12 luxusných hotelov v USA, kde nebudete mať problém so súkromím

Tieto hotely ponúkajú ubytovanie v súkromí na rozľahlých pozemkoch, a tak predstavujú bezpečné dovolenkové miesta.

Niet pochýb, že po mesiacoch núteného pobytu doma, rastie naša túžba po cestovaní. Potvrdzujú to aj správy, ktoré informujú o náraste rezervácii na leto a ochote dovolenkárov priplatiť si za čo najviac súkromia. No hoci sa hotely a rezorty pomaly otvárajú a pripravujú na letnú sezónu, mnoho potenciálnych cestovateľov má stále pochybnosti o tom, ako cestovať a zároveň zostať zdraví. Preto veľa luxusných hotelov, okrem zvýšených hygienických opatrení, ponúka napríklad možnosť tzv. “buy-out”, čo je rezervácia celého hotela, do ktorého máte potom prístup len vy a vaši hostia. Ďalšou možnosťou je prenájom odľahlých apartmánov, rezidencií, chát alebo novovybudovaných ubytovacích jednotiek, oddelených od hlavného hotela.

Pozrite si zoznam 12 amerických hotelov od Aljašky po Rhode Island, kde si môžete toto leto oddýchnuť v absolútnom súkromí.

Inns of Aurora

Menej ako 5 hodín cesty od veľkomiest ako Boston, Philadelphia a New York, v regióne Finger Lakes, nájdete pohodlie v nekonvenčnom hoteli Inns of Aurora, ktorý ponúka ubytovanie v piatich oddelených historických domoch. V tejto výnimočnej situácii dáva hotel možnosť prenajať si tri z jeho piatich domov: E.B. Morgan House so 7 hosťovskými izbami; Rowland House s 10 izbami; a celkom nový Zabriskie House s 11 izbami. V každom dome sa nachádza práčka a sušička, súkromné ohnisko, prístup k jazeru, do doku, kajak, surf, piknikové deky, joga sety, záhradné hry, umelecké sety, ďalekohľad a iné voľnočasové pomôcky. K dispozícii máte takisto komorníka, ktorý vám pomôže s organizáciou turistických a cyklistických výletov, návštevou vinných pivníc alebo historických miest a môže pre vás zariadiť nakupovanie potravín alebo varenie. Ceny začínajú pri 1 500 dolároch za noc.

JL Bar Ranch Resort & Spa

Tri hodiny autom západne od miest Austin a San Antonio, alebo len 5 minút od súkromného letiska Vám stačí na to, aby ste dorazili do tohto luxusného rezortu s rozlohou 53 km² v texaskom geografickom regióne Hill Country. V tomto súkromnom rezorte, ktorý znovu otvoril svoje brány 20. mája, nájdete okrem 32 hosťovských izieb aj čerstvo dokončenú súkromnú vilu Archer’s Nest Villa. Vila, ktorá je obklopená 100-ročnými dubovými stromami má 6 spální, súkromný bazén a menší dom pri bazéne, ktorý má plne vybavenú kuchyňu a bar, domáce kino, vnútornú a vonkajšiu jedáleň. Nechýba záhrada a služby komorníka, ktorý v prípade záujmu vie zabezpečiť šéfkuchára. Ten zas pre vás pripraví tie najchutnejšie jedlá. Hostia vo vile si môžu, okrem turistiky a bicyklovania zajazdiť na koni alebo zastrielať v najmodernejšej strelnici. Noc vo vile Archer’s Nest Villa začína pri cene 4 495 dolárov, s minimálnou dĺžkou pobytu 2 noci.

Within the Wild

Ak chcete mať pre seba len to najlepšie z aljašskej divočiny, rezervujte si jednu z dvoch rezidencií prevádzkovaných spoločnosťou Within the Wild. Winterlake Lodge sa nachádza na okraji horského pásma na Aljaške, prezývaného Alaska Range a ohraničeného jazerom na juhu, horami na západe a lesom na severe. Divočinu môžete objavovať zo vzduchu helikoptérou, alebo po vode počas raftingu či rybárčenia. Ďalšou možnosťou je zamieriť na polostrov Kenai, k bránam národného parku Kachemak Bay State Park, kde nájdete druhú rezidenciu Tutka Bay Lodge, umiestnenú v súkromnej zátoke v drsnom fjorde, ktorá je ideálnym miestom pre plavenie sa kajakom, pozorovanie veľrýb či prílivu. Obe rezidencie pozostávajú zo šiestich chát, v ktorých je dokopy 10 spální. K dispozícii máte personál, ktorý sa postará o vaše pohodlie, stravu a zabezpečí aj program. Vybrať si môžete napríklad hodiny varenia, hon za pokladmi lesa či ponáranie sa do ľadovej vody. Ceny začínajú pri 60 000 dolárov za 3 noci, čo je minimálna dĺžka pobytu.

