5 destinácií, kde sa oplatí investovať do luxusných nehnuteľností

Investícia do nehnuteľnosti patrí k tým relatívne bezpečným voľbám, najmä, ak si zvolíte luxusnú nehnuteľnosť v oblasti, ktorá si s najväčšou pravdepodobnosťou zachová svoj pôvab a popularitu aj v ďalekej budúcnosti, a kde prenájmy budú aj naďalej vysoké.

Takisto zaváži aj potenciálna predajná hodnota kupovanej nehnuteľnosti, takže stabilita je kľúčová. Nízka miera kriminality, dobrá vláda a spokojné miestne obyvateľstvo zabezpečia, že niektoré z najkrajších dovolenkových destinácií sveta budú aj naďalej atraktívne pre investorov a návštevníkov, a zároveň sa v nich zachová vysoký dopyt na trhu s bývaním.

Pozrite sa na niektoré z destinácií, kde sa stále oplatí investovať do luxusnej nehnuteľnosti.

1) Costa Del Sol

Práve táto svetovo známa časť španielskeho pobrežia je ideálnym miestom na investíciu do nehnuteľnosti. Najznámejším mestom je Marbella, no aj tie tichšie lokality ponúkajú štýlové domy a dostatočné príjmy z turizmu. Vďaka dlhoročnej reputácii ako luxusnej destinácii si môžete byť istý, že predajná hodnota vašej nehnuteľnosti bude len narastať a vy tak získate príležitosť predať ju so ziskom. Na druhej strane tu existuje takisto možnosť dlhodobého prenájmu, ktorý vám splatí to, čo ste do investície vložili.

2) Riviera Maya

Pre ľudí žijúcich v USA, je istejšou voľbou investícia do nehnuteľnosti, ktorá je bližšie k ich domovskej krajine. Turistická a rekreačná oblasť Riviera Maya, ktorá leží južne od mexického mesta Cancun, ponúka niekoľko malých mestečiek, ktoré počas najvyššej sezóny mimoriadne priťahujú turistov z celého sveta. Luxusné hotely tu síce majú silné zastúpenie, no pre tých, ktorí uprednostňujú väčšie súkromie, bude vaša nehnuteľnosť lákavejšia. Rozhodne stojí za to nad touto investíciou porozmýšľať.

3) Manhattan, New York

Ak by ste chceli investovať do prémiovej americkej nehnuteľnosti, bezpečnou voľbou je slávna štvrť Manhattan v meste New York. Hoci vaša počiatočná investícia bude veľmi vysoká, môžete očakávať vysoké príjmy z krátkodobého alebo dlhodobého prenájmu, ale aj najvyššiu možnú predajnú hodnotu – najmä ak sa vám podarí investovať do apartmánov s výhľadom na Central Park. Zvážte výhody krátkodobých prenájmov, ktoré vám prinesú väčšie zisky, keďže svet prichádza do Manhattanu v akomkoľvek ročnom období.

4) Camps Bay, Juhoafrická republika

Afrika má takisto dostatok luxusných turistických oblastí, no len málo sa vyrovná luxusnej mestskej časti Camps Bay, ktorá je známa svojou neprekonateľnou scenériou a množstvom luxusných víl. Každá graciózna luxusná vila pri oceáne má celkom určite svetový dizajn a spĺňa všetky požiadavky aj tých najnáročnejších jednotlivcov. Pláže sú neuveriteľne krásne, s pohoriami na pozadí a s kozmopolitným Kapským mestom na dosah. Navyše vás bude stáť menej ako porovnateľná nehnuteľnosť v Európe alebo v USA, aj vďaka príjmu z prenájmu a vynikajúcemu potenciálnemu zisku z predajnej hodnoty.

5) Takmer ktorýkoľvek z gréckych ostrovov

Nehnuteľnosť bude pravdepodobne vyžadovať nižšie výdavky ako tie na Manhattane alebo Costa del Sol, a s touto investíciou získate príjemnú stredomorskú klímu, fascinujúcu históriu a množstvo aktivít. Grécke ostrovy sú úrodnou pôdou pre vašu investíciu do dovolenkového domu či apartmánu. Navyše, kvôli neistej ekonomickej situácii v krajine, sú ceny luxusných nehnuteľností nízke. Nevýhodou však je, že vaším hlavným zdrojom príjmu budú prázdninoví turisti, čo môže znamenať nízke príjmy mimo turistickej sezóny.

Zdroj: Yahoo, MSN

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.