12 jácht ktoré sú na tohtoročnej výstave jácht v Monaku

Tento tucet si nemôžete nechať ujsť.

Veľa bohatých jednotlivcov kotví svoju loď na každoročnej púti na juhu Francúzska v rámci jachtárskej výstavy v Monaku. Tá sa koná od 25. do 28. septembra 2019. Predná a stredná časť prístavu Hercules je magnetom pre kupujúcich, možno kupujúcich a všetkých zvedavcov. Je to udalosť, počas ktorej sa prezentujú nielen tie najnovšie, najväčšie a najluxusnejšie jachty planéty, ale aj súčasné trendy v tomto odvetví. Predstavíme Vám tucet lodí, ktoré počas tohtoročnej výstavy musia jednotlivci určite vidieť.

1. Abeking & Rasmussen – Excellence: 79,95 metrov (262 stôp)

Lodenica Abeking & Rasmussen, sídliaca v Nemecku, ukázala takmer 80 metrovú jachtu Excellence, ktorej zaujímavé línie a interiérový dizajn navrhla londýnska firma Winch Design. Hostia si na jachte užijú bazén, vírivku a obrovský plážový klub, nehovoriac o exkluzívnych menších člnoch, ktoré ich dopravia kamkoľvek.

2. Amels – Aurora Borealis: 67 metrov (220 stôp)

Jachta Aurora Borealis z lodenice Amels, vyrobená v júli tohto roku, má svoju svetovú premiéru v Monaku. Kým táto úžasná jachta preberá prvky z veľkých námorných parníkov minulého storočia, zároveň si zachováva modernú atmosféru. Loď má exteriér od návrhára Tima Heywooda a interiér od firmy Winch Design. Má sedem kajút pre 14 hostí, plus kajuty pre 15 členov posádky a kapitána.

Súvisiace: Najväčšia luxusná jachta na svete za $800 miliónov bude mať kasíno aj galériu

3. Benetti – Metis: 63 metrov (207 stôp)

Interiéry päťposchodovej, 63-metrovej jachty Metis z talianskej lodenice Benetti boli navrhnuté spoločnosťou Bannenberg & Rowell so sídlom vo Veľkej Británii a v spolupráci s ateliérom Birgit Otte Interior Atelier. Architekt Giorgio M. Cassetta vytvoril uhladené exteriéry. Medzi hlavné výhody patrí asymetrické usporiadanie, pristávacia plocha pre vrtuľníky, hlavný apartmán s rozlohou viac než 157 metrov štvorcových a vlastná telocvičňa.

4. Heesen Yachts – Vida: 55 metrov (180 stôp)

Holandský staviteľ Heesen predstavil 55 metrov dlhú jachtu Vida, ktorá sa počas rýchlostnej skúšky plavila maximálnou rýchlosťou 16,4 uzla. Dizajn bol navrhnutý architektami zo spoločnosti Van Oossanen Architects. Vo vnútri sa nachádza podsvietený onyxový oblúk slonovinovej farby, ktorý víta hostí pri vstupe zozadu a zároveň predstavuje vínnu pivnicu so 42 fľašami najlepšieho vína. Je to tiež prvá jachta spoločnosti Heesen, ktorá dodržiava najnovšie emisné predpisy.

5. Tankoa – Bintador: 49,9 metra (164 stôp)

Ak sa vám páčila jachta Vertige z talianskej lodenice Tankoa, určite si zamilujete Bintador. Hlavná paluba na takmer 50 metrovej hybridnej super jachte je vybavená hlavnou spálňou, piatimi izbami, kuchyňou a pristávacou plochou pre vrtuľníky. Architekt Francesco Paszkowski spojil svoje sily s dizajnérkou Magheritou Caspriniovou, aby spolu vytvorili svetlý a moderný interiér obložený prírodnými materiálmi. A jeho posilňovňu a plážový klub je naozaj ťažké prekonať.

6. Extra – L.A.U.L .: 39,7 metrov (130 stôp)

Lodenica Extra Yachts uvedie ich prvú 40 metrovú super jachtu L.A.U.L. Jachta je navrhnutá pre zábavu a má hornú terasu s jedálenským kútom, bar, slnečníky, vírivku a mnoho iného. Na jachte sa môže ubytovať 10 hostí v piatich kabínach a do jej garáže sa zmestí aj 5 metrový čln a osobný skúter. Jachtu poháňajú dva motory CAT C32 ACERT T3 s 1800 konskými silami a dosahuje najvyššiu rýchlosť 17 uzlov.