Resort at Paws Up

Tento rezort v Montane nemal nikdy problém s dodržiavaním fyzického odstupu. Nielenže zaberá 150 km² z divočiny, inú možnosť ubytovania ako na súkromí ani neponúka. Vybrať si môžete z 28 luxusných domov alebo 36 sezónnych luxusných stanov. V ponuke nemá žiadne klasické hotelové izby. Toto leto však rezort pozdvihuje súkromie na vyššiu úroveň a v auguste otvorí celoročný kemp s názvom The Green O, ktorý bude určený len pre dospelých a nájdete v ňom 12 moderných ubytovacích zariadení, rozmiestnených v lese a sústredených okolo centrálneho domu. Hostia majú k dispozícii rezortom navrhnuté turistické a cyklistické trasy, no môžu si zajazdiť aj na koni, zastrielať, ísť na ryby alebo vyskúšať množstvo ďalších aktivít v prírode. V letnej sezóne, máj – október, zaplatíte za dom a tri stany (nie však The Green O) od 42 897 dolárov za noc; za The Green O od 9 600 dolárov za noc.

The Point

Tento hotel na brehu jazera v Adirondacks bol pôvodne postavený ako veľký kemp pre Williama Avery Rockefellera II a stal sa prvým hotelom asociácie Relais & Chateaux v severnej Amerike. 11 izieb sústredených okolo domu Great House je tým pravým miestom pre súkromnú dovolenku. Štedrý pozemok s rozlohou 0,4 hektárov vo vás ľahko vyvolá pocit, že ste jediní návštevníci, ktorí sú rozmaznávaní miestnym personálom. Vychutnať si môžete súkromnú večeru na lodi počas jej plavby po jazere Saranac Lake, pričom každý chod je z kuchyne na loď doručený na motorovom člne, čím sa zaručí jeho správna teplota. Cena izieb v letnej sezóne začína pri sume 1 750 dolárov za noc, za tzv. buy-out zaplatíte minimálne 28 750 dolárov za noc. Jedlo a nápoje sú zahrnuté v cene.

Kemp Sarika by Amangiri

Pri príležitosti 10. narodenín si hotel Amangiri daroval sám sebe novú sesterskú nehnuteľnosť. Celoročný kemp Sarika by Amangiri sa otvára 1. júla a od hlavného hotela je vzdialený 30 minút chôdzou alebo 5 minút autom. 10 pavilónov s jednou alebo dvomi spálňami je rozmiestnených na 6 km² púšte v Utahu, ktorá zaisťuje návštevníkom súkromie, samotu a dobrodružstvo. Hoci hostia majú prístup ku všetkému vybaveniu v hlavnom hoteli, kemp im poskytuje všetko, čo potrebujú. Nachádza sa tu bazén, jacuzzi, reštaurácia, spa a ponorné bazény, ohniská, teleskopy a súkromné terasy v každom stane. V rámci aktivít je v ponuke joga, riadená meditácia a nočné rozprávanie amerických národných príbehov. Vyskúšať si môžete aj let balónom, alebo helikoptérou ponad jazero Lake Powell a Glen Canyon s pristátím na Tower Butte. Pavilón s jednou spálňou v kempe Sarika stojí 3 500 dolárov za noc, vrátane stravy, tzv. buy-outs začína pri cene 48 000 dolárov za noc.

Montage Palmetto Bluff

Rezort Montage je ľahko dostupný z miest Hilton Head a Savannah a rozprestiera sa na pozemku spoločnosti Palmetto Bluff s rozlohou 8094 hektárov. Prostredie typické lesmi, močiarmi a riečnym nábrežím je ideálnym miestom na cyklotúry, plavby loďou, s kanoe či kajakom, na hranie golfu, alebo na prechádzky v tieni starovekých dubov. Rezort má podobu malého mesta s centrálnym námestím. Zároveň je aj dokonalou voľbou pre ľudí, ktorí si chcú udržať odstup, keďže má v ponuke chaty s dvomi spálňami a veľké súkromné rezidencie s dvoma až piatimi spálňami a plne vybavenou kuchyňou. Minimálna cena za noc v chate je na úrovni 950 dolárov a v rezidencii od 1 300 dolárov.

Inn at Dos Brisas

Táto nehnuteľnosť Relais & Chateaux sa nachádza 45 minút autom od mesta Houston. Má deväť samostatne stojacich fariem a domov, ktoré sú ideálne pre pobyty rodín alebo priateľov. Ak si rezervujete celú jednotku, budete mať k dispozícii 121 hektárov, kde si môžete užiť jazdu na koni, streľbu na cieľ, jogu, či súkromný bazén. Zariadiť si môžete aj spa procedúry priamo na izbe, pričom jesť je možné aj mimo izby, či už pod stromom alebo pri jazere. Ingrediencie do kuchyne pochádzajú z miestnej farmy. Hotel sa má opätovne otvoriť v septembri, kedy pribudne do jeho služieb možnosť bezkontaktnej donášky jedla. Za buy-out zaplatíte minimálne 10 000 dolárov za noc, vrátane jedla, nealkoholických nápojov a všetkých aktivít.

