14 bohatých a mocných ľudí zdieľa svoj názor na úspech

Keď hovoríme o úspešných ľuďoch, väčšinou hovoríme o niekom s miliardami na bankovom účte, o niekom, kto je autorom mnohých bestsellerov, alebo možno o niekom, kto velí celému národu.

Ale ak sa opýtate ľudí, ktorí zapadajú do obvyklej definície úspešnej osobnosti, mnoho z nich vám povie, že tieto úspechy nie sú to, vďaka čomu sa cítia byť dokonalými.

Tu je 14 najmocnejších a najpôsobivejších ľudí sveta, od prezidenta Baracka Obamu až po spisovateľku Mayu Angelouovú a ich vyjadrenia o úspechu.

Miliardár Richard Branson verí, že úspech je o šťastí

Hoci zakladateľ spoločnosti Virgin Group, Sir Richard Branson vlastní majetok v hodnote 4,1 miliardy dolárov, prirovnáva úspech k osobnému naplneniu.

Na sociálnej sieti LinkedIn napísal: „ Príliš mnoho ľudí meria svoj úspech podľa toho, koľko majú peňazí alebo s akými ľuďmi sa stýkajú. Podľa mňa by sa mal skutočný úspech merať podľa toho, ako ste šťastní.“

Arianna Huffingtonová, spoluzakladateľka magazínu Huffington Post tvrdí, že peniaze a moc nie sú všetko

Arianna Huffingtonová tvrdí, že aj keď máme tendenciu myslieť na úspech v dvoch oblastiach, ktorými sú peniaze a moc, mali by ľudia mať aj tretiu oblasť.

V rozhovore pre magazín Forbes uviedla: „Aby sme nemali len život, s ktorým sme sa uspokojili, ale ten, ktorý skutočne chceme a zaslúžime si, potrebujeme mať aj tretiu mieru úspechu, ktorá presahuje peniaze a moc a pozostáva zo štyroch pilierov: blahobyt, múdrosť, zvedavosť ale aj dávanie.“

Tak, ako aj naznačuje názov jej knihy z roku 2014 „Thrive“, tieto faktory vám spoločne pomáhajú postarať sa o váš psychologický život a stať sa naozaj úspešnými.

Súvisiace: 7 výrazných psychologických znakov najbohatších ľudí

Miliardár a investor, Mark Cuban, poznamenal, že na to, aby ste boli úspešní, nepotrebujete peniaze

Mark Cuban, pravidelný účinkujúci v televíznej relácií Shark Tank, ponúka prekvapivo skromný názor na úspech.
V rozhovore pre spoločnosť Steiner Sports povedal: „Definícia úspechu znamená pre mňa zobúdzať sa ráno s úsmevom na tvári, s vedomím, že budem mať úžasný deň. Bol som šťastný a tak som to cítil, aj keď som bol chudobný a žil s ďalšími šiestimi ľuďmi v trojizbovom byte a spal na podlahe.“

Legendárny basketbalový tréner John Wooden povedal, že je to záležitosť spokojnosti

V histórii vysokoškolského basketbalu je Wooden najúspešnejším trénerom so 620 výhrami a 10 titulmi.

Ale jeho definícia úspechu je viac o súťažení so sebou samým ako s niekým iným a práve na konferencii TED Talk v roku 2001 povedal: „Pokoj mysle môže byť u mňa dosiahnutý len prostredníctvom spokojnosti so sebou samým a s vedomím, že som sa snažil robiť to najlepšie, čoho som bol schopný.“

Legendárny investor Warren Buffett si cení vzťahy viac než čokoľvek iné

S majetkom na úrovni 86 miliárd dolárov je Warren Buffett jedným z najbohatších ľudí sveta. Aj napriek tomu jeho definícia úspechu nemá nič spoločné s peniazmi alebo slávou.

Buffett, predseda spoločnosti Berkshire Hathaway, svojim akcionárom povedal: „Ja meriam úspech podľa toho, koľko ľudí ma má naozaj rado.“

Uznávaná autorka Maya Angelou verí, že úspech je o užívaní si svojej práce

Zosnulá, skvelá poetka, Maya Angelou, vyznamenaná vavrínovým vencom, ktorá v roku 2014 zomrela vo veku 86 rokov, zanechala po sebe hromady kníh a mnoho aforizmov.

Jej názor na úspech je jedným z najlepších: „ Úspech je mať sa rád, mať rád čo robíte a ako to robíte.“

Spoluzakladateľ spoločnosti Microsoft, Bill Gates, je toho názoru, že úspech je o vytváraní vplyvu na spoločnosť

Bill Gates, spolupredseda Nadácie Billa a Melindy Gatesových.

Bill Gates je ďalším jednotlivcom spomedzi najbohatších jednotlivcov sveta s majetkom na hodnote viac ako 100 miliárd dolárov, ale úspechom sú pre neho vzťahy a zanechanie odkazu.

