10 vzrušujúcich darčekov pre adrenalínových nadšencov

Každý z nás pozná niekoho, kto uprednostňuje život na hrane a koho najväčší strach je predstava o živote v kľude. Keď je čas ukázať im, že vám na nich záleží, fľaška Bordeaux, plavba alebo hodiny varenia tu nepostačia. Ale čo dať osobe, ktorá už vyskúšala bungee-jumping, liezla po horách, skákala padákom, alebo sa potápala v mori a ešte stále nemá dosť vzrušenia?

Nasledujúce srdcerozbúchajúce zážitky a s tým súvisiace produkty, od šoférovania Formuly 1 po surfovanie na hydrofoilovej doske, či let pomocou Jetpacku, zaručujú pre vášho obľúbeného adrenalínového nadšenca vzrušenie, ktoré ho vynesie ďaleko za jeho komfortnú zónu.

Arktické drifty v športovom kurze autoškoly AMG

Červený športový automobil značky Mercedes v štýle AMG.

Predstavte si výnimočné AMG automobily uháňajúce po zľadovatelých odľahlých cestách na severe Švédska a to božské ticho, prerušované len zvukom motorov najlepších nemeckých športových vozidiel.

Zimný športový kurz autoškoly AMG ponúka množstvo adrenalínu, spolu s možnosťou otestovať si svoje šoférske zručnosti pod profesionálnym dohľadom skúsených inštruktorov, s kurzami pre začiatočníkov ale aj pokročilých. Lekcie šoférovania dostanete na zamrznutom jazere s rozlohou zhruba 3359 árov blízko mesta Arjeplog vo švédskom Laponsku. Počas dňa sa môžete zahriať teplým kakaom alebo kávou v centrálnom iglu. Na večeru si zas pochutnáte na dusenom sobovi, ktorého si môžete vychutnať v spoločnosti rovnako zmýšľajúcich nadšencov. Očakávajte, že sa dostanete za volant niektorých z najznámejších AMG modelov, vrátane série GT. Program je aktívny od januára do marca 2020.

Cena je na úrovni 3 523 dolárov.

Prašanová plavba: Heli-Skiing loďou

Vrtuľník v zasnežených horách.

Každý si môže skúsiť Heli-skiing z chaty, ale čo ak je vašou základňou loď? To ponúka spoločnosť SEABA-Heli. Týždňové lyžovanie na panenských svahoch Aljašky začína posledný marcový týždeň v meste Petersburg a končí v meste Haines. Prejazdíte zhruba 300 námorných míl za zlyžovateľným terénom 38 metrovou prerobenou rybárskou loďou, ktorá sa po fjorde Lynn Canal dostane na všetky miesta, ktoré sú najlepšie na lyžovanie. Na panenské svahy vás potom vynesie Eurocopter A-Star B3.

Ako dodáva Ben Anderson, hlavný manažér spoločnosti SEABA-Heli: “Aljaška má najviac pobrežného snehu na zemi. Sneh vytvára 70 uhľové svahy, hory sú oveľa vyššie ako v nížších oblastiach a aj kvalita snehu je lepšia. Takisto je nemožné prekonať tie výhľady na oceán, ľadovce a obrovské vrchy počas letu v helikoptére alebo lyžovanie v prašane. ”

Cena pre skupiny do 8 ľudí predstavuje 100 000 dolárov.

Leťte stíhačkou na kraj vesmíru

Pilot.

Tlak na vaše telo je z iného sveta. Divoké pretáčanie a šialené Immelmannove otočky stúpajúce do vzdušného priestoru o sile 9G. Supersonická nadzvuková rýchlosť až do rýchlosti mach 2. Potom prichádza zrýchlenie pri plnom spaľovaní pri rýchlosti 0,3 km za sekundu, ktoré vám dočasne zdeformuje tvár. A toto všetko je súčasťou neuveriteľného letu na zadnom sedadle bývalej sovietskej stíhačky MiG-29 Fulcrum, smerujúcej 21 km nad Zem, až k hraniciam s vesmírom. Budete s úžasom hľadieť na zakrivenie planéty a atramentovú rozľahlosť vesmíru.