7. Lürssen – Madsummer: 95 metrov (312 stôp)

Nemecká lodenica Lürssen debutuje svojou najnovšou jachtou Madsummer. Architekt Harrison Eidsgaard so sídlom vo Veľkej Británii dal tejto super jachte vyvážené vonkajšie rozmery a obrovský 14 metrový cíp. To poskytlo dizajnérke Laure Sessa priestor, ktorý potrebovala pre priestranný a moderný interiér. Veľký plážový klub a wellness s terasou na spodnej palube budú bezpochyby obľúbeným programom. Všetci určite ocenia aj ľahký prístup cez pristávaciu plochu pre vrtuľníky.

8. Azimut – Grande S10: 29 metrov (94 stôp)

Jachta Grande S10 z lodenice Azimut, ktorá debutuje v Cannes tesne pred jachtárskou výstavou v Monaku, ponúka interiéry vytvorené v spolupráci s Francescom Guidom a exteriér od dizajnéra Alberta Manciniho. Jachta s dĺžkou 29 metrov ubytuje v štyroch kajutách osem hostí a troch až štyroch členov posádky v dvoch kabínach pre posádku. Jachtu S10 poháňa dvojica motorov MTU s výkonom 2 600 koní a má najvyššiu rýchlosť 35 uzlov.

9. Arcadia Yachts – Sherpa XL: 24 metrov (79 stôp)

Talianska lodenica Arcadia Yachts priniesla 24 metrovú jachtu Sherpa XL so solárnymi panelmi, ktorá môže byť použitá ako primárna jachta, alebo ako doplnková loď na prepravu všetkého zábavného vybavenia. Spoločnosť Hot Lab so sídlom v Miláne navrhla exteriér aj interiér, vrátane vstavanej garáže pre zásobovací čln, aby tak uvoľnili priestor na palube. Dva motory Volvo Penta IPS 1050 vytvárajú najvyššiu rýchlosť 20 uzlov a solárna energia generuje 3 kW na napájanie základných prvkov na palube.

10. 48 Wallytender: 14,5 metra (48 stôp)

Lodenica 48 Wallytender po dlhom čase predstavuje prvé plavidlo, ktoré vyšlo z nedávno vytvoreného partnerstva Wally/Ferretti Group. Pre lodenicu Wally a ich jachty sú typické sklopné steny, ktoré maximalizujú priestor na palube a vytvárajú tak plochu pre stolovanie a opaľovanie. Na jachte je aj kuchyňa a bazén, a v podpalubí sa nachádza kabína pre dvoch hostí. Dvojité motory Volvo Penta IPS 650 dodávajú tejto jachte najvyššiu rýchlosť 38 uzlov.

11. Baltic Yachts – Liara (plachetnica): 34 metrov (112 stôp)

Pozrite sa na elegantnú plachetnicu Liara s dĺžkou 34 metrov od fínskej lodenice Baltic Yachts. Plachetnica,, navrhnutá architektom Malcolmom McKeonom má svetlý interiér od dizajnéra Adama Laya. Liara, koncipovaná ako ľahko zvládnuteľná rodinná výletná jachta schopná rýchlej plavby, je tiež pripravená na preteky či na podujatia, ako sú „St. Barths Bucket“ a „Karibik 600“.

Súvisiace: Rebríček 12 najväčších luxusných jácht súčasnosti

12. Damen Yacht Support – Joy Rider: 45 metrov (147 stôp)

Prvý model YS 4508 od spoločnosti Damen s dĺžkou 45 metrov, Joy Rider, ponúka vynikajúce vybavenie, ako napríklad palubný žeriav. Ten na zadnú časť lode dokáže dostať zásobovacie člny, skútre a iné hračky. Či už bude použitá na podporu super jachty alebo na samostatnú plavbu, loď ponúka slnečnú oddychovú plochu s lehátkami, veľký salónik, kabíny pre šesť hostí a sedem členov posádky a pristávaciu plochu pre vrtuľníky. Hladkú plavbu zaisťujú stabilizátory a samotný dizajn pripomínajúci sekeru.

Zdroj: Boat International, Yachtharbour

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.