Gates si vzal radu od Warrena Buffetta, keď sa ho pýtal na jeho definíciu úspechu: „Warren Buffett vždy vravel, že miera úspechu stúpa, ak sú ľudia okolo vás šťastní a milujú vás.“

Taktiež dodal: „Je tiež pekné vedieť, ak ste dopmohli pozitívnej zmene, ako napríklad vytvorením niečoho nového, čo má prospech, alebo ste vychovali deti, alebo ste pomáhali ľuďom v núdzi.“

Duchovný učiteľ Deepak Chopra verí, že úspech je o neustálom raste

Doktor a autor tvrdí, že úspech je záležitosťou neustáleho rastu.

Deepak Chopra vo svojej knihe „Sedem duchovných zákonov úspechu“ napísal: „Úspech v živote môže byť definovaný ako neustále narastajúce šťastie a progresívna realizácia dôstojných cieľov, ktoré za to stoja.“

Cieľom prezidenta Baracka Obamu je zmeniť životy ľudí

Barack Obama .

Barack Obama mal kedysi najvyšší post v krajine, no aj napriek tomu neporovnával moc s úspechom.

Bývala Prvá Dáma, Michelle Obamová, v roku 2012 publiku povedala, že jej manžel začal svoju kariéru, keď odmietol vysoko platené pracovné pozície a namiesto toho pracoval v susedstve, ktoré malo po zatvorení oceliarne ťažkosti.

Ešte dodala: „Pre Baracka úspech nie je o tom, koľko peňazí zarobíte. Je to o zmenách, ktoré v životoch ľudí urobíte.“

Vynálezca Thomas Edison uznal, že úspech je drina

Thomas Edison, držiteľ viac ako 1000 patentov, mal pevnú pracovnú morálku. Bol známy tým, že ak chcel vyriešiť jeden problém, niekedy pracoval aj 60 hodín bez prestávky.

Takže jeho definícia úspechu je samozrejme rovnako ambiciózna: „Úspech je z 1 percenta inšpirácia a z 99 percent drina.“

Populárny autor Stephen Covey povedal, že definícia úspechu je veľmi individuálna

Zosnulý Stephen Covey bol počas svojho života nesmierne úspešný. Jeho kniha „Sedem návykov skutočne efektívnych ľudí“ bola vydaná v roku 1989. Predalo sa z nej viac ako ako 25 miliónov kópií.

Aj napriek tomu je úspech pre Coveyho individuálny.

Vo svojej knihe napísal: „Ak starostlivo zvážite, čo by ste chceli, aby o vás bolo povedané na vašom pohrebe, nájdete svoju definíciu úspechu.“

Miliardár John Paul DeJoria vidí úspech ako neustále tvrdú prácu

John Paul DeJoria je spoluzakladateľom spoločnosti na výrobu vlasových produktov – Paul Mitchell a spoločnosti produkujúcej tequily – Patrón Spirits. V jednom rozhovore si zaspomínal na lekcie, ktoré sa naučil v mladom veku popri práci v čistiarni.

Podľa všetkého bol majiteľ čistiarne ohromený tým, aké čisté podlahy DeJoria udržiaval, aj napriek tomu, že ho pri tom nikto nesledoval.

Preto teraz verí tomu, že: „Úspech nie je o tom koľko máte peňazí. Úspech nie je o vašom postavení. Úspech je o tom, ako dobre robíte to čo robíte, aj keď sa nikto nepozerá.“

Zostať verný svojmu vnútornému hlasu je definícia úspechu Oprah Winfreyovej

Takmer každý v začiatkoch Oprah Winfreyovej vravel, aby nešla robiť svoju televíznu reláciu do Chicaga.
Winfreyová to aj napriek tomu urobila a stala sa jednou z najznámejších tvári televízie. Prečo to urobila? Lebo počúvala svoj vnútorný hlas.

Winfreyová absolventov jednej vysokej školy v roku 2017 vyzvala, aby našli svoj vnútorný hlas, ktorých ich bude viesť cestou k úspechu.

Poznamenala: „Tam vonku je veľký, zlý svet. Nie je nič mocnejšie ako využitie vlastnej osobnosti na sebavyjadrenie.“

Súvisiace: Elon Musk, Bill Gates, Jeff Bezos a ich vlastnosti úspechu

Generálny riaditeľ spoločnosti Microsoft, Satya Nadella, tvrdí, že empatia je kľúčom k úspechu

Generálny riaditeľ spoločnosti Microsoft, Satya Nadella uviedol, že ľudia nemôžu uspieť, ak neukážu empatiu. Dôležitosť empatie si uvedomil až keď mal 29 rokov, po tom ako sa jemu a jeho žene (Anupame) narodil ich prvý syn s detskou mozgovou obrnou, ktorá spôsobuje poruchu pohybu.

Zatiaľ čo Nadella zápasil so zdravotným stavom svojho syna, uvedomil si, že potrebuje ustúpiť a pozrieť sa na svet z iného uhla pohľadu.

Empatia tiež umožňuje podniku stať sa úspešným, tak ako umožňuje pochopiť nenaplnené a nevyjadrené potreby zákazníkov.

Zdroj: NYTimes, MSN, Yahoo

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.