Tento jedinečný hodinový zážitok „hranice s vesmírom“ ponúka spoločnosť v Zurichu s názvom FlyFighterJet.com. Odlieta sa z letiska SOKOL, blízko mesta Nižný Novgorod v Rusku, čo predstavuje jediné miesto, kde môžu civilisti letieť v nadzvukových stíhačkách MiG.

Ceny začínajú od 18 000 dolárov, no berte to ako cenu za lístok v 1. triede k poslednej hranici Zeme.

Zážitok Formula 1 Fantasy

Formula.

Len málo diváckych športov je tak strhujúcich ako preteky Formuly 1. Aký je lepší spôsob nadviazania na vzrušenie z pretekov, ako zažiť ich intenzitu za volantom F1 na vlastnej koži? Spoločnosť LRS Formula ponúka jednodenné programy pre začiatočníkov aj pokročilých, ktoré umožnia účastníkovi šoférovať svojím tempom a nadobudnúť základné zručnosti k pilotovaniu pretekárskeho auta.

LRS poskytne autá a profesionálnych inštruktorov. Začínate v triede a končíte na pretekárskej dráhe. Účastníci šoférujú formulu F1 súčastnej generácie, s podvozkom Williams a poháňaným motorom s výkonom 559 kw s 18 000 otáčkami za minútu. Zlatý Program ponúka okruh Magny Cours v centrálnom Francúzsku (s cenou od 5 922 eur) a okruh Barcelona Grand Prix v Španielsku (s cenou od 6 918 eur).

Naučte sa lietať s Jet Packom

Pilot.

Jet packy už nie sú vecou fantázie, existujú, aj keď sa dosť ťažko ovládajú. Dobrou správou je, že spoločnosť JetPack Aviation, tvorca ruksakového systému poháňaného tryskovou turbínou, ponúka kurz za 72 370 eur, kde sa za 2 týždne naučíte tento systém ovládať.

Kurz prebieha buď v Kalifornii alebo na juhu Francúzska. Študent začína lietať s bezpečnostnými popruhmi, no inštruktori sa snažia o to, aby čím skôr lietal voľne. Absolventi kurzu môžu následne lietať so strojom vyrobeným v USA za približne 1 357 eur (pre jeden let), alebo si môžu kúpiť vlastný stroj.

Najnovší model je JB12. Bezpečné používanie si však aj napriek počítačovej asistencii stále vyžaduje intenzívny tréning. Ak si však tento stroj v hodnote 316 600 eur kúpite, získate 50% zľavu z ceny kurzu a takisto členstvo v exkluzívnom klube. Ako vraví výkonný riaditeľ firmy, David Mayman: “Viac ľudí kráčalo na Mesiaci, ako letelo s Jet Packom.”

Cena je 80 000 dolárov.

Motorkárska bunda, ktorá sa zväčší ako airbag

Motorkárske oblečenie.

Nová Tuono D-air bunda, od spolčonosti Dainese, za 1 700 dolárov je posledným technologickým objavom. Okrem tradičnej ochrany má na krku, hrudi a chrbte vzduchové komory, ktoré sa v prípade náhodného pádu dokážu naplniť 4 litrami vzduchu za mikrosekundu. Túto bundu tak môžete považovať za váš osobný airbag.

Hardvér obsahuje tri gyroskopy, tri akcelerometre, GPS systém a procesor, ktorý analyzuje dáta
1 000 krát za sekundu. A to všetko sa skrýva v tvar držiacej, talianskej hovädzej koži, ktorá je kombináciou štýlovej starej a novej školy ochranného oblečenia pre motorkárov.

Ovládnite motorku s tréningovým kurzom J P43

Motorkár.

JP43 Tréning je dielom bývalého motocyklového pretekára a majstra sveta Jasona Pridmore – muža, ktorý posledných 15 rokov trénuje špičkových amerických pretekárov a vedie jednu z popredných škôl jazdenia v krajine. Potrebujete pomôcť s udržaním rýchlosti v náklone? A čo tak včas vyhodiť prevodové stupne a dovoliť podvozku, aby sa usadil? Viete, ako efektívne použiť ventil uprostred náklonu na to, aby sa udržal podvozok a odpruženie v zrýchlení?

