéfkuchára Norberta Niederkoflera, za ktorým samozrejme nemusíte chodiť do reštaurácie, pretože je ochotný pre vás pripraviť menu aj priamo v chate. Takýto zážitok na jednu noc vás vrátane raňajok vyjde na neuveriteľných 8 000 dolárov.

Cabin Residence, Saratoga, Wyoming, USA

Dvojposchodový zrub The Lodge & Spa Brush Creek Ranch najprv slúžil iba jeho majiteľom, ktorí žili v tomto hotelovom rezorte, no v súčasnosti si túto chatu s rozlohou takmer 400 metrov štvorcových môžete prenajať aj vy. Táto nehnuteľnosť má tri spálne, ktorým atmosféru dotvárajú klenuté stropy, veľký kamenný krb, vonkajšia vírivka, či dokonca aj miestečko pre milovníkov kníh, kde si svoje čítanie vychutnajú z pohodlia „domova“, a to všetko pri nádhernom výhľade vďaka veľkým priestranným oknám. Fanúšikov zimných športov určite poteší hora Green Mountain, ktorá ponúka miesto s rozlohou takmer 2 500 metrov štvorcových na zimné športy ako zjazdové lyžovanie, bežecké trate alebo snowboarding. Pobyt v tejto chate zahŕňa jedlo, vybraný alkohol, všetky zimné aktivity, transfery a prenájom výstroje. Cena za jednu osobu na noc začína na 1 000 dolároch, pričom ide o all inclusive.

Horská chata Artemis, St. Anton, Rakúsko

Chata Artemis.

Chata Artemis so šiestimi spálňami sa nachádza v najznámejšom lyžiarskom stredisku, v Antoni, ktoré sa zaraďuje medzi tie najlepšie v tyrolských Alpách. Chata prešla reštrukturalizáciou pred zimnou sezónou na obdobie 2019/2020. Ide o kombináciu rustikálneho alpského štýlu s nádychom moderných prvkov, drevené steny, elegantné lampy Tyson London, či dokonca pôvodný koberec Paula Smitha. V chate je k dispozícii krytý bazén s dĺžkou takmer sedem a pol metra s umelým prúdom ( poteší najmä unavené svaly ), eukalyptová parná sauna, masážna miestnosť, vírivka, kino so zamatovými sedačkami a jedlo hodné Michelinskej hviezdy, ktoré si najviac vychutnáte v kombinácii s kvalitným vínom, a to všetko za réžie dvoch šéfkuchárov, ktorí vyšli z dielne Cordon Bleu. Cena začína na 40 000 dolárov za jeden týždeň, vrátane vybraných jedál a nápojov, transferov na lyžiarske svahy a domovníkom, ktorý je k dispozícii 24/7.

Chata les Entrennes, Bagnes, Švajčiarsko

Chata les Entrennes.

Chata les Entrennes so šiestimi spálňami sa nachádza v blízkosti najlepších lyžiarskych stredísk Verbier a Savoleyres a nájdete ju aj na Airbnb Luxe. Chata sa nesie v tradičnom štýle švajčiarskych Álp, kde dominuje kameň a drevo, no najväčšou dominantou sú okná od zeme po strop, ktoré ponúkajú dych berúci výhľad na Mont Blanc. Medzi ďalšie dominanty patrí aj vírivka alfresco, mezanínová knižnica a turecký kúpeľ – hammam. Ak si chatu prenajmete, tak v cene bude zahrnutý aj Airbnb pracovník, ktorý vám naplánuje pobyt do posledného detailu, od zabezpečenia lístkov na lyžiarsky vlek až po rezervácie vo vyhľadávaných reštauráciách. To všetko od 6 613 dolárov za noc.

Súvisiace: Toto sú najlepšie lyžiarske bary sveta

Chata Hibou, Le Miroir, Francúzsko

Chata Hibou.

Chata Hibou z dielne Eleven Experience (cestovná agentúra, ktorá vlastní desať luxusných nehnuteľností vo svete) s výhľadom na historickú poľnohospodársku dedinu Le Miroir vo francúzskych Alpách má sedem priestranných izieb s vlastnou kúpeľňou, vonkajšiu vírivku, fínsku saunu a parnú miestnosť, či dokonca miesto pri zjazdovke, kde si vychutnáte syr, víno a teplé nápoje. Chata je ideálna na zimnú dovolenku, kde si lyžiari prídu na svoje aj vďaka siedmim najlepším svetovým lyžiarskym strediskám, ktoré sa rozprestierajú medzi Francúzskom a Talianskom, vrátane Sainte-Foy a Tignes, ktoré sú od seba vzdialené menej ako 30 minút. Počas pobytu je zabezpečené viacchodové menu, luxusné likéry, vína, skipassy a transfery na zjazdovky. Manažér spoločnosti Eleven Experience je vždy pripravený splniť aj last-minute žiadosť zákazníkov. Cena za tento luxus začína na 9 150 dolárov na noc, za all inclusive.

Zdroj: Telegraph, DailyMail

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.