16 najnovších, najväčších a najrýchlejších modelov jácht z výstavy Fort Lauderdale

Výstava jácht Fort Lauderdale.Je všeobecne známym faktom, že Európa je najväčším milovníkom superjácht na svete. Práve z toho dôvodu sa mnoho z tých najväčších a najúžasnejších superjácht a lodeníc nachádza práve v Holandsku, Nemecku či Taliansku. Žiadna z týchto destinácií však nepriťahuje nadšencov jácht viac, ako francúzska riviera a nedávna lodná šou Monaco Yacht Show.

Na druhej strane je však potrebné podotknúť, že ani Američania v tejto oblasti jednoznačne nezaostávajú. V skutočnosti je hneď niekoľko tohtoročných najžiadanejších superjácht vlastnených obyvateľmi Ameriky. Niektoré z nich pritom máme možnosť obzrieť si na medzinárodnej lodnej výstave s názvom Fort Lauderdale, ktorá otvorila svoje brány všetkým návštevníkom a lodným nadšencom.

Novinkou v rámci tejto udalosti je tzv. „mestečko superjácht“, ktoré v sebe zahŕňa vyhradený prístav a taktiež výstavný priestor na pevnine, ktorý je súčasťou hotela Pier Sixty-Six Hotel & Marina ( taktiež známy ako rezort „Pier South “). Práve na tomto mieste si tak budete môcť prezrieť viaceré úchvatné modely svetoznámych značiek, ako napr. jachtu Madsummer, 55 metrov dlhú Heesen Vidu, 72 metrov dlhú jachtu Solo a taktiež jachty značky Benetti – ako napríklad 35 metrov dlhú jachtu s názvom Mr. Loui, či 38 metrovú jachtu Lejos.

Keďže vaša zvedavosť už musí byť naozaj veľká, vrhnime sa bez ďalších rečí na prezentáciu 16 najnovších, najväčších a najrýchlejších jácht, ktoré na medzinárodnej lodnej výstave Fort Lauderdale môžete nájsť.

Lurssen

95 metrov dlhá jachta Madsummer je tohtoročnou hviezdou programu.

Najväčšou jachtou tohtoročnej výstavy je 95 metrov dlhá jachta Madsummer, ktorá bola vytvorená pre skúseného amerického majiteľa. Jej uvedenie na trh pritom prebehlo začiatkom tohto roka. Úchvatný exteriér jachty bol navrhnutý Harrisonom Eidsgaardom a dizajnérom interiéru sa stalo štúdio Laura Sessa.

Hargrave Custom Yacht

57 metrov dlhá jachta s názvom Baba’s bola v Turecku vybudovaná podľa požiadaviek zákazníka.

Úplne nová 57 metrov dlhá jachta od značky Hargrave Custom Yacht bola vyrobená v Turecku, nesie názov Baba’s a zatiaľ je najväčšou jachtou, akú kedy táto spoločnosť vyrobila. Jej široká paluba umožňuje priestranné rozmiestnenie šiestich súkromných kajút, pričom taktiež disponuje aj hlavnou kajutou, luxusnou VIP kajutou na vrchnej palube a štyrmi kompletnými apartmánmi pre hostí na spodnej palube.

Súvisiace: 12 jácht ktoré sú na tohtoročnej výstave jácht v Monaku

Heesen

Jachta Vida od spoločnosti Heesen je so svojou dĺžkou 55 metrov taktiež súčasťou výstavy.

Vida od spoločnosti Heesen je 55 metrov dlhá jachta, ktorá ponúka päť kajút a viac ako 232 metrov štvorcových priestoru v interiéri lode. Vonkajší priestor je však taktiež rozľahlý. Vďaka svojmu dizajnérovi zo spoločnosti Omega Architects, v exteriéri poskytuje totižto viac než 93 metrov štvorcových ultraluxusného priestoru.

Damen Yacht Support

Joy Rider od spoločnosti Damen Yacht Support je navrhnutý tak, aby na svojej palube dokázal prenášať všetky formy náradia, či obsiahnuť všetky záľuby svojich pasažierov.

46 metrov dlhá jachta spoločnosti Damen Yacht Support s názvom Joy Rider je dostupná pre každého, kto hľadá neprekonateľnú platformu na prepravu prakticky všetkých druhov nástrojov, lietadiel, alebo dokonca aj ponoriek.

Majesty Yachts

Premiéra spoločnosti Majesty Yachts so sídlom v Dubaji sa uskutoční už tohto roku, práve na medzinárodnej výstave Fort Lauderdale.

Jachta Majesty 140, vytvorená v Dubaji, zažila svoju premiéru práve na medzinárodnej výstave Fort Lauderdale. Svojim oponentom bude konkurovať úchvatným panoramatickým výhľadom, priestrannými slnečnými palubami, balkónmi a taktiež aj obývacou izbou z talianskeho dreva a kože.

Astondoa

Jachta Astondoa 100 Century zachytená priamo v akcii.

Unikátna jachta Astondoa 100 Century v sebe zahŕňa priestrannú otvorenú palubu nad hlavným mostom lode, kde sa nachádza aj plne vybavená kuchyňa s barom a grilom, no taktiež aj ďalšie možnosti posedenia v bare, ktoré sú ideálne na stolovanie a zábavu pod holým nebom. Lodná kuchyňa vo svojej zadnej časti ústi do veľkej paluby z teakového dreva, na ktorej sa nachádza luxusná vírivka, obklopená pohodlnými podložkami na slnenie sa, alebo relax.