Tieto a iné lekcie dostanete v rámci individuálnych hodín s Pridmorom, ktorý vás naučí, ako ísť rýchlejšie bez pádov, pretože, ako všetci vieme, padať s motorkou nie je nič príjemné. Zaručujeme vám, že za pol dňa s Pridmorom získate viac zručností profesionálneho pretekára, ako za 10 dní na dráhe bez pomoci.

Cena je na úrovni 1300 dolárov.

Súvisiace: 10 hviezdnych a nadmieru luxusných darov pre štýlového muža

Vyskúšajte si výnimočný trenažér

Trenažér.

Spoločnosť CXC Simulations z južnej Kalifornie vyvinula trenažér, ktorý prináša neuveriteľne realistický zážitok šoférovania, imitujúc všetky základné pretekárske situácie, ako je razantné zrýchlenie, prechod cez koľajnice alebo nečakaný stret s konkurenčným pretekárskym autom.

Simulátor s označením CXC Motion Pro II obsahuje váhovo ľahký pohybový systém, ktorý hýbe sedadlom šoféra tak, aby napodobnil pohyby vozidla pri zrýchľovaní, spomalovaní, zákrutách a iné hmatové dynamické prvky. Tie oklamú náš mozog pohybom, zvukom a obrazmi, zobrazujúcimi sa na panoramatickej obrazovke, ktorá sa môže rozšíriť do 190 cm. Zážitok virtuálnej reality je znásobený slúchadlami systému Oculus Rift. Navyše knižnica CXC softvéru ponúka na výber nespočetné množstvo nových aj starých modelov a takmer každý pretekársky okruh na svete. A ak práve konkrétny typ vozdila nie je dostupný, CXC Simulations ho dokáže virtuálne vytvoriť.

Cena začína na hodnote 52 000 dolárov.

Predstierajte, že súťažíte v pretekoch Baja 1000

Offroad.

Ak ste si úplne istý tým, koľko adrenalínu je váš budúci obdarovaný schopný uniesť, jazdy v štýle Wide Open Baja sú pre vás tou pravou voľbou. Firma sídliaca v mestách Ensenade a Cabo San Lucas prevedie skupiny záujemcov rovnakými neupravenými cestami, ako vedú brutálne preteky Baja 1000.

Vozidlá sú konštruované presne na tento účel. Sú to šesťmiestne súpravy poháňané motormi Subaru a vybavené odpružením, ktoré je dostatočne silné na to, aby zvládlo divoký terén, ktorý lemuje pobrežie Pacifiku. Hoci sú tieto jazdy inšpirované vyčerpávajúcimi pretekmi, ktoré križujú túto krajinu, tempo Wide Open bude také rýchle, ako si budete želať vy. Odporúčame 3-dňovú jazdu z mesta Cabo do mesta La Paz a naspäť.

Naučte sa lietať so surfom

Surfista.

Ste pripravený hliadkovať na úsvite počas miestnych prázdnin, no nanešťastie nie je príboj? Žiadny problém. Teraz je možné surfovať, aj keď na to nie sú vhodné podmienky – a to vďaka elektrickej hydrofoilovej doske na surfovanie Fliteboard, s ktorou sa aj začiatočníci budú cítiť ako Laird Hamilton. Táto doska bola vyvinutá rekordérom kitingu – Davidom Trewernom v austrálskom zálive Byron. Je to inovatívne vodné plavidlo zkonštruované z uhlíkového vlákna, hliníka používaného v lietadlách a dyhy z popola, čo mu umožňuje niesť jazdca nad vodou pri rýchlosti 45 km/h.

Takmer 7 kilowattový pohon prichádza z bezakumulátorového elektrického motora, ktorý je umiestnený v patentovanom jednodielnom trupe s nemeckou redukčnou prevodovkou a Newton-Raderovou vrtuľou. Systém je spárovaný s príručným vodeodolným ovládačom Flite (s funkciou Bluetooth a GPS), ktorý umožňuje výber prevodového stupňa a ukladá dáta ako najvyššia rýchlosť, prejdená vzdialenosť a stav batérie. Výdrž batérie je 1,5 hodiny do ďalšieho nabitia. Keďže Fliteboard si nevyžaduje veslovanie, umožňuje tak posilňovanie dolnej časti tela bez ohľadu na to, či sú vlny.

Cena je úrovni 12 935 dolárov.

Zdroj: NYTimes, Fortune

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.