5 dôvodov, prečo by ste v New Yorku mali navštíviť Hudson Yards

New York ponúka úplne novú dominantu a nazýva sa Hudson Yards! Megaprojekt sa nachádza na západnej strane Manhattanu a môže sa pochváliť rôznymi obchodmi, reštauráciami, budovami a množstvom architektonických a technologických pôžitkov, ktoré ho robia obľúbeným u newyorských prevádzkovateľov autobusových prehliadok. Zahŕňa 18 miliónov štvorcových stôp nového komerčného a rezidenčného priestoru a je rozhodne najdrahším súkromným realitným projektom v histórii Spojených štátov. Tu je 5 dôvodov, prečo musíte navštíviť Hudson Yards pre váš veľkolepý zážitok v New Yorku:

5) Reštaurácie

Jedlo je bezpochyby najväčšou atrakciou na Hudson Yards. Komplex priťahuje niekoľkými stravovacími zariadeniami so zvučnými menami, ako sú Thomas Keller, José Andres a David Chang, servírujúcimi gastronomické pôžitky pre svojich návštevníkov. Zatiaľ čo väčšina reštaurácií sa nachádza na 20 Hudson Yards, niektoré sú tiež umiestnené na vonkajšej strane. Populárne názvy zahŕňajú Zodiac Room od Neimana Marcusa, Belcampo (z oblasti reštaurácií), Blue Bottle a Bouchon Bakery (z oblasti kaviarní), ako aj Stephen Starr v hoteli Equinox.

4) Obchody

V rámci 20 Hudson Yards sa nachádza nákupné miesto Neiman Marcus, ktorý je ikonickým luxusným obchodným domom na troch poschodiach, s rozlohou 188 000 štvorcových stôp, a je úplne prvý svojho druhu v tomto meste. Ultra-luxusný priestor poskytuje zázemie špičkovým obchodom, ako sú Cartier, Dior, Fendi a Rolex spolu s niekoľkými cenovo dostupnými značkami ako H&M, Zara a Banana Republic. Ďalšie komerčné atrakcie sú umiestnené naprieč 10, 30, 50, 55 Hudson Yards, podobne ako aj Maloobchodný pavilón („Retail Pavilion“) na východnej strane.

3) Záhrady

Milovníci prírody si tu tiež prídu na svoje. Záhrady v Hudson Yards zaberajú päť akrov verejného priestoru, ktorý slúži ako zelený priestor a jeho cieľom je hostiť niekoľko migrujúcich vtákov a opeľovačov v rámci svojej flóry. Táto plocha je domovom pre viac ako 28 000 rastlín a 200 dospelých stromov, a bude tiež zahŕňať míle záhradného posedenia spolu s rozľahlým pavilónom Grove („Pavilion Grove“) so stromami a brezovým hájom vrámci 10th Avenue a 30th Street.

Súvisiace: New York bude mať najvyššiu vyhliadkovú plošinu na západnej pologuli

2) Kultúrne centrum – „The Shed“

Kým Shed je sám o sebe pozoruhodným architektonickým dielom, slúži ako hlavné miesto pre kultúrne vystúpenia v Hudson Yards. Osemúrovňový priestor je inšpirovaný priľahlým vyvýšeným lineárnym parkom „The High Line“ a skladá sa z 4000 tonového teleskopického prístrešku, ktorý sa vie stiahnuť, čím odhalí voľné priestranstvo. Od svojho začiatku bude centrum hosťovať umelcov naprieč hudbou, divadlom, filmom a vizuálnym umením, a bude zázemím pre podujatia, ako je päťdňová koncertná séria Soundtrack of America a nová hudobná produkcia nenapodobiteľnej speváčky Björk s názvom Cornucopia.

1) Vyhliadka – „The Vessel“

Nazývaná tiež Eiffelova veža v New Yorku, predstavuje stred pozornosti v Hudson Yards a interaktívnu verejnú umeleckú inštaláciu v hodnote 200 miliónov dolárov. Je navrhnutá dizajnérom Thomasom Heatherwickom a obsahuje takmer 154 prepojených schodísk a približne 2500 točitých krokov, odkiaľ máte výhľad na verejné námestie a záhrady. Je otvorená pre verejnosť od pondelka do piatka od 10:00 do 21:00 hodiny. Toto si predsa nemôžete nechať ujsť!

Sme si istí, že Hudson Yards bude v budúcnosti neoddeliteľnou súčasťou všetkých prehliadok mesta New York.

Zdroj: NycGo, InsideHook

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.