Marlow Voyager 100

Jachta Marlow 100.

Táto novinka od spoločnosti Marlow Yachts je navrhnutá tak, aby dokázala na otvorenom mori vydržať o čosi dlhšie, ako zvyčajné jachty (a to vďaka redundantným zdrojom a ručne vyrobeným nepretržitým prevádzkovým motorom, ktoré sú súčasťou vyhradených technických miestností).

LeVen

Úžasná jachta LeVen 90 je navrhnutá pre dokonalú plavbu po plytčinách Karibského mora.

Jachta LeVen 90 bola navrhnutá špeciálne na plavbu v oblasti Exumas, pričom je zároveň prvou jachtou na svete, ktorá využíva nový pohonný systém s názvom Voith Linear Jet. Usporiadanie tejto superjachty je pritom nesmierne organizované. Medzi vonkajšími a vnútornými priestormi totižto existujú plynulé prechody, čo v konečnom dôsledku vytvára naozaj pozoruhodný zážitok z priameho bývania na mori, ktorého ústrednou časťou je lodná kuchyňa.

Palumbo Superyachts

Jachta Extra 86 Fast v pohybe.

Nová jachta s názvom Extra 86 Fast od spoločnosti Palumbo Superyachts dokáže ubytovať až osem hostí v každej zo svojich štyroch kajút a dokopy štyroch členov posádky v dvoch kajutách pri prove. Rozloženie obývacieho priestoru zahŕňa kuchyňu umiestnenú v zadnej časti trupu, ktorá prostredníctvom veľkého okna s automatickým systémom zdvíhania a spúšťania umožňuje priamu komunikáciu s vonkajšou jedálňou.

Princess Yachts

Nová jachta s názvom Princess Y85.

Novoskonštruovaná jachta Y85 navrhnutá talianskou firmou Pininfarina, je nesmierne výkonnou a pohodlnou jachtou spoločnosti Princess Yachts, ktorá dokáže ubytovať celkovo až osem hostí v štyroch rozľahlých kajutách. Spoločnosť však na lodnej výstave medzinárodného charakteru predstaví okrem modelu Y85 aj modely jácht F45 a V50.

Ocean Alexander

Novopredstavená jachta Ocean Alexander 84.

Model 84R v revolučnej sérii spoločnosti Ocean Alexander je celkovo druhým v poradí. V rámci dizajnu pritom ide o spoluprácu Evana K. Marshalla a spoločnosti Arrabito Naval Architects.

Ferretti Yachts

Rýchla a štýlová jachta Feretti 720.

Nová jachta s označením 720 je vybudovaná na základe obrovskej inšpirácie talianským štýlom. Svojej konkrétnej podobe však vďačí spolupráci dizajnérov Filipa Salvettiho a spoločnosti Ferretti. Ich cieľom bolo preniesť pohodlie luxusnej vily na more a preto sa mnohí už teraz nevedia dočkať, kedy si pobyt na nej vyskúšajú na vlastnej koži.

Palm Beach Motor Yachts

Najnovšia Palm Beach 70 v akcii.

Nová 22 metrová jachta s označením PB70 je vybudovaná na základe konštrukcie s polovičným posunom. Rovnako ako aj ostatné jachty od tejto spoločnosti, aj ona disponuje uvítacím salónikom, obrovskými oknami a teplou žiarou zlatého teakového dreva. Jej najvyššia dosiahnuteľná rýchlosť je 70 km/h, pričom bežná cestovná rýchlosť sa pohybuje okolo 60 km/h.

Súvisiace: Najlepšie luxusné lodenice sveta

Lexus

Predstavujeme vám jachtu spoločnosti Lexus, ktorá takto pohodlne dokáže prepraviť aj váš automobil rovnakej značky.

Plavidlo LY 650 je takmer 20 metrov dlhou jachtou, ktorá pôsobí ako námorné rozšírenie luxusných automobilov značky Lexus.

Wally Yachts

Nová jachta s pomenovaním Wallytender 48.

Neprekonateľná jachta s názvom 48 Wallytender je prvým projektom, ktorý sa zrodil zo spolupráce medzi spoločnosťami Wally a Ferreti Group. V rámci novej strategickej aliancie sa tak loď opätovne vracia k pôvodnému ikonickému dizajnu značky Wallytender, zatiaľ čo ale taktiež ostáva verná identite značky Wally.

Viking

Jachta Viking 46BF.

Jachta Viking 46 BF je navrhnutá tak, aby jej rybárska výstroj bola pripravená na použitie či už počas pobrežných, alebo námorných akcií – no taktiež aj ako všestranná výletná loď so spoľahlivým dieselovým motorom. Ide pritom len o jeden z mnohých modelov, ktoré spoločnosť na lodnej výstave predstaví. Medzi výstavné kúsky sa totižto zaradí aj nová jachta 38 Open Billfish, ale taktiež aj modely motorových člnov V-41, V-37 a V-33.

Zdroj: BI, BoatIntenational

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.