14 veľkolepých stavieb od Franka Lloyd Wrighta, ktoré si môžete prezrieť virtuálne

Dom Fallingwater.

Frank Lloyd Wright raz povedal, že televízia je žuvačkou pre oči. Ľahko si teda domyslíme, aký by bol jeho názor na virtuálne prehliadky vlastných budov. No zúfalé časy si vyžadujú zúfalé riešenia, Frank. A preto sa teraz môžu architektonickí nadšenci poprechádzať po viac ako tucte z jeho obrovského množstva stavieb bez toho, aby odložili svoje notebooky.

To všetko vďaka novej iniciatíve s názvom #WrightVirtualVisits (virtuálne návštevy Wrighta), ktorá sa spustila 2. apríla a bude sa opakovať každý štvrtok najbližších 6 týždňov. Projekt predstavuje architektove najznámejšie pôvodné diela, pričom verejnosť má príležitosť sa po nich virtuálne pohybovať bez toho, aby porušila súčasné vládne opatrenia, zavedené v súvislosti s pandémiou Covid-19.

Tento projekt bol vytvorený organizáciou The Frank Lloyd Wright Building Conservancy, v spolupráci s ďalšími dvoma organizáciami podobného zamerania, Frank Lloyd Wright Foundation a Unity Temple Restoration Foundation. Ich cieľom je zvýšiť povedomie verejnosti o týchto podmanivých pamiatkach. Väčšina z budov totiž musela zavrieť svoje dvere práve v čase, keď sa pripravovala na začiatok jarnej turistickej sezóny. Tieto opatrenia sú nevyhnutné pre spomalenie šírenia nákazy Covid-19 a chránia zamestnancov, dobrovoľníkov a návštevníkov, ktorí zvyčajne zaplnia tieto neobyčajné priestory.

Organizácia v tlačovej správe uviedla dôvod svojho projektu: “ Keďže ja nás tak veľa zavretých doma, teraz je presne ten čas, keď potrebujeme estetický zážitok a inšpiráciu. Wrightova práca privádza ľudí k harmónii s okolitým prírodným svetom a pripomína nám, že sme všetci prepojení, hoci žijeme oddelene.”

Budova Taliesin West.

Krátke prehliadky budú pridávané na Facebookovú a Instagramovú stránku každej z budov, a to vždy vo štvrtok. Zatiaľ sa do projektu prihlásilo 14 stavieb, vrátane Fallingwater, Taliesin West, Graycliff, Unity Temple, Hollyhock House, Ebsworth Park, Gordon House a Samara.

Súvisiace: Vzostup udržateľnej architektúry v luxusných nehnuteľnostiach

Organizácia The Frank Lloyd Wright Building Conservancy očakáva, že sa postupom času do projektu zapoja aj ostatné budovy. Vzhľadom na skutočnosť, že tento uznávaný architekt 20. storočia má na svojom konte viac ako 500 dokončených realizácií, časom by z toho mohla byť veľmi dlhá prehliadka.

Úplný zoznam stavieb zapojených do tohto projektu a linky na ich profilové stránky na sociálnych sieťach nájdete na webstránke organizácie The Frank Lloyd Wright Building Conservancy. Ako chuťovku vám prinášame pár záberov z ohromujúcich stavieb, ktoré sa do projektu prihlásili:

Taliesin West.
Fallingwater cez deň.
Unity Temple.
Hollyhock House.

Zdroj: TheSpaces

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.