Ocean House

Tento historický hotel na pláži v rezorte Watch Hill na Rhode Island dáva od júna k dispozícii možnosť rezervácie celej nehnuteľnosti, t.j. 49 hosťovských izieb a 20 apartmánov s kúpeľňami. Okrem toho má v ponuke na prenájom dlhodobo obľúbené rezidencie Cottage Collection, ktoré poskytujú ešte viac súkromia. Tieto rezidencie sú rozmiestnené po celom rezorte a majú od dvoch do siedmych spální, práčovňu, plne vybavenú kuchyňu a dvor. V niektorých nájdete aj bazén, vírivky alebo ohnisko. O vaše pohodlie sa po celý čas bude starať komorník, ktorý je pripravený splniť vaše prípadné požiadavky. Všetci hostia majú prístup na súkromnú pláž, golfové ihrisko a k iným vybaveniam. Ceny rezidencií sa začínajú pri sume 2 000 dolárov za noc; tzv. buy-out celej nehnuteľnosti (všetky izby a apartmány, bez chát) od 149 000 dolárov za noc.

Caldera House

Po šiestich rokoch rekonštrukcií a $100 miliónovej investície si stihol tento hotel s ôsmymi apartmánmi v srdci Jackson Hole získať popularitu medzi celebritami, ako napríklad Mandy Moore a Gigi Hadid. Hotel, ktorý bol opätovne otvorený 25.júna, má v ponuke štyri dvojspálňové apartmány, dve reštaurácie, spa, fitness a joga štúdiá, ale aj detský klub. Hostia, ktorí si rezervujú celý hotel s kapacitou 60 ľudí, majú takisto k dispozícii služby letiskových transferov z a do hotela, vlastného komorníka a raňajky a desiate zdarma. Každý z apartmánov sa môže pochváliť jedálňou, vaňou, terasou s vlastným ohniskom a kuchyňou, ktorá môže byť pred vašim príchodom doplnená zásobami potravín. Ak chcete zažiť trochu adrenalínu, personál vám môže zabezpečiť lanový sklz alebo jazdu na koni na neďalekom ranči Diamond. Letné ceny za noc a tzv. buy-out začínajú pri 26 000 dolároch.

Sea Island

Sea Island je tradičným miestom dovoleniek rodín a priateľov, ktorí majú na výber dve možnosti: ubytovanie v hoteli, alebo prenájom jednej z rezidencií, nachádzajúcich sa pozdĺž pláže a v rámci hlavného ostrova. S toľkými možnosťami ubytovania je ľahké nájsť miesto iba pre seba. No ak chcete mať istotu pokoja a súkromia najmä počas letnej sezóny, odporúčame pobyt v jednej z rezidencií v časti The Lodge, ktorá sa nachádza 10 minút autom od hlavného rezortu. Vybrať si môžete aj nedávno otvorenú rezidenciu King’s Cottage s rozlohou 390 m², kde nájdete štyri spálne, jedáleň s krbom a veľkú kuchyňu, ktorá môže byť podľa vašich požiadaviek doplnená zásobami potravín. Bonusom je veranda, z ktorej máte výhľad na Atlantický oceán a vlastná golfová odpaľovacia rohožka, ktorá vám umožní precvičovať si svoje odpaly bez toho, aby ste sa pohli z miesta. Sea Island sa znovu otvára postupne v priebehu júna a júla, pričom ako prvé začína s prenájmom rezidencií. Noc v King’s Cottage stojí 3 549 dolárov.

Twin Farms

Niekdajší domov nositeľa Nobelovej ceny, Sinclaira Lewisa, sa donedávna rozprestieral na 121 hektároch, no v rámci zväčšovania súkromia sa rozšíril o ďalších 40 hektárov, čo umožňuje jeho hosťom zachovať si bezpečnú vzdialenosť od davu a zároveň sa stratiť v prírode. Pribudli aj ďalšie turistické a cyklistické trasy, a hostia majú k dispozícii aj samotné bicykle, dokonca aj tie elektrické. Personál takisto zmapoval nové piknikové oblasti a pozdvihol tak zážitok z intímnej večere na vyššiu úroveň (t.j. viacchodové večere a pikniky s kaviárom a šampanským pre hostí, ktorí uprednostňujú bezkontaktné stravovanie počas svojho pobytu. Rezervujte si jednu z desiatich samostatne stojacich rezidencií, z ktorých má každá krb a krytú verandu, 4 apartmánový farmársky dom Farmhouse (s vaňou, vírivkou a mnoho ďalšieho), dvojspálňový apartmán Lodge, alebo jeden zo štyroch apartmánov v hlavnom dome, či rovno celý dom. Ceny izieb začínajú pri 1 750 dolároch za noc; tzv. buy-outs pri 56 000 dolároch za noc s minimálnou dĺžkou pobytu dvoch nocí.

Zdroj: Yahoo, NYTimes

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.