2022 Porsche Cayenne Turbo GT super-SUV prichádza s najsilnejším motorom automobilky

Spoločnosť Porsche predstavila vylepšenú verziu svojho vlajkového SUV, ktoré sa môže pochváliť motorom V8, teda tým najsilnejším motorom tohto nemeckého výrobcu automobilov. Pozrite si 2022 Porsche Cayenne Turbo GT, super-SUV, ktoré má výkon o sile 631 koní a dokáže zrýchliť z 0 na 100 km/h rýchlejšie, ako väčšina športových áut.

Najnovšia varianta rady Cayenne, ktorá sa obmedzuje iba na karosériu typu coupé, sa tak pripája k dlhému zoznamu automobilov orientovaných na výkon s označením GT, medzi ktoré patria napríklad modely 911 GT3 a Cayman GT4.

Štýlové prvky, ktoré pomáhajú odlíšiť na trať orientovaný model Porsche Cayenne Turbo GT od zvyšku ponuky, sú širšie predné vstupy vzduchu s upravenou prednou časťou a zadným difúzorom z uhlíkových vlákien. Aby sa znížila hmotnosť, má táto verzia GT strechu z uhlíkových vlákien.

K nadľahčeniu vozidla na ceste dopomáha horné zadné krídlo s bočnými doskami z uhlíkových vlákien a adaptívny zadný spojler s Gurneyho klapkou, ktorá je dvakrát väčšia ako v prípade štandardného modelu Cayenne Turbo Coupe. Cayenne Turbo GT, ktoré si môžete lepšie prezrieť na obrázkoch, je dokončené v úplne novom odtieni s názvom Arctic Grey, ktorý ladí s puklicami v tvare okvetných lístkov a v zlatej farbe champagne.

Interiér modelu Turbo GT je športovejší, čím sa odlišuje od bežných variantov. Športové predné sedadlá a zadné sedadlá majú vložky z materiálu Alcantara, špecifické pre modely Turbo GT spolu s vyšitým nápisom ‘Turbo GT’ na opierkach hlavy. Interiér je možné objednať s bronzovým alebo arktickým prešívaním. Volant je takisto potiahnutý Alcantarou a v strede hore má žltú obrysovú čiaru. Športové SUV je prvé, ktoré obsahuje nový informačno-zábavný systém Porsche s integrovaným systémom Android Auto.

Stredobodom nového modelu Porsche Cayenne Turbo GT je jeho motor V8. Spoločnosť Porsche z pôvodného modelu Cayenne Turbo zachovala 4-litrový osemvalec s dvojitým preplňovaním a získala tak výkon 471 kW a 850 N.m, čo je o 67 kW a o 80 N.m viac ako v prípade modelu Coupe.

Spoločnosť Porsche tvrdí, že toto výkonné SUV dokáže zrýchliť z 0 na 100 km za hodinu iba za 3,1 sekundy a dosiahnuť maximálnu rýchlosť 300 km/h. Porsche Cayenne Turbo GT si vďaka svojím jedinečným vlastnostiam zaistilo titul najrýchlejšieho SUV na okruhu Nürburgring Nordschleife s časom 7: 38,9.

2022 Porsche Cayenne Coupe Turbo GT je k dispozícii na objednávku už teraz od $182 150.

Zdroj: Porsche, CarandDriver

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.