11 najluxusnejších jácht z najväčšej výstavy lodí v USA

Medzinárodná výstava lodí v americkom meste Fort Lauderdale sa tento rok konala od 31. októbra do 4. novembra.

Portál Yacht Charter Weekly vyhlásil podujatie vo Fort Lauderdale na Floride za „jednu z najdôležitejších udalostí v jachtárskom priemysle“ na svete. Táto medzinárodná prehliadka najnovších a najluxusnejších jácht planéty je už po celých 59 rokov centrom diania globálnej jachtárskej scény a každoročne víta medzinárodné publikum z viac než 52 krajín.

Oficiálna webová stránka podujatia pred jeho začiatkom uvádzala, že na tomto ročníku prestížnej prehliadky lodí sa má zúčastniť približne 1 500 vystavených plavidiel, 1 200 vystavovateľov a 110 000 návštevníkov. Návštevníci prehliadky majú možnosť prezrieť si vystavované skvosty aj zblízka, čo zabezpečujú plávajúce doky, ktoré súhrnne tvoria výstavný priestor s dĺžkou takmer 10 kilometrov a sú rozmiestnené na siedmych rôznych pobrežných lokalitách.

Agentúra Informa Exhibitions, organizátor prehliadky, uviedla, že táto prestížna udalosť každoročne prináša do ekonomiky amerického štátu Florida v priemere až 857 miliónov dolárov. Návštevníci si pritom na obrovskej výstavnej ploche môžu prezrieť a kúpiť rôzne produkty v celkovej hodnote až 4 miliardy dolárov – od superjácht cez športové rybárske lode a kajaky až po vodné skútre a ďalšie jedinečné hračky a príslušenstvo.

Lana Bernsteinová, viceprezidentkou pre marketing spoločnosti Informa US Boat Shows, v tlačovej správe uviedla: „Medzinárodná výstava lodí v meste Fort Lauderdale je mnohými účastníkmi tohto trhu považovaná za najdôležitejšiu udalosť roka na celosvetovej úrovni, pretože prináša jedinečné zážitky ako pre spotrebiteľov, tak aj samotnému lodnému priemyslu. Dopad tejto výstavy na miestnu ekonomiku je často porovnávaný s vplyvom športového podujatia Super Bowl, pričom každoročne sa stáva lákadlom pre hostí a vystavovateľov z celého sveta.“

Jednodňové vstupenky pre dospelých dosahujú cenu 33 dolárov, zatiaľ čo vstupenky pre dospievajúcu mládež si môžete zakúpiť za 15 dolárov. Deti mladšie ako 6 rokov sa prestížnej prehliadky môžu zúčastniť bezplatne.

Predstavujeme Vám 11 najväčších a najdrahších jácht, ktoré si návštevníci v týchto dňoch výstavy mohli na podujatí Fort Lauderdale International Boat Show 2018 pozrieť.

11. Fortunate Sun – dĺžka 43 metrov; odhadovaná nákupná cena 22 miliónov dolárov

Jachta Fortunate Sun má snáď všetko, čo budete potrebovať na svojej luxusnej dovolenke – špičkovo vybavenú hlavnú spálňu s vlastnou súkromnou študovňou, ale aj vírivú vaňu na hlavnej palube, ktorá je lemovaná pohodlnými ležadlami. Návrh interiérových priestorov má na svedomí dizajnér Tim Heywood.

Zdroj: Burgess Yachts

Súvisiace: Ako vyzeral aktuálny ročník jachtárskeho festivalu v Cannes

10. Nobel House – dĺžka 43 metrov; odhadovaná cena 15,9 milióna dolárov

Jachta s názvom Nobel House iba nedávno absolvovala celkovú renováciu v pozoruhodnej hodnote 5 miliónov dolárov. V súčasnosti je vybavená nádhernými drevenými a mramorovými interiérmi, ako aj štýlovými terasami na opaľovanie, ktoré zatieňuje už iba prepychové piano v hlavnom salóniku a dobre zásobený vínny bar.

Zdroj: IYC a Fort Lauderdale International Boat Show

9. Gene Machine – dĺžka 54 metrov; v súkromnom vlastníctve, bez odhadovanej ceny

Pre jachtu Gene Machine je príznačná obrovská vonkajšia paluba s rozlohou 155 metrov štvorcových, na ktorej sú umiestnené komfortné ležadlá na opaľovanie. Toto plavidlo disponuje ubytovacou kapacitou pre 10 hostí a 16 členov posádky.

Zdroj: Fort Lauderdale International Boat Show

8. Kinta – dĺžka 54 metrov; odhadovaná cena 21,9 milióna dolárov

Luxusná jachta Kinta disponuje úžasnými interiérovými priestormi, o ktorých dizajn sa postaral Jean-Guy Verges. Na celej palube lode je navyše možné pripojiť sa na vysokorýchlostnú sieť WiFi. Maximálna cestovná rýchlosť jachty dosahuje 16 uzlov.

Zdroj: Yacht Charter Fleet

7. Sovereign – dĺžka 54 metrov; odhadovaná cena 28,9 miliónov dolárov

Superjachta Sovereign sa môže pochváliť vysoko inovatívnym stabilizačným systémom, ktorý takmer úplne eliminuje prirodzené vlnenie mora okolo plavidla. 12 hostia, ktorí sa môžu ubytovať na palube jachty, tak môžu tráviť cestu luxusnou loďou v absolútnom komforte.

Zdroj: Yacht Charter Fleet

6. Elysian – dĺžka 60 metrov; odhadovaná cena 55 miliónov dolárov

Táto luxusná jachta je vybavená jedinečnými stabilizátormi, ktoré zvyšujú komfort hostí na palube, aj keď sa jachta nachádza v pokoji. Elysian je skutočným luxusným zázrakom, ktorý ponúka vírivú vaňu, veľký bazén a pristávaciu plochu pre helikoptéry.

Zdroj: Yacht Charter Fleet

5. Party Girl – dĺžka 52 metrov; odhadovaná cena za prenájom predstavuje 490 000 dolárov za týždeň, plus dodatočné výdavky

Jachta Party Girl bola navrhnutá špecificky pre organizáciu spoločenských podujatí a hosťovanie veľkého počtu ľudí. Hlavný salónik jachty je preto dlhý až 17 metrov. V priestoroch lode sa môže ubytovať 12 hostí spolu s ďalšími 18 členmi posádky.

Zdroj: Northrop and Johnson a Fort Lauderdale International Boat Show

4. Utopia – dĺžka 63 metrov; v súčasnosti má šťastného majiteľa, bez údaju o hodnote

Jachta známa ako Utopia IV bola postavená prestížnou spoločnosťou Rossinavi a má dokonca aj vlastný účet Instagrame – @utopiaiv. Vrchná časť tejto superjachty je skonštruovaná z hliníku a loď je schopná dosiahnuť rýchlosť až 33 uzlov

Zdroj: Super Yachts

3. Eternity – dĺžka 65 metrov; naposledy bola na predaj v roku 2012 za cenu 43 miliónov eur

Luxusná jachta Eternity bola navrhnutá spoločnosťami Codecasa a Della Role Design, pričom jej interiér prešiel v priebehu roka 2018 celkovou modernizáciou. Jachta poskytuje priestor pre 14 hostí a je vybavená plaveckou plošinou a vírivým ponorným bazénom.

Zdroj: Yacht Charter Fleet

Súvisiace: Najväčšie a najluxusnejšie superjachty roka 2017

2. Elandess – dĺžka 74 metrov; odhadovaná hodnota 75 miliónov eur

Jachta Elandess je charakteristická dizajnom v štýle Art-Deco a okrem iného disponuje aj „salónikom Nemo“, ktorý je umiestnený pod morskou hladinou. Na hlavnej palube tejto lode tiež nájdete bazén a okná siahajúce od podlahy až k stropu, ktoré dokonale presvetľujú celý interiér.

Zdroj: Abelking & Rasmussen

1. Areti – dĺžka 84 metrov; predajná cena 175 miliónov eur

Jachta Areti sa svetu prezentuje ako „najluxusnejšia superjachta na súčasnom trhu“. Jej paluba zahŕňa pristávaciu plochu pre helikoptéry, športovú halu, plážový klub a výťah. Ponúka komfortný priestor pre 18 hostí.

Zdroj: Fraser Yachts a Fort Lauderdale International Boat Show

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.