15​ ​​módnych​ ​trendov​ ​pre​ ​dámy podľa Pinterestu

Jeseň so sebou prináša niekoľko zaujímavých zmien: nižšie teploty, sezónne nápoje, nové technologické produkty a samozrejme novinky vo svete módy.

Na policiach predajní sa objavujú mäkké svetre, teplé kabáty a kožené čižmy. Za zmienku stoja tiež prestížne módne podujatia, ktoré na niekoľko dní ovládli metropoly ako New York, Paríž, Londýn či Miláno. Je preto načase, aby ste začali uvažovať o prispôsobení svojho šatníka.

V snahe odhaliť trendy tejto jesene sme oslovili sociálnu sieť Pinterest. Tá s radosťou preskúmala preferencie svojich užívateľov a bola nám schopná poskytnúť názor na to, aké oblečenie je v súčasnom období populárne. Sociálna sieť má dnes viac než 200 miliónov aktívnych užívateľov a drvivú väčšinu z tohto objemu tvoria prevažne dámy. Trúfneme si teda tvrdiť, že na nasledujúcich riadkoch Vám poskytneme dôveryhodný pohľad na to, aké módne trendy budú prevládať počas novembra a decembra. Pozrite sa na 15 najpopulárnejších prvkov tejto sezóny.

Súvisiace: Birkin…príbeh kabelky

15. Brokátové tkaniny

Brokát je typ vzorovanej tkaniny, ktorá je vyrobená z farebných hodvábnych látok a kovových nití. Môže byť použitý pri výrobe topánok, nohavíc, kabeliek a ďalších doplnkov. Prieskum medzi užívateľmi sociálnej siete Pinterest však potvrdil, že počas tejto sezóny sa dostávajú do popredia kabáty vyrobené z tejto jedinečnej látky.

Vyhľadávanie výrobkov z brokátu sa medziročne zvýšilo o 37%.

14. Kockované látky v štýle sedemdesiatych rokov

Kockované oblečenie sa pravidelne vracia do módy počas každej jesene. A to najmä košele a kabáty. Tento rok sa však obzvlášť populárnymi stávajú vzory, ktoré pripomínajú sedemdesiate roky 20. storočia. Ide o miernu obmenu tradičného tartanu. 70. roky sa vyznačovali väčšími kockami a farebnou schémou, ktorá pripomína dúhu, prípadne je ladená do prírodných farieb jesene.

Užívatelia Pinterestu jednoznačne súhlasia s návratom tohto štýlu. Počet vyhľadávaní kockovaného oblečenia sa medziročne zvýšil až o 112%.

13. Výšivky

Výšivky sú trendom, ktorého popularita už po niekoľko predošlých sezón narastala. Ani tento rok nie je výnimkou. Obľúbené sú najmä komplikované kvetové vzory, ako na vyššie uvedenom obrázku. Vhodnou možnosťou sú však aj jednoduché frázy vyšité na hrudi tričiek a svetrov.

V porovnaní s minulým rokom si užívatelia Pinterestu uložili až o 51% viac fotografií oblečenia s výšivkami.

12. Volániky

Na hornom obrázku sú znázornené volániky, ktoré sú tento rok populárne predovšetkým ako doplnky svetrov a ďalších horných častí odevu. Na Pintereste sa ich popularita zvýšila až o 118%.

11. Zamat

Zamatové látky sa vrátili do módy počas minuloročnej jesene a zimy. Zdá sa, že ostávajú na scéne aj počas tohto roku. Táto lesklá tkanina je najčastejšie ladená do tmavých, sivých či čiernych odtieňov a používa sa pri výrobe takmer všetkých kusov oblečenia, od šiat až po doplnky a kompletné kostýmy.

Zvýšený záujem o tento trend má na Pintereste dvojaký charakter. Vyhľadávanie zamatu vo všeobecnosti sa medziročne zvýšilo o 31%, pričom popularita topánok zo zamatu narástla o 44%.

10. Topánky v štýle „sling-back“

Topánky typu „sling-back“ sú charakteristické otvorenou pätou a remienkom, ktorý neobopína celý obvod členku. Sú inšpirované retro štýlom a populárne sú v podobe lodičiek s ihličkovým podpätkom či platformou. Počet vyhľadávaní tohto trendu sa oproti minulému roku zvýšil o 31%.

Súvisiace: Luxusné značky investujú do start-upov, ktoré prinášajú inovácie do sveta módy

9. Retro umelá kožušina

Biela kožušina je populárnou snáď počas každej jesennej a zimnej sezóny. Tento rok sa budeme pravdepodobne často stretávať s výrobkami z nepravej kožušiny, ktorá bude súčasťou retro kúskov oblečenia a doplnkov. Pripravte sa predovšetkým na krátke kožené kabátiky s veľkým golierom a kožuchy v pestrofarebných odtieňoch.

Popularita tohto módneho trendu sa na Pintereste medziročne zvýšila o 54%.

8. Okrúhle kabelky

Ak plánujete v tomto roku osloviť svoje okolie zaujímavým a štýlovým doplnkom, okrúhle kabelky sú ľahkým a cenovo dostupným spôsobom. Takýto dizajn je obľúbený pri taškách cez telo, ktoré si môžete zaobstarať v rôznych farbách a materiáloch.

Vyhľadávanie okrúhlych kabeliek na Pintereste sa medziročne zvýšilo o 48%.

7. Dlhé vrstvy

Vrstvenie oblečenia je populárnym spôsobom, ktorý umožňuje prispôsobiť obliekanie, neustále sa meniacemu počasiu. V tomto roku však prichádza na scénu nový trend: dlhé ľahké kabáty. Je možné nosiť ich s džínsami aj šatami a pôsobia štýlovo. Ich obľúbenosť narastala už počas niekoľkých minulých sezón.

V porovnaní s minulým rokom zaznamenala takáto móda o 31% viac vyhľadávaní.

6. Kombinézy

Tento nový trend Vás možno mierne prekvapí. Spočíva v znovuobjavení tradičných úžitkových kombinéz. Moderné oblečenie má však často oveľa elegantnejšiu povahu, zdôrazňuje ženskosť a dá sa vhodne doplniť rôznymi štýlovými doplnkami.

Pojmy spojené s týmto štýlom boli na sociálnej sieti vyhľadávané až o 82% častejšie ako v minulej sezóne.

5. Stredne dlhé sukne

Stredne dlhé sukne sú jedným z najpopulárnejších a najpraktickejších jesenných trendov. Sukne, ktoré jemne hladia lýtka, sa nachádzajú na prvých priečkach módnych rebríčkov na Pintereste. Ich vyhľadávanie sa medziročne zvýšilo o 31%.

4. Široké nohavice

Široké nohavice majú čestné miesto v jesennej časti šatníkov po celom svete. Ani rok 2017 nie je výnimkou. Dlhé aj členkové modely sú populárne v rôznych farebných kombináciách. Slobodu máte aj vo výbere materiálu a vzorov. Pinterest tvrdí, že široké nohavice sa v poslednom období vyhľadávajú o 89% častejšie ako v minulom roku.

3. Šaty s gombíkmi

Tento štýl oblečenia je veľmi všestranný. Počet vyhľadávaní šiat s gombíkmi na Pintereste medziročne vzrástol až o úctyhodných 96%. V teplom počasí ich môžete nosiť ako voľné letné šaty a kombinovať ich dokonca s ďalšími trendmi nachádzajúcimi sa na tomto zozname. Obrázok ilustruje šaty s prvkami výšivky. Rovnako ich môžete ladiť aj do formálnejšej podoby.

2. Košele s vysokým golierom

V posledných mesiacoch sa dámska móda zameriava na modely, ktoré čoraz viac zahaľujú jednotlivé časti tela. V jeseni budú tento trend reprezentovať viktoriánske goliere. Popularita rôznych prvkov módy z viktoriánskej éry narastala počas posledných mesiacov, čo sa patrične prejavilo aj v rámci vyhľadávaní fotografií na sociálnej sieti Pinterest. Záujem o tento štýl sa medziročne zvýšil až o 132%.

1. Sieťované pančuchy

Sieťované pančuchy budeme často stretávať aj počas tejto jesene. Prieskum Pinterestu ukázal, že tento trend získal počas roka takmer astronomickú popularitu. Vyhľadávanie sa medziročne zvýšilo o 318%.

Zdroj: Pinterst

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.