20 nových luxusných hotelov, ktoré sa v roku 2021 oplatí navštíviť

Cestovanie spôsobom, na aký sme boli zvyknutí, bolo na tento rok pozastavené a mnoho hotelov, ktoré mali naplánované otvorenie, ho kvôli pandemickým opatreniam museli posunúť.

Výsledkom toho je, že rok 2021 sa s najväčšou pravdepodobnosťou stane debutovým rokom mnohých luxusných hotelov. Preto sme pre vás zostavili zoznam s 20 špičkovými hotelmi z celého sveta, ktoré majú v pláne otvoriť budúci rok.

Chatwal Lodge

Bethel, štát New York

Otvorenie: apríl 2021
Cena izby/noc: 1 200 dolárov

Tento hotel má v úmysle ponúknuť luxusný únik z mesta do hôr Catskills, rozprestierajúcich sa v americkom štáte New York. Jeho 12 hektárový pozemok má vlastný potok so pstruhmi. Najlepším výberom z 12 dostupných izieb je v tomto prípade nepochybne borovicovocédrový dom na strome s veľkosťou 93 m² a vlastnou terasou, ktorá je takmer 8 metrov nad zemou.

Airelles Château de Versailles, Le Grand Contrôle

Versailles, Paríž

Otvorenie: január 2021
Cena izby/noc: od 1 300 eur vrátane raňajok

Prebuďte svoju vnútornú Mariu Antoinette pobytom v jednej zo 14 izieb na prízemí tohto paláca, doplneného o reštauráciu Alaina Ducasse a vnútorný bazén. Nemyslite si však, že budete väčšinu času tráviť v hotelovej časti – hostia majú exkluzívny súkromný prístup aj do ostatných častí paláca.

Andbeyond Punakha River Lodge

Bhután

Otvorenie: september 2021
Ceny izieb: zatiaľ neurčené

Potom, čo spoločnosť Six Senses účinne obsadila miestny trh s luxusnými nehnuteľnosťami svojou sieťou ubytovacích zariadení, je snaha o pritiahnutie cestovateľov do svojho nového hotela v údolí Punakha od špecialistu na safari – AndBeyond odvážnym krokom. Región je známy ryžovými poliami a chilli farmami. Očakávajte však luxusné ubytovanie s tradičnou architektúrou a možnosťou preskúmania oblasti kajakom, člnom, na horskom bicykli alebo peši.

Auberge Resorts Susurros Del Corazon

Punta Mita, Mexiko
Otvorenie: 2021
Ceny izieb: zatiaľ neurčené

Hotelový rezort, na pozemku s rozlohou 13 hektárov a s výhľadom na mexický záliv Bay of Banderas, je príťažlivým prírastkom do scenérie luxusných hotelov v oblasti Punta Mita, v ktorej dlho dominovali hotely značky Four Seasons. Auberge sa nachádza v tropickej džungli a poteší vás tromi bazénmi v tvare mušle, ktoré vedú v kaskádach až na 609 metrov dlhú súkromnú pláž.

Casa Formentera

Formentera, Baleárske ostrovy, Španielsko

Otvorenie: jar 2021
Cena izby/noc: od 400 eur

Zabudnite na žiarivú a preplnenú Ibizu – tou pravou destináciou pre súkromných cestovateľov je v tejto oblasti jej sesterský ostrov Formentera. Malý hotel Casa Formentera so 14 izbami sa nachádza na bielej pláži Playa Migjorn, v rámci západného pobrežia. Popri plávaní v teplej morskej vode si doprajte hodiny jogy alebo masáž na streche. Ráno vás čakajú organické raňajky, ktoré vám prinesú priamo do izby.

Castello di Reschio

Umbria, Taliansko
Otvorenie: apríl 2021
Cena izby/noc: 650 dolárov, vrátane raňajok.

Gróf Benedikt Bolza, majiteľ nehnuteľnosti na pozemku s rozlohou 1500 hektárov v horách regiónu Umbria, je takisto aj architektom, takže osobne dozeral na rekonštrukciu tohto hradu z 10. storočia, ktorý dnes ponúka tichšiu alternatívu k vidieckym hotelom v Toskánsku. Plus pre milovníkov koní aj jazdecké centrum v meste.

Chedi Kudavillingi

Maledivy
Otvorenie: 2021
Ceny izby: zatiaľ neurčené

Majiteľom tohto hotela sa podarilo zlákať Andrého Kretschmanna na pozíciu generálneho manažéra, ktorý si tak odskočil od svojej úlohy dozorovania nad otváraním hotelov pre obchodnú skupinu LVMH. Rezort ohromí svojimi 99 samostatne stojacimi vilami na takmer kilometer dlhom koralovom ostrove so 150 metrovým bazénom, nachádzajúcim sa uprostred. Lákadlom je aj spa centrum na ostrovčeku v tvare obličiek, kde má každá miestnosť výhľad na more.

Elang v Bawah Reserve

Riau Archipelago, Indonézia

Otvorenie: začiatok roka 2021
Cena izby/noc: 3 280 dolárov

Tento súkromný ostrov južne od Singapuru je dostupný iba lietadlom a ponúka šesť nových chatiek na okraji útesu, ktoré sú ideálne pre rodinu. Pre 12 hostí je k dispozícii klubovňa, inšpirovaná indonézskymi kmeňovými komunitnými domami, plus nekonečný bazén so slanou vodou, umiestnený v prírodnej jame. Hostia môžu takisto využiť vybavenie neďalekého rezortu Bawah.

Newt Farmyard

Somerset, Anglicko
Otvorenie: jar 2021
Ceny: zatiaľ neurčené

Juhoafrický magnát Koos Bekker spoločne s manželkou, ktorá je známa interiérová dizajnérka – Karen Roos, v priebehu minulého roka v západnej časti Anglicka otvorili svoj druhý luxusný hotel na vidieku – The Newt. Ich prvý hotel s názvom Babylonstoren sa nachádza vo vinárskom regióne severne od juhoafrického hlavného Kapského Mesta. Rovnako ako Babylonstoren aj Newt bude mať vlastnú farmu, ktorá sa bude nachádzať v prerobenom gregoriánskom dome, s niekoľkými maštaľami pre kravy a jablčným mlynom. Očakávajte minimalistický, ale prepychový interiér.

Gleneagles Edinburg

Edinburg, Škótsko

Otvorenie: október 2021
Ceny: zatiaľ neurčené

Sharan Pasricha je energetický podnikateľ stojaci za hotelmi skupiny Ennismore, ktoré prevádzkujú funky hotely Hoxton, určené pre generáciu Milénia. Takisto vlastní a prevádzkuje originálnu golfovú mekku, otvorenú v roku 1924. Jeho ambiciózne plány pre expanziu pokračujú aj v tomto novom hoteli s 33 izbami, nachádzajúcom sa v srdci historického hlavného mesta Škótska. Nájdete ho na námestí St Andrews, v budove bývalej Centrálnej banky Škótska a hostia budú mať dokonalý výhľad na mesto z jeho strešného baru.

Kālesma Mykonos

Mykonos, Grécko
Otvorenie: apríl 2021
Cena izby/noc: 1200 eur

Tento hotel s 27 izbami mal byť pôvodne otvorený toto leto, no kvôli pandémii sa otvorenie presunulo na ďalší rok. Čakať sa však oplatí, pretože každá izba má podmanivý výhľad na Ornos Bay a vlastný vyhrievaný bazén. Keďže trio, stojace za týmto projektom otvorilo niekoľko najlepších reštaurácii v Aténach ako napríklad Sea Spice, Pere, ako aj pôsobivú F&B, hotelovú reštauráciu Pere Ubu, nachádzajúcu sa pri hlavnom bazéne (sesterská reštaurácia tej originálnej vo vnútrozemí), bude hotel nepochybne miestom mnohých večerných osláv.

Kisawa Sanctuary

Bazaruto Archipelago, Mozambik
Otvorenie: začiatok roka 2021

Cena izby/noc: 5500 euro.

Kreatívna riaditeľka spoločnosti Vistajet – Nina Flohr, najnovšie investovala do ultraluxusného rezortu na južnom pobreží Mozambiku. Každý z 12 obrovských bungalovov má viac ako 371 m² a nachádza sa na pol hektárovom pozemku s vlastným priestorom na plávanie priamo v piesočných dunách, neďaleko bielych piesočných pláží a jasne modrej morskej vody, kde môžete zahliadnuť dugongy alebo vráskavce dlhoplutvé, či niekoľko druhov morských korytnačiek.

LXR Kyoto

Kjóto, Japonsko
Otvorenie: jeseň 2021
Cena izby/noc: približne od 700-800 dolárov

Prvá ázijská základňa pre rozširujúci sa luxusný reťazec skupiny hotelov Hilton, trefne pomenovaná LXR, sa otvori budúcu jeseň v blízkosti pohoria Takagamine na severnom okraji mesta Kyoto. Hotel so 114 izbami je len na skok od hlavnej atrakcie mesta, zlatého chrámu Kinkakudži a je súčasťou takmer 12 hektárov veľkého rezortu, plného tradičných čajových domov, záhrad a klasickej architektúry Kyoto.

Matild Palace

Budapešť, Maďarsko
Otvorenie: marec 2021
Cena izby/noc: 350 eur

Dve veľké budovy sa týčia ako brána k budapeštianskemu Alžbetinmu mostu. Obrie paláce z éry Belle Epoque, Klotild a Matild, majú na vrchu veže, ktoré pripomínajú svadobnú tortu a sú zaradené do zoznamu dedičstva UNESCO. Jeden z palácov sa čoskoro zmení na 5-hviezdičkový hotel a stane sa súčasťou luxusnej zbierky skupiny hotelov spoločnosti Marriott, pričom s najväčšou pravdepodobnosťou odláka hostí z miestnych uznávaných hotelov Four Seasons a Ritz Carlton.

Nobu Marrakech

Marakeš, Maroko
Otvorenie: september 2021

Ceny: zatiaľ neurčené

Hotelový reťazec, patriaci hercovi Robertovi de Niro, odkúpil hotel Pearl Marrakech a má v pláne prerobiť ho na hotel so 71 izbami, ktorý bude prvým svojho druhu v Afrike. Štvrť je známa svojimi charakteristickými úzkymi uličkami, no mierne mimo centra mesta, v časti Hivernage. Očakávajte luxusné spa, strešný bar, reštauráciu a vonkajšie i vnútorné bazény.

One&Only Portonovi

Kotorská boka, Čierna Hora
Otvorenie: apríl 2021

Cena izby/noc: 595 dolárov

Ďalší dôkaz toho, že Čierna Hora je najnovšou stredomorskou destináciou pre súkromných dovolenkárov. Tento ultraluxusný rezort z dielne juhoafrickej hotelovej skupiny ponúka súkromnú piesočnú pláž a prístav s 238-miestami pre jachty. Architektúra rezortu odráža benátsky vplyv viditeľný v celej jadranskej oblasti, s kolonádami, veľkolepými fasádami a množstvom vody (v tomto prípade mnoho vonkajších a vnútorných bazénov).

Rocco Forte Villa Igiea

Palermo, Sicília
Otvorenie: jar 2021
Cena izby/noc: 520 eur

Tento hotel bol prerobený pod záštitou anglotalianskeho hoteliéra a jeho sestry, interiérovej dizajnérky Olgy Polizzi tak, aby vyjadril pôvab z čias svojho najväčšieho rozkvetu v ére Belle Epoque, keď slúžil ako obrovské panské sídlo, ktoré navrhol architekt Ernesto Basile. Očakávajte, že zrekonštruovaný bar bude najžiadanejším miestom v meste a osviežujúcou alternatívou k sicílskemu pobrežiu.

Rosewood Le Guanahani St. Barth

Svätý Bartolomej, Francúzske západoindické ostrovy
Otvorenie: máj 2021
Cena izby/noc: 1100 eur

Táto dávnejšie postavená luxusná nehnuteľnosť bola vo veľkej miere poškodená hurikánmi Mária a Irma a tak pre rozsiahlu rekonštrukciu bola až na štyri roky zavretá. Otvorí sa na jar pod novým menom, ako súčasť portfólia hotelov skupiny Rosewood. Hotel sa môže pochváliť 7 hektármi nachádzajúcimi sa na súkromnom polostrove, novým bazénom, detským klubom a fitness centrom.

Zannier Hotels Bai San Ho

Phu Yen Province, Vietnam
Otvorenie: koniec roka 2020
Cena izby/noc: 340 dolárov

Francúzsky módny magnát Roger Zannier a jeho syn Arnaud vlasnia luxusnú sieť hotelov, ktorá je často neprávom prehliadaná anglicky hovoriacimi cestovateľmi. Vlastnia už niekoľko hotelov vo Francúzsku, Kambodži a Namíbii a čoskoro k nim pribudne nový rezort vo vietnamskej provincii Phu Yen. Tento hotel na 93 hektárovom pozemku má vlastnú, takmer kilometrov dlhú pláž s bielym pieskom a korálovými útesmi blízko pobrežia.

Zulal Wellness Center

Katar

Otvorenie: začiatok roka 2021
Cena izby/noc: 700 dolárov

Nečakaná poloha tohto wellnessom nabitého rezortu, prevádzkovaná značkou špecializujúcou sa na thajské spa s označením Chiva Som, sa nachádza na okraji severného pobrežia Kataru. Prehlasuje, že je prvým plne vybaveným wellness rezortom na Strednom východe a bude mať aj stredisko pre tradičnú arabskoislamskú medicínu. V cene ubytovania sú denné masáže, spa aktivity, fitness tréner a všetky jedlá